Προς το περιεχόμενο

Bill Lawrence L560 σε Gibson Deluxe 1976 ??? ή αλλού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάει παράταση η Les Paul....

 

Φτηνά τη γλίτωσε...(προς το παρόν τουλάχιστον... ;D)

 

Για τι budget μιλάμε?

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε μου-αν επιτρέπεις να σε αποκαλεί φίλο κάποιος που δε γνωρίζεις- έχεις τόσες κιθάρες ......................και τόσες γνώσεις και μπλέκεις ........και θα μπλέκεις ......και θα ξαναματαμπλέκεις ....................Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη ,όχι της μάθησης ,αλλά και της αμάθειας .

Εξηγούμε για να μη με κακολογήσετε ,εσύ είπες ότι η κιθάρα είναι εξαιρετική ,πλην των μικροφωνισμών ,οι υπόλοιποι σου είπαν -κάποιοι τουλάχιστον-μη πειράξεις ένα όργανο αντίκα ,ούτε καν τις κολλήσεις.....και είμαι σίγουρος ,ότι κάποιοι αντικέρ θα μπορούν να εξακριβώσουν αν οι κολλήσεις είναι πειραγμένες.

Η λογική του παραλόγου λέει ,ότι το πειράζεις το εργαλείο ως εκεί που δε του προξενείς ανεπανόρθωτη αλλοίωση ,προς τέρψην του προσωπικού σου γούστου ,άρα αλλάζεις μαγνήτες . Η πολίτικαλ κορέκτ λογική λέει πως τη φυλάς στο πατάρι και δε την βλέπει το φως του ήλιου ούτε για χαβαλέ, καθότι θα χάσει τη γυαλάδα της κι εσύ 0,001% της αξίας της για κάθε ώρα εκτός βαλίτσας. Επίσης παίζει το σενάριο-χτύπα ξύλο-να σκάσει κανά καζανακι,θερμοσίφονας κλπ και να πας άκλαφτος .................

Εγώ δε ξέρω ,βασικά δε ξέρω τπτ απ όλα αυτά που λέτε ,απλά εκτιμώ κάτι που αξίζει το σεβασμό μου και εφόσον αυτό μου τον προκαλεί και με καλύπτει συνειδησιακά ,αλλά συγχρόνως έχω και άλλες καβάτζες ,ΔΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΩ .....................αλλά το κατεβάζω κι απ το πατάρι και το χαίρομαι με ότι αυτό έχει να μου προσφέρει ........................μετά? κι αν το έχω χαρεί? ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΧΕΡΙ ,είναι μέρος της ζωής μου πλέον και όχι αντίκα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sami, ξέρεις τι παίζει ? την Deluxe την χρησιμοποιώ για πολύ ιδιαίτερα παιξίματα, καρφί στον ενισχυτή όταν θέλω καθαρά γεμάτα. Για τα υπόλοιπα υπάρχουν άλλες κιθάρες. Το γεγονός ότι υπάρχουν πολλές κιθάρες, πραγματικά μου δίνει την πολυτέλεια να κρατήσω και μιά κιθάρα σε χώρο που δεν έχουν πρόσβαση τα πιτσιρίκια μου (αν μπορούν να θεωρηθούν έτσι 2 έφηβοι) για να μην πάθω καμμιά χοντρή ζημιά. Αφήνω λοιπόν στο σαλόνι 3-4 κιθάρες καθημερινές για μελέτη του μικρού και εξάσκηση και των δυό μας (και καμμιά ακόμη για κανένα φίλο να παίξουμε καμμιά πενιά) και τις άλλες στο πατάρι, μόλις τις βαρεθώ βάζω αυτές πάνω και κατεβάζω άλλες.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guitarguitar.co.uk/electric_guitars_detail.asp?stock=10092416575638

 

paulagoldtop%20001.jpg

paulagoldtop%20004.jpg

paulagoldtop%20003.jpg

 

Βρέθηκε η τυχερή.....

Φυσικά έχω εντοπίσει και μιά καρακουκλάρα.... αν μου κάτσει θα πάθετε πλάκα....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις Hammer τις ξέρω για ακριβές κιθάρες.... τις XT όχι, μάλλον θα είναι η φτηνή σειρά τους, έχει κανείς άποψη ?

Λέω να πάρω και μια JazzMaster....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες Γιώργο.... την αγόρασα την HAMMER !!!

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου