Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη μου ήλεκτρική=fender "superfunk" telecaste


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά το άλλαξε το logo η Fender στις Lite Ash?

 

Αλλιώς το δείχνει στο site της...

 

Όπως και να 'χει ....Και πάλι ΜΕ ΓΕΙΑ!!! :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ sorry !!!

Τώρα είδα ότι αυτή με το natural χρώμα έχει ίδιο logo με το δικό σου ;)

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0265102521

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλές telecaster (μόνο άλλες δύο για την ακρίβεια) και δεν μπορώ να συγκρίνω.Πάντως από βάρος είναι αισθητά ελαφρύτερη από τις άλλες δύο που δοκίμασα (όλες light ash).Από κατασκευή μου φαίνεται τέλεια.Δεν βρήκα δηλαδή κάτι που να μην μου κολλάει "κατασκευαστικά".Όσον αφορά το playability ..... έχω πάθει την πλάκα της ζωής μου.Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο "εύκολη" (εεε,λίγα λόγια για την γυναίκα μου!! :lol: ).Δεν είμαι κανένας μεγάλος κιθαρίστας (παίζω περίπου 3 χρόνια),αλλά μια φορά το solo του "Sweet home alabama" το έβγαλα στις πρώτες δύο ώρες που το έπαιξα (με την Ibazez ενός φίλου το έχανα κάπου....).Ίσως και να υπερβάλλω λίγο επειδή είμαι τρελαμένος,όμως πραγματικά πιστεύω ότι ΑΥΤΗ είναι η κιθάρα που μου ταιριάζει.Και μάλιστα σε συνδυασμό με τον VOX, που πιστεύω ότι είναι πολύ καλός για μένα, έχω νομίζω τον ήχο μου.Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι η ΜΟΝΗ κιθαρα που χρειαζεσαι δεν αμφισβητειται με τιποτα (αλλωστε ειναι γνωστο οτι οπως υπαρχουν mercedes & ... αυτοκινητα,υπαρχουν & telecaster & ..κιθαρες! :lol: ) & η επιλογη σου για ενισχυτη ηταν εξαιρετικη! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε... κατοστάρησα τις δημοσιεύσεις μου,ταυτόχρονα με την αγορά της tele μου!! Υπάρχει πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στη γη???

 

Υ.Γ. Σωστός ο SF!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου