Προς το περιεχόμενο

clean strat neck test ακούστε και πείτε .


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πράγματι κάνει διαφορά τελικά το rosewood ή maple ....

ένα μεγάλο μέρος του σκασίματος των μπάσων (νομίζω) οφείλεται στη σιγουριά των medium jumbo .

 

To κακό είναι ότι δεν ξέρω αν θα απέδιδαν εξίσου καλά οι lawrence σε οποιαδήποτε άλλη μεξικάνα  ::)  

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για μένα δεν είναι. Άσε που πιστεύω ότι τα κουδουνιστά πρίμα "φτιάχνονται" με τα κουμπιά. Τα βιντατζοσκασίματα όχι.

 

Eντάξει, μετράει και το προσωπικό γούστο του καθενός. Π.χ, εγώ δίνω πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα στα πριμομεσαία και στο πώς αυτά μου ακούγονται και όχι στα χαμηλομεσαία γι' αυτό και πήρα vox ενισχυτή και όχι π.χ έναν fender.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσαν και οι δύο και χαρά στον Κώστα που τις έχει.

 

Κώστα συγνώμη δεν κατάλαβα αλλά μιλάμε για Wilde Keystones ή NF;

Αν είναι NF μπορείς να μου κάνεις τη χάρη να γράψεις κάτι με gain παλιο-ροκικού επιπέδου (κάτι σε Gallagher π.χ.); Θα σου ήμουν υπόχρεος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσαν και οι δύο και χαρά στον Κώστα που τις έχει.

 

Κώστα συγνώμη δεν κατάλαβα αλλά μιλάμε για Wilde Keystones ή NF;

Αν είναι NF μπορείς να μου κάνεις τη χάρη να γράψεις κάτι με gain παλιο-ροκικού επιπέδου (κάτι σε Gallagher π.χ.); Θα σου ήμουν υπόχρεος.

 

Wild keystones ... το στάνταρ σετ ... νομίζω δλδ άλλος είχε παραγγείλει  :P

Για bridge έχω βάλει έναν twin blade L-45 S http://www.wildepickups.com/Wilde_Bill_s_Twin_Blades.html

 

ότι κλιπ θέλεις με μεγάλη μου χαρά .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άργησα να δω το thread και να απαντήσω έγκαιρα...

 

Πάντως για την ιστορία, μου άρεσε πολύ η πρώτη κιθάρα (Mexico από ότι τελικά αποδείχτηκε). Είχε συνολικά πιο πλούσιο ήχο από τη 2η, κάτι που με κέρδισε ;)

 

Πολύ ωραίο παίξιμο btw! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, για ρίξε όπως είσαι κι ένα με overdrive, έχει ενδιαφέρον  ;D (στον neck πάντα)

 

όπως είμαι ??  :o  θα προσπαθήσω απόψε αν γυρίσω σε λογική ώρα απο γραφείο .... και ανεβάζω αύριο γιατί απ'το σπίτι δεν .... μας έκοψε ο γείτονας το internet  :P

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δευτερη μου ακουστηκε λιγο πιο διαυγης ενω η πρωτη λιγο πιο στρογγυλη και ζεστη αλλα επειδη ειμαι κατοχος E.J ειμαι υποχρεωμενος να υποστηριξω την ...επενδυση μου ;D ;)Ψηφιζω και τις δυο!Μια δεν ειναι ποτε αρκετη! :D

Για να δουμε και στα βρωμικα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το rosewood ;)Είναι το maple ;D

 

μπα κανονικα η EJ που εχει roundlam rosewood & qs neck (super stiff neck) θα επρεπε να ειχε..περισσοτερο σκασιμο.....συμφωνα με τους...κουρδισμενους... ;D ,απλα οι μαγνητες του γερο Μπιλ...μαμανε.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου