Προς το περιεχόμενο

σφουγγαράκι για απορόφηση κραδασμών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μήπως γνωρίζεται που μπορώ να βρώ αυτό το σφουγγαράκι που τυλίγει τις προενισχύτριες λυχνίες για να μη τρίζουν? Εχω έναν Fender blues deluxe  επανέκδοση και τον πήρα μεταχειρισμένο χωρίς αυτό.Σε εντάσεις πάνω απο το 3 τρίζει ο ενισχυτής.Είμαι σίγουρος πώς είναι οι λυχίες .Κάνει δουλεια αυτο το μαραφέτι ή τζάμπα θα το αγοράσω? ( αν το βρώ .)Υπάρχει κάποια λύση που προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις σφουγγαρι στις λυχνιες σε λιγα λεπτα θα γινει αυτο

 

33996-fire.jpg

 

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς σφουγγάρι.Είναι κάτι σαν αφρολέξ.Καινούριος ο ενισχυτής έρχεται με ένα τέτοιο στις προενισχύτριες.Τώρα απο τι υλικό είναι φτιαγμένο ακριβώς δε γνωρίζω.

Εχεις να προτείνεις κάτι για το τρίξιμο των λυχνιών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα έρχεται έτσι για να μην πάθει τίποτα κατά την μεταφορά, δεν σημαίνει οτι

τα αφήνεις πάνω. Υπάρχει ειδικό κάλλυμα με ελατήριο για αυτή τη δουλειά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.darrenriley.com/shop/cart.php?m=product_detail&p=1436

 

 

Kάνετε λάθος .Το βρήκα τελικά αλλά όχι Ελλάδα.Εδω γράφει ότι είναι για τους μικροφωνισμούς αλλά λέει ότι χρησιμέυει και για την απορόφηση των κραδασμών.Οπότε κάνει και για το λόγο που θέλω.

ScreenHunter_01_Nov._20_14_25.gif.b26441006617445da413357bcbe64350.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο τα retainers, τα μεταλλικα καπακια δλδ, που εχουν συνηθως, εχω δει καποια λαστιχακια, σχετικα χοντρα, που μπαινουν και σφιγγουν τα τοιχωματα της λαμπας ωστε να σταματουν τις ταλαντωσεις και να αποφευγονται τετοια φαινομενα. Μηπως εννοεις κατι τετοιο? Γιατι αφρολεξ η σφουγγαρι, πρωτη φορα ακουω.

Αλλιως προσπαθησε να βρεις απο δικτυο, retainers παλιου τυπου, που επισης σφιγγουν την λαμπα  και ειναι ανοιχτα απο πανω.

b8c6_1_b.JPG.6713849de2ff877600695ec84086c311.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προσεξα, αλλα η αληθεια ειναι οτι πρωτη φορα το βλεπω.

Επισης δεν θυμαμαι ποτε να εχω δει παλιο σε original κατασταση, η εστω σε σχετικα original να εχει τετοιο εξαρτημα...

Τουλαχιστον απο δικο μου η καποιων φιλων.

Τα φαινομενα που περιεγραψες, οταν μου ειχα συμβει τα απεφυγα με retainer τυπου που φαινεται στην φωτο που εβαλα.

Εκτος αυτου με γλιτωσε απο το να πεταξω η να παροπλισω παλιες λαμπες που νομιζα πως ειχαν κλαταρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου