Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μαγνητών-Πείτε τη γνώμη σας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορεις να μου πεις ΠΟΙΟΥΣ απο τους....45 μαγνητες που βγαζει η Fender εννοεις?

 

γιατι καποιοι απο τους μαγνητες της μονο...μετριοι δεν ειναι....ισα-ισα ειναι απο τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ που υπαρχουν .....

 

Σωστον λαθος διατυπωση εννοουσα την μεσαια σειρα που κατα την γμωμη μου βρισκονται οι τυπου τεξας σπεσιαλ, τεξ μεξ κλπ.

 

Εννοειται οτι δεν εννοω σε καμια περιπτωση μαγνητες τυπου 57-62 που τους προτιμω ιδιαιτερως τουε εχω και δε τους αλλαζω ή σειρες καστομ σοπ που απλα σπερνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι texas special ειναι εξαιρετικοι μαγνητες αν ζητας τον συγκεκριμενο ηχο,επισης ο tele neck ειναι ενας απο τους καλυτερους tele neck μαγνητες που υπαρχουν (χαλαρα μεσα στους 10 καλυτερους)

 

επισης οι τιμες των εξαιρετικων Fender μαγνητων ειναι ΠΟΛΥ χαμηλες (δες ας πουμε ποσο κανει το nocaster set που ειναι ενα απο τα καλυτερα classic tele sets που υπαρχουν)

 

οι Tex mex ειναι μαπα ετσι κι αλλοιως .... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα τον συνδιασμο super distortion- τεχασ σπεψιαλ τον ειχε ο ανδριαν σμιθ σε μια απο τις κιθαρες του... εγω στην δικια μου εχω του scn...

 

συν τοις αλλοις υπαρχουν τροποι συνδεσης των μονων μαγνητων ( σε σειρα ) οπου το output δυναμωνει και ερχονται ολα στα ισα τους... οταν παιζεις γκαζια...

 

 

οταν παιζεις χαλαρα σπλιταρεις τον ντιμαρζιο και ειναι ολα οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστον λαθος διατυπωση εννοουσα την μεσαια σειρα που κατα την γμωμη μου βρισκονται οι τυπου τεξας σπεσιαλ, τεξ μεξ κλπ.

 

Εννοειται οτι δεν εννοω σε καμια περιπτωση μαγνητες τυπου 57-62 που τους προτιμω ιδιαιτερως τουε εχω και δε τους αλλαζω ή σειρες καστομ σοπ που απλα σπερνουν.

Μεσαία σειρά? με πάνω από 200€? ποιές είναι οι σειρές CS? δηλ οι ΤS δεν είναι CS?

Απλά οι TS βρίσκονται - έκαναν (σ)την αγαπημένη μου κιθάρα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα πρότεινα και rockfield. Ξεσκίζουν και είναι και σε πολύ καλές τιμές. Στην δικιά μου superstrat έχω έναν mafia και έναν swc και φυσάνε.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα πρότεινα και rockfield. Ξεσκίζουν και είναι και σε πολύ καλές τιμές. Στην δικιά μου superstrat έχω έναν mafia και έναν swc και φυσάνε.

 

Μπορείς  να μου πεις σε παρακαλώ αν έχει μονούς η rockfield γιατί δεν βλέπω κάτι τέτοιο στο site τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ροκφιλντ είναι πολύ καλοί μαγνητεσ . Δεν υπάρχουν σε σχήμα μόνου από όσο ξέρω... Μην ξέρει κανείς από που μπορεί κανείς να τους προμηθευτεί ; ας εξαιρέσουμε την επιλογή του ebay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ροκφιλντ είναι πολύ καλοί μαγνητεσ . Δεν υπάρχουν σε σχήμα μόνου από όσο ξέρω... Μην ξέρει κανείς από που μπορεί κανείς να τους προμηθευτεί ; ας εξαιρέσουμε την επιλογή του ebay...

 

Εγώ δεν τους βρήκα πουθενά αλλού εκτός απο το ebay uk, και τους παρήγγειλα απο εκεί.

 

Τώρα άλλη πολύ καλή μάρκα για μονούς είναι και oi tesla

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι εννοεί ο ποιητής με το  "two stacked humbuckers in the neck & middle position " και αν το γεγονός ότι η κιθάρα "φοράει" ένα mid boost κύκλωμα, κάνει τους μαγνήτες active, οπότε ή θα πρέπει να το αφαιρέσω ή να πάω σε EMG's...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου