Προς το περιεχόμενο

Ποιο arranger;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει εναν χρονο που αγορασα το KORG M3..Καποιοι με θυμουντε. Ειχα πρηξει για καιρο το forum ... :)  Λοιπον...Μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος απο το μ3...Αν και εχει πολλεσ δυνατοτητες , αυτα ποθ εγο χρισιμοποιω ειναι τα "μανισια" combis που μεχρι στιγμης εχω χρησιμοποιησει και σε live αν και οταν τους πρωτοακουσα δεν το περιμενα. 2ον οι ηχοι programs  που υπαρχουν οπου τουσ επεξεργαζεσαι και κανειςτον δικο σου ηχο και 3ον οτι μπορει να συνθεσεις πανω στο οργανο και να δοκιμασεις πολλα. Αυτα μεχρι στιγμης μπορω να χρησιμοποιησω και δεν τηα το κυνηγησω παραπανω ανκαι ξερω πανω κατω σχεδον οτιδηποτε μπορει να μοθ προσφερει αυτο το οργανο απλα δεν ξερω το πως και δυστηχως δεν εχω τον χρονο για κατι τετοιο... Σα ζαλισα αλλα ολα αυτα παιζουν ρολο...θελω ν αγορασω ενα 2ο οργανο και θελω τις αποψεις σας ξερωντας το πως χρησιμοποιω το μ3 μεχρι στιγμης... Παλιοτερα μου ειχαν αρεσει η σειρα των Pa50,Pa80 κτλ... Αλλα εχω ακουσει τωρα τελευταια αποψεις οπως...Μην παρεισ καποιο κλασσικο arranger οπως τα pa αλλα κατι σε ποιο συνθεσαιζερ οπως το yamaha mm6...εγω απο θεμα ηχων ειμαι ικανοποιιημενος και ψηνομαι για ενα arranger μονο και μονο για να εχω ρυθμο και επιλογες πανω σ αυτον δηλαδη να παρω καποιο arranger και με το κοργκακι να εχω τον καλο ηχο...εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις ένα arranger, πούλα το Μ3 και πάρε το αντίστοιχο arranger της Korg. Τα workstations σα το Μ3 είναι φτιαγμένα για να φτιάχνεις κομμάτια και να "ψάχνεσαι". Αν δεν έχεις διάθεση και χρόνο για κάτι τέτοιο, πάρε ένα arranger που είναι πιο jamming όργανο.

 

Πάντως το Μ3 είναι καλό όργανο. Αν σκοπεύεις να φτιάχνεις κομμάτια κράτα το, και πάρε ίσως κάνα CD με λούπες για πιο άμεσα και εύκολα "συνοδευτικά εδέσματα"  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το καλο με το m3 ειναι οτι εχει τελειο ηχο και οπως και να χει θα το κρατησω 1ον γιατι μπορει να το χρειαστω στο μελλον και 2ον εχω την δυνατοτητα να παρω και δευτερο οργανο... Αλλα οπως σου ειπα θελω το m3 για τον ηχο του, για το σολο sound και απο κατω η ενα arranger η καποιο αλλο synthesizer...θελω αποψεις για το αν θα παρω arranger  η συνθ και στην συνεχεια και μοντελα αν εχετε καποια κατα νου σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι με θυμουντε. Ειχα πρηξει για καιρο το forum ...

 

Εαν σου πω τι arranger να πάρεις υπόσχεσαι να ξαναγράψεις του χρόνου τον Νοέμβρη?  ;D ;D ;D

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εξαρτάτε τι παίζεις, που παίζεις, και τι μουσική παίζεις!

Εγώ π.χ. επειδή τόσα χρόνια με τα μπιμπλίκια εχω εξοικειωθεί, βγαίνω μόνο με το pa800! Βασικά δεν μπορώ άλλο το κουβάλημα τόσα όργανα!! Νισάφι πιά τόσα χρόνια!

Οπότε έκανα το pa800 power, γιατί έχει απίστευτες δυνατότητες, αρκεί να τις βρεις, και να μπορέσεις να τις χρησιμοποιήσεις!

Θέλει και λίγο εξάσκηση στις εναλλαγές!

Και είμαι μια χαρά σου λέω!!!

Φιλικά Γιάννης!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου