Προς το περιεχόμενο

EUROVISION.......απογοήτευση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε παιδιά τοσο πολύ σας έχει στιγματίσει ο Ρακιντζής???Ήταν ο μόνος που δεν προμοτάρισε η ερτ και δεν είχε μεγαλο χορηγό.Τη βραδια του διαγωνισμού τον είχαν τσακίσει στον ήχο.Δεν άκουγε τιποτα!!!!Πιστευω οτι το τραγουδι ηταν πολυ εξυπνο και σαφως καλυτερο ενορχηστρτωτικα απ οσα εχουν περασει απο την Ελλαδα στο διαγωνισμο.Ειδικα σε ενα φορουμ μουσικης τεχνολογιας το να θαβουμε αυτον που ξεκινησε πρωτος στην Ελλαδα την ενορχηστρωση με pc ειναι τελειως βλακωδες!!!Επειδη τον ξέρω προσωπικα και μπορω να εκφερω αποψη ο ανθρωπος δουλευει στο pc του ενορχηστρωνοντας 12-15 ωρες την μερα 365 μερες τον χρονο!!!Χωρίς ίχνος υπερβολής!!!!!Αν ακούσετε δείγματα της νέας του δουλειάς που θα κυκλοφορησει συντομα θα εκπλαγήτε απο τον ήχο του.Ο καθένας στο είδος του βέβαια αλλα πιστευω οτι η ποπ στην Ελλαδα του χρωστάει πολλά!!!παρα πολλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ασχετο.....αλλα

στο δισκο του Ρακιντζη που ειχε κανει συνεργασια με τον Ian Gillan και τον οποιο εχω σε κασσετα,εχω ακουσει μερικες απο τις πιο ωραιες κιθαρες σε ελληνικο δισκο απο τον φιλτατο Μανο Μανουσελη,ο οποιος παρεπιπτοντως δουλευε και στον Zozef στον Πειραια ενα φεγγαρι..αν δεν κανω λαθος... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητά τα επιχειρήματα. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να παρακολουθήσω μία συζήτηση για έναν ερμηνευτή' date=' αποσπασμένη από το ρεπερτόριό του. Και ναι μεν όταν ξεκινά κάποιος είναι ίσως υποχρεωμένος να κάνει παραχωρήσεις προκειμένου να γίνει γνωστότερος, αλλά μετά από 25 χρόνια και ξέροντας πως ακόμη και δίσκο με ρεψίματα να βγάλεις θα πουλήσει, δεν υπάρχει καμία δικαιολογία. Είναι λίγο σαν τον Σπήλμπεργκ που γυρνάει καρχαρίες, δεινόσαυρους, εξωγήϊνους κλπ, αλλά κάθε λίγα χρόνια σου πετάει και μία σοβαρή ταινία για να θυμήσει την κλάση του. Αλλά αν για 25 χρόνια πλατσούριζε με τους καρχαρίες, δε νομίζω ότι θα τον λέγανε μεγάλο σκηνοθέτη.[/quote']

 

αλλο το ενα & αλλο το αλλο αν το πηγαιναμε ετσι η Ελλαδα τα τελευταια 15 χρονια που παραγει κατα το 99% μπαρουφες (εντεχνες η "σκυλαδικες")δεν θα ειχε ουτε εναν μεγαλο τραγουδιστη ΕΧΕΙ ομως (και η Αλεξιου μπουρδες,χειροτερες & απο της Βισση, τραγουδαει εδω και 10 χρονια δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι μεγαλη τραγουδιστρια :wink: )

 

Η ΦΩΝΑΡΑ ειναι ΦΩΝΑΡΑ ακομα και την Τσιγκολελετα να λεει,τωρα αν το παμε στην "ποιοτητα" των τραγουδιων παρ' το αυγο & κουρευτο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Iris : Μήπως είσαι λίγο προκατελλειμένος/η επειδή έχετε προσωπική γνωριμία;

 

@ Superfunk : γιατί βάζεις την λέξη ποιότητα σε εισαγωγικά; Τον Βαμβακάρη γιατί τον θυμόμαστε; Επειδή είχε ωραία φωνή ή επειδή με τα τραγούδια του ψάχνουμε να βρούμε Baby Lino;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειμαι προκατειλημένος (το Ιρις ειναι το αγαπημενο μου ονομα κ ετσι λεω το στουντιο μου :P ) ειναι η αποψη μου.Πραγματικά ο ηχος του ειναι πολυ προχωρημενος και αυτο πιστευω ωφειλετε στην άνεση χρονου που έχει για να δουλευει τοσες ώρες την ημέρα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.Κ δεν θα έλεγα τιποτα παρα τη φιλία μας αν δεν έβλεπα αυτα τα ειρωνικα και χλευαστικά σχόλια.Γιατι το να κρίνουμε ειναι ευκολο,άλλα ας μας βάλει κάποιος απο αυτούς που κρίνουν τον Μ.Ρ. να ακούσουμε μια δουλεία του και να δουμε αν θα γελάσουμε λιγότερο η περισότερο απ οτι με το S.A.G.A.P.O. ...Και βέβαια η συγκριση να γίνει με το track του cd και όχι με τον αθλιο ήχο που είχε στο Live....Και επειδη έχουν περάσει αρκετα χρονια και τα πραγματα έχουν αλλάξει,μπορούμε να το συγκρινουμε κ με κατι νέο του Μιχαλη. Τοτε θα πέσει το γέλιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το κλείσιμο με το μάτι που έκανε ο Ρακιτζής άφησε ιστορία :lol: και βλέπω χθές την Βίσση να λέει οου!! και να κάνει ένα κολπάκι με τον ώμο της κάτι που μου θύμησε το τικ του ρακιτζή, πάλι καλά που δεν το επέλεξαν, άλλα γενικά τα κομμάτια απαράδεκτα δεν είχαν τίποτα να δώσουν μόνο το οου! με το πέταγμα του ώμου αλλά μητσοτάκη είχε πολύ γέλιο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το κλείσιμο με το μάτι που έκανε ο Ρακιτζής άφησε ιστορία :lol: και βλέπω χθές την Βίσση να λέει οου!! και να κάνει ένα κολπάκι με τον ώμο της κάτι που μου θύμησε το τικ του ρακιτζή

 

+1000

 

BRAIN είσαι θεός! Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό χθες! :lol:

 

PS Πάντως το SAGAPO μου άρεσε πολύ και συμφωνώ ότι αδικήθηκε στο

live. Απλά είναι λίγο παρωχημένο αλλά συγχωρείται γιατί αυτός είναι ο

πρώτος Έλληνας που έγραψε πραγματική 80'ς disco (βλ. Viva Sahara)

και όχι ο... NicelyFolded 8) που αντέγραψε το Big In Japan!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Βίσση (θα μπορούσα να αναφέρω και άλλους) πως ξέρει οποιοσδήποτε αν έχουν μεγάλη ή έστω καλή φωνή - επειδή την ακούμε να τραγουδά τα μισής οκτάβας τραγούδια του καρβέλα;

 

Ρε άη μιλάς σαν να ζείς σε άλλη χώρα. Όλοι ξέρουμε ότι η Βίσση είναι

φωνάρα (όπως και η αδερφή της) αλλά η ¶ννα έγινε πιο γνωστή από

τη Λία επειδή έμπλεξε με τον Καρβέλα που την έκανε γνωστή, αλλά

την ανάγκαζε να λεει ηλίθια τραγούδια αλλά αυτά άρεσαν στον κόσμο

και έγινε στάρ και τώρα πια είναι σούπερ σταρ αλλα βγήκε και η Βανδή

που το παίζει νέα Βίσση δεν εχει όμως τόσο καλή φωνή αλλά είναι νέα

και ωραία οπότε και η Βίσση πρέπει να παραμείνει ωραία για να μην της

στη βγεί η νέα γιατί η παλιά είναι αλλιά και δώστου πλαστικες,

γυμναστήρια, σιλικόνες, εγω πιστεύω ότι έχει ελπίδες στη

eurovision, την ξέρουν και οι ξένοι, έχει εμπειρία, παίζει εντός έδρας

αυτά.

 

Ασχετο: μου άρεσε πολύ και το Τουρκικό τραγούδι - το οποίο ίσως θα είναι

το μόνο τραγούδι φέτος που θα έχει ελληνικό στίχο! Τι σου είναι οι

γείτονες προσπαθούν να μας καλοπιάσουν για να μην τους πάρουμε

την Πόλη :lol:

^^^^^

Αυτό μπορείτε να το διαγράψετε σαν σχόλιο "πολίτικου" χαρακτήρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

big in japan , η κομματαρα , και βαζουμε και διπλα το lost in the night του Μπιγαλη και εχουμε για τον dj 'ευχαριστο πονοκεφαλο' ,για να χρησιμοποιησω ποδοσφαιρικους ορους .

alpatman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου