Προς το περιεχόμενο

Bill Lawrence L560 σε Gibson Deluxe 1976 ??? ή αλλού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπερα

Αγαπητε Studio εγω εχω βαλει τους L560  στην deluxe μου  και ουτε που το σκεπτομαι

να τους αλλαξω παλι με τους μαμισιους , τους θεωρω καλυτερους σε ολα τα επιπεδα.

Εχω και ενα ζευγαρι L550 σφραγισμενους  αλλα  μου αρεσαν τοσο οι 560 που ουτε καν

τους δοκiμασα  

Kατα την δικη μου αποψη , βαλτους επανω και δοκιμασε τους  , τωρα για τις original

κολλησεις .......

 

Αυτο με το κενο δεν το καταλαβα , δεν υπαρχει πουθενα κενο

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για τισ βίδες στα δαχτυλίδια των μινι που δεν έχουν οι L560..

Αυτή τι λέει ?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300500711782&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τους βάλεις στη Deluxe και να διαπιστώσεις αν σου αρέσουν ή όχι. Το να αλλάξεις μαγνήτες (ίδιου τύπου/διαστάσεων) σε μια κιθάρα δεν είναι τίποτα το φοβερό. Πέρνα τους πάνω και μετά αποφασίζεις αν θα τους αφήσεις ή θα ξαναπεράσεις τους stock. Εμένα προσωπικά ούτε που θα απασχολούσε ποτέ αν μια κιθάρα έχει τις original κολλήσεις, γιατί δεν παίζουν κανέναν απολύτως ρόλο.

 

Από την άλλη, αυτό τη συζήτηση περί μικροφωνισμών / hum cancelling ποτέ δεν την κατάλαβα. Ως φανατικός θαυμαστής του Neil Young έχω βάλει στη Deluxe μου Lollars, firebird στον bridge και p90 στον neck. Και οι δύο unpotted! Θεωρώ το Weld τον πιο εντυπωσιακό ηλεκτρικό ήχο που έχω ακούσει ποτέ και το feedback και οι μικροφωνισμοί όχι μόνο δε με χαλάνε, αλλά με φτιάχνουν απίστευτα. Για την ιστορία δε, ο Clapton και ο Hendrix έπαιζαν με unpotted μαγνήτες μπροστά σε full stack και δεν πήγαν πίσω στη ζωή τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Αγαπητε Studio εγω εχω βαλει τους L560  στην deluxe μου  και ουτε που το σκεπτομαι

να τους αλλαξω παλι με τους μαμισιους , τους θεωρω καλυτερους σε ολα τα επιπεδα.

Εχω και ενα ζευγαρι L550 σφραγισμενους  αλλα  μου αρεσαν τοσο οι 560 που ουτε καν

τους δοκiμασα  

Kατα την δικη μου αποψη , βαλτους επανω και δοκιμασε τους  , τωρα για τις original

κολλησεις .......

 

Αυτο με το κενο δεν το καταλαβα , δεν υπαρχει πουθενα κενο

Έλα ρε, εγώ είχα δοκιμάσει τους 550 και ήθελα κάτι πιό Vintage....

έχω Gibson pots 300άρια να τα βάλω με δυό Push pull 500άρια για split & out of phase ???

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bill Lawrence output specs below. These are average and may very a little.

 

L-550 LEAD  14.09           

L-550 RHYTHM  11.47

 

L-560  LEAD  12.16

L-560 RHYTHM  7.80

 

Όχι ρε φίλε μην με ψαρώνεις κουδουνάκια είναι, σαν να ακούς 54άρηδες με ποιό παχύ ήχο....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική σου τι φορούσε ??? P-90 Ή mini Humbuckers ????

εγώ μιλάω για τις τρύπες από τις βίδες στα δαχτυλίδια των μινι Humbuckers (τις τέσσερις στις άκρες).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική σου τι φορούσε ??? P-90 Ή mini Humbuckers ????

εγώ μιλάω για τις τρύπες από τις βίδες στα δαχτυλίδια των μινι Humbuckers (τις τέσσερις στις άκρες).

 

mini humb.    (οι οποιοι εχουν 2 βιδες , δεν εχω δει ποτε μινι με 4 βιδες )

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου