Προς το περιεχόμενο

EUROVISION.......απογοήτευση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα 3 απο τα 4 ειναι πολυ 'χαμηλης' εμνευσης κομματια . Οσοι ασχολουνται

με εμπορικη μουσικη θα ξερουν οτι ενα κομματι θελει 'θεαματικο' ρεφραιν

και τα 3 κομματια σχεδον δεν 'βγαζουν' ρεφραιν ! Καλα οι ανθωποι

αυτοι 'αρπα κολλα' γραφουν ? Τι να το κανεις το beat και τα διαστημικα

εφε αν δεν εχεις ρεφραιν που να 'καρφωθει' ?

Desmond Child σελιδα 24 , οπως θα ελεγε και καποιος αθλητικογραφος ..

 

το 4 ο ,η μπαλαντα του Καρβελλα , αν και σε πολυ γνωστες φορμες , να

μην αναφερω ποια κομματια ακουμπαει δεν ειναι της στιγμης

ειναι τουλαχιστον πληρες κομματι .

 

κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα

 

alpatman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα συμφωνησω με τον Μενελαο.

ΟΝΤΩΣ απο μουσικης πλευρας ο ολος διαγωνισμος ειναι επιεικως ΑΣΤΕΙΟΣ αλλα τωρα που τα λεμε δεν νομιζω να μην το εχει καταλαβει κανεις αυτο!

Ακομα & ο πλεον αμουσος ανθρωπος στο δρομο καταλαβαινει οτι ειναι απλα ενα ΚΙΤΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙ & τιποτα παραπανω.

Οποτε ας μη του δινουμε περισσοτερη σημασια απο οτι του αξιζει μαι και το να κρινουμε "μουσικα" & "ποιοτικα" ενα τετοιο θεσμο ειναι σαν να προσπαθουμε να κανουμε σοβαρη αναλυση & δισκοκριτικη στο δισκο του Ταμπακη :!: :lol:

Ας ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ & ας ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ λοιπον :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ντάμπα-ντούμπα και 1 μπαλάντα. Φυσικό ήταν να βγει η μπαλάντα.

 

Μήπως καποια πραγματα εγιναν επιτηδες για να βγεί αυτό το τραγούδι?...το EVERYTHING.?

 

Επρεπε να εχουν περισσότερα τραγούδια απο ολα τα είδη μουσικής....και ρόκ, και ντίσκο, και ρούμπα.....και....και....και....και κανένα τσάμικο-trance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί περίμενε κανείς εδώ μέσα τίποτε το ουσιώδες στον διαγωνισμό προκάτ-μουσικής και απογοητευτήκατε ??? Ένα διαγωνισμό-τσίρκο που οι χώρες με ισχυρή παρουσία στην σύγχρονη μουσική (Βρετανία' date=' Γερμανία, Γαλλία κ.α.) συμμετέχουν χωρίς να το μαθαίνει σχεδόν κανένας...κι εμείς το έχουμε ανάγει σε εθνική υπόθεση..

 

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΝΤΙΑ!!![/quote']

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.. Δεν μου άρεσε καθόλου η σύνθεση της κριτικής επιτροπής.. και επιπλέον.. απο τα 4 το χειρότερο κομμάτι ήταν η μπαλάντα.. αλλά ήμουν σίγουρος ότι αυτό θα ψηφίσουν.. Από τα άλλα το καλύτερο πιστεύω κατα την ταπεινή μου γνώμη ήταν το beautiful night και το who cares about love.. Αν και με κούραζε λίγο..

 

γενικά πολλά ebm στοιχεία αλλά κανένας πειραματισμός όλα πατούσαν σε δοκιμασμένες συνταγές.

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο,η φωτογραφια αυτη του Jason becker ειναι φανταστικη, δειχνει ολη την αγαπη του ανθρωπου για την μουσικη , μακαρι να βελτιωθει

καποτε η κατασταση του

alpatman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι 8)

 

Τόσα χρόνια χτυπιοντουσαν τα media μήπως και πάρει η Ελλάδα την πρώτη θέση. Τελικά την πήρε και φέτος ο διαγωνισμός γίνεται στην Ελλάδα :roll:

 

Φέτος λοιπόν μια και έχουμε την τιμητική μας :lol: θα πάρουμε τον πο*λο και θέλω να πιστεύω ότι θα σβήσει αυτό το κύμα "μουσικής" πλύσης εγκεφάλου από τα media που επαναλαμβάνεται τα τελευταία χρόνια και ξεκινάει αμέσως τη λήξη του διαγωνισμού και διαρκεί ένα χρόνο. Μέχρι τον επόμενο διαγωνισμό δηλαδή! :evil:

 

Υ.Γ.: Γιατί δεν έστειλαν κανένα ωραίο μωράκι όπως πέρσι να γουστάρουμε :lol: και έστειλαν την θείτσα, για να μη πω γιαγιά, πρέσβειρα της silicone valley πέραν των άλλων; :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι 8)

 

 

Υ.Γ.: Γιατί δεν έστειλαν κανένα ωραίο μωράκι όπως πέρσι να γουστάρουμε :lol: και έστειλαν την θείτσα' date=' για να μη πω γιαγιά, πρέσβειρα της silicone valley πέραν των άλλων; :roll:[/quote']

 

 

Αυτη η θειτσα...φιλε..ριχνει στο κεφαλι σε πολλα ανοστα και αχρωμα πιπινια.....εμενα παντως με αναστατωνει οσο και η Ελενα...

Αννα...μην μασας...εγω σ αγαπαω και ολοι οι φαν σου!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά πολλά ebm στοιχεία αλλά κανένας πειραματισμός όλα πατούσαν σε δοκιμασμένες συνταγές

 

couldn't agree more...

επηρεάστηκε απο Κοργιαλά :lol: (αφου συνεργάζονται κιόλας)

 

εγώ ευτυχώς είμαι στην πατρίδα του Θωμά ,προσωρινά, και έχω αποφύγει όλη αυτήν την πλύση εγκεφάλου 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ρε αντουαν... δεν γουστάρω τις πλαστικοσιλικονατες που το παίζουν κοριτσάκια. Πριν από 10 χρονακια ήταν ωραίο μωρό, τώρα δεν μου λέει τίποτα...

Περι γούστου όμως...πασο... 8)

 

 

Υ.Γ. : Γιατί είχα την αίσθηση ότι γουστάρεις τα πιπίνια;; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου