Προς το περιεχόμενο

Lakis Kallianides-"IRON TELE" (Official Video)


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μετά τις εκλογές οι φίλοι – τραγουδιστές αισθάνονταν μια κόπωση και αναγκάστηκα να κινηθώ σε instrumental μονοπάτια!! Ένα καινούριο video clip. Δεκτή κάθε γνώμη – παρατήρηση ,με τη διευκρίνιση ότι στα διαλείμματα του session έτρωγα καριόκες! ;D ;D ;D 

 

 

Thanks 4 your Time!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρε το Λάκη!  ;D

 

Καλό! Καλή παραγωγή (ακούω από laptop όμως...). Καλή ιδέα, πολύ ωραίο video clip! Γενικά πολύ πάνω του μέσου νομίζω και γενικά ότι έχεις κάνει.

 

(Το ότι μου θυμίζει λίγο U2 είναι καλό ή κακό για εσένα; )

 

Πάντως νιώθω ότι του λείπει η φωνή, ο στίχος, κλπ. Είναι λιγο μονότονο έτσι όπως έχει!

 

Πάντως πολύ καλό ανεξάρτητα από τις εκλογές ή άλλο (ήσουν δικαστικός εκπρόσωπος να φανταστώ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τι ωραία πράγματα μπορείς να φτιάξεις με ένα ριφάκι ε; Αρκεί να ξέρεις τι σου γίνεται. Κι εσύ Λάκη ξέρεις και το διασκεδάζεις. Συγχαρητήρια!

 

Μου αρέσει που λέει ο κόσμος "και ποιός θα μας κάνει το κλιπάκι; Αν δεν πέσουνε λεφτά... ".

Τρίχες! Μια καλή ιδέα χρειάζεται μόνο, γούστο και γνώση των εργαλείων που θα χειριστείς. Σε κάθε περίπτωση... στον ήχο και στην εικόνα. Από κει και πέρα η σύνθεση θα μιλήσει από μόνη της.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλημέρα Νικόλα!

Σου έχω ξαναπεί, επειδή έχω ακούσει μέρος της δουλειάς σου στο προσωπικό σου site, ότι όταν ακούω καλά λόγια από εσένα (εξαιρετικά ολοκληρωμένο μουσικό σε όλα τα επίπεδα- με τόσες σπουδές) ειλικρινά νοιώθω χαρά και φυσικά μεγάλη τιμή.

Επειδή το test-αρα και εγώ σε laptop (αλλά εκ των υστέρων)….. μάλλον χάνει πολύ από low  frequencies σε αυτό.

U2 δεν ακούω, αλλά φυσικά και είναι καλό να σου θυμίζει U2. Κακό θα ήταν να σου θύμιζε ίσως Λαζάνη (ίσως και πάλι όχι!!). :o

Ναι ήμουν στις εκλογές…..ταλαιπωρία εν μέρει, από την άλλη ό,τι περίσσεψε λόγω περαίωσης από την αποζημίωση, το βλέπω να γίνεται Gretch Duo Jet (Μαύρη κιθάρα δεν έχω, έχω;)

Για την μονοτονία και την έλλειψη στίχου έχεις απόλυτο δίκαιο,  αλλά τί να κάνεις φίρμες οι τραγουδιστές στις μέρες μας! Είπε και ο Stavros Papadopoulos θα έρθει να γράψομεν…που ήντος; (που να προλάβει τώρα με τις groupies)!!! Stavros στάσου καριόκες (κατά το μύγδαλα).  ;D ;D

Και πάλι σε ευχαριστώ για το feedback.

 

Κύριε Μεθενίτη, το να ακούσετε εσείς το clip μου, αυτό από μόνο του είναι Χριστουγεννιάτικο Δώρο! Τώρα, να πείτε και καλά λόγια….τί να πω, νομίζω ότι ένα «ευχαριστώ πολύ» δεν αρκεί. Δράττομαι της ευκαιρίας – πέρα από το θερμό ευχαριστώ για την τιμή που μου κάνετε- να δηλώσω θαυμαστής της δουλείας σας, τόσο σε συνθετικό/ οργανοπαιχτικό επίπεδο όσο βέβαια και σε επίπεδο ηχοληψίας/ παραγωγής.

Ιδιαίτερη τιμή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που λέει ο κόσμος "και ποιός θα μας κάνει το κλιπάκι; Αν δεν πέσουνε λεφτά... ".

Τρίχες! Μια καλή ιδέα χρειάζεται μόνο, γούστο και γνώση των εργαλείων που θα χειριστείς.

 

Συν τριαντα επτα χιλιαδες και εικοσι τεσσερα λεπτα...

 

Λακη,

Στο νοιζ εχω πειστει οτι το ταλεντο και ο σωστος χειρισμος των εργαλειων μπορουν να κανουν θαυματα εδω που εχουμε φτασει τεχνολογικα.

Νομιζω οτι μας δινεις ενα τρανταχτο παραδειγμα του τι γινεται αν υπαρχει μερακι και ταλεντα καθως και μια ωθηση να συνεχισουμε να εξαντλουμε τα προσωπικα μας περιθωρια σε οιονδηποτε τομεα για να παραγουμε μουσικη ακομα και εικονα..

Μπραβο ρε φιλε,μπραβο!

Και μονο που μ εκανες να σκεφτω να παω ΑΜΕΣΩΣ στο στουντιο να παιξω και να γουσταρω

ειναι δωρο αδερφε!

 

''....επειτα λοιπον απο μακροχρονια επιστημονικη ερευνα,μπορουμε με βεβαιοτητα να ισχυριστουμε οτι η καριοκα,ως εδωδιμο προιον ζαχαροπλαστικης,διεγειρει συγκεκριμενα εγκεφαλικα κυτταρα,ιδιως εκεινα τα οποια εχουν να κανουν με την αντιληψη του ηχου και της εικονας,οδηγωντας την ανθρωπινη σκεψη σε πρωτοφανη καλλιτεχνικα επιτευγματα.

Η καριοκα Ξανθης δε,λογω τροπου παρασκευης(παπαπαρασκευας)αλλα και ιδιαιτεροτητας

του κλιματος της συγκεκριμενης περιοχης,λειτουργει με θεαματικο τροπο σε Κοζανιτικους εγκεφαλους αποτοξινωμενους απο γιαπρακια και σκυλαδικα ακουσματα κι ας φορανε πεθαμενε κοστουμια ραμμενα εν Μιλανω.Η ερευνα εδειξε επισης...''

 

Πηγη:ICI (International Cariocas Institute)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε και ο Stavros Papadopoulos θα έρθει να γράψομεν…που ήντος; (που να προλάβει τώρα με τις groupies)!!! Stavros στάσου καριόκες (κατά το μύγδαλα).  ;D ;D

 

Ρε συ!Τωρα το ειδα...

Θα ερθω,το θελω πολυ!

Χριστουγεννα ερχονται...Δε μπορω να βγω απ το σπιτι,γιομισε ο τοπος θαυμαστριες,ειμαι αποκλεισμενος και εσωκλειστος...μ εχουν πρηξει..ουτε για καριοκες δε μπορω να παω. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

....επειτα λοιπον απο μακροχρονια επιστημονικη ερευνα,μπορουμε με βεβαιοτητα να ισχυριστουμε οτι η καριοκα,ως εδωδιμο προιον ζαχαροπλαστικης,διεγειρει συγκεκριμενα εγκεφαλικα κυτταρα,ιδιως εκεινα τα οποια εχουν να κανουν με την αντιληψη του ηχου και της εικονας,οδηγωντας την ανθρωπινη σκεψη σε πρωτοφανη καλλιτεχνικα επιτευγματα.

Η καριοκα Ξανθης δε,λογω τροπου παρασκευης(παπαπαρασκευας)αλλα και ιδιαιτεροτητας

του κλιματος της συγκεκριμενης περιοχης,λειτουργει με θεαματικο τροπο σε Κοζανιτικους εγκεφαλους αποτοξινωμενους απο γιαπρακια και σκυλαδικα ακουσματα κι ας φορανε πεθαμενε κοστουμια ραμμενα εν Μιλανω.Η ερευνα εδειξε επισης...''

 

Πηγη:ICI (International Cariocas Institute)[/i][/size]

 

ΧΑ  ΧΑ ΧΑ !!! I wanna subscribe σε αυτό το institute!! Φαντάζομαι ότι και εσύ και ο άλλος ο παλαβός Ο ELIANIOS είστε golden members!!

 

Για το clip μου το μόνο που έχω να πω είναι ότι στα διαλείμματα (ανάμεσα στις καριόκες) έπαιζε συνέχεια (μα συνέχεια λέμε) το “Free Man”. Καλά ρε Stavraka!!! Τι anthem είναι αυτό!!!! 

 

Σε ευχαριστώ και πάλι, ξανά -τονίζοντας ότι είσαι ο λόγος που ξανά έπιασα κιθάρα στα χέρια μου!

 

Τέλος, κατανοώ τί περνάς με τις groupies, αφού πλέον σε χρησιμοποιώ και εγώ 2 get laid!!! Λέω, «Ladies, ξέρω τον Σταύρο»!!! 8) 8) 8)

Παρ' όλα αυτά συντόμευε να γράψομεν τίποτα....... ;) ;) :o :o

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πολύ πάνω του μέσου νομίζω και γενικά ότι έχεις κάνει.

Νικόλα όχι μόνο πάνω του μέσου.

F..k the themes (το αγγλικό το άτιμο το 'χω) ήταν αυτό, και ωραίο βίντεο.

Εχω ακούσει τώρα τελευταία απίστευτες δισκογραφημένες κουταμάρες, αλλά είναι πολλά τα εκπληκτικά κομμάτια εδώ μέσα. Περνάω καλά being at Noiz.  :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Το ότι μου θυμίζει λίγο U2 είναι καλό ή κακό για εσένα; )

 

 

Εμενα γενικα μου θυμιζει guns n roses.

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλε Νέστορα good evening!! Έχω προσέξει πως, πέραν των άλλων,είσαι ιδιαίτερα απαιτητικός (και καλά κάνεις) στα φωνητικά (θέμα προφοράς, άρθρωσης κ.λ.π). Εγώ λοιπόν στο παρόν προφυλάχθηκα!!! ;D ;D ;D

Σε ευχαριστώ ειλικρινά για τα καλά σου λόγια, στο είχα  πει και παλαιότερα η γνώμη σου ΜΕΤΡΑΕΙ! .

 

 

Λοιπόν Notlrac δεν το είχα προσέξει μέχρι τώρα, αλλά έχεις δίκαιο! Το guitar lick στο 1:00 και μετά θυμίζει σε νότες το “Paradise City”. Μας βλέπω στα δικαστήρια με τον Stradlin και τον Slash!  :o :o

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες να ακούσεις.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου