Προς το περιεχόμενο

Ισορροπια στο κάθισμα


BlackScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι φιλτατοι δε μπορω να κρατησω την ισορροπια μου οταν παω να παιξω bass και hihat ταυτοχρονα? Και δε μιλαω για οταν ειμαι μεθυσμενος. Εκει ξερω τι φταιει... ;D ;D ;D

Εχω κατι? Τι μου συμβαινει?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι οπως  οι περισσοτεροι ντραμμερ (δυστυχως),δεν ΚΑΘΕΣΑΙ σωστα

 

[drums lessons] - Dave Weckl - Back To Basics Part 4

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι φιλτατοι δε μπορω να κρατησω την ισορροπια μου οταν παω να παιξω bass και hihat ταυτοχρονα? Και δε μιλαω για οταν ειμαι μεθυσμενος. Εκει ξερω τι φταιει... ;D ;D ;D

Εχω κατι? Τι μου συμβαινει?????

 

μυρίζομαι ότι το πρόβλημα ξεκινάει από το κάθισμα σου

 

σφίγκει σταθερα σε όλα τα σημεία και ιδιαίτερα εκεί που συνδέεται το κάθισμα με τη βάση?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι καλο το καθισμα μου? Ειναι αυτο που μου ηρθε πακετο με την Premier Olympic... :'( :'( :'( Χαλια ειναι και κουνιεται σα μεθυσμενο...Ειδικα εκει που δενει η βαση με τον κορμο του καθισματος. Το βιντεακι το εχω δει αρκετες φορες και εχω προσπαθησει στη πραξη αυτα που λεει... Αρα κατι μου λεει οτι εχετε και οι 2 ενα (μεγαλο) δικιο... Παμε για καθισμα λοιπον... Μεσα σε ολα τα αλλα! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, λάβε υπόψη σου ότι όταν παίζεις το σώμα σου καλείται να κάνει κάτι που δεν το έχει από τη φύση του.

Φυσικά και θα πρέπει να ξεκινήσεις από τη σωστή θέση, αλλά θα πρέπει να δώσεις χρόνο στα άκρα και στους μύες σου να "μάθουν". Δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά γίνεται.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μηνα που παιζω τωρα, εβγαζα μονο απλα τραγουδια που μπορουσα να παιξω ακουγοντας τα. Hallowed be thy name, Number of the beast, For whom the bell tolls και καποια αρκετα αλλα... Απο εδω και μπρος μαλλον πρεπει να ξεκινησω practise...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο πολύ θέμα συνήθειας και όχι στάσης. Στην αρχή όλοι το έχουμε αυτό το πρόβλημα. Με τον καιρό, το σώμα θα μάθει να ισορροπεί μόνο του.

Το κάθισμα, αφού λες ότι κουνιέται τόσο πολύ, αλλάξε το οπωσδήποτε. Σε κάνα μήνα ακόμα, με το ίδιο κάθισμα, θα έχεις πρόβλημα με μέση/πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε sent ηδη νιωθω ενοχλησεις στη μεση... Μου εχει φυγει ο πατος για να βγαλω αυτα τα κομματια και αν συνεχισω ετσι με βλεπω να παιζω ξαπλωμενος...  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μηνα που παιζω τωρα, εβγαζα μονο απλα τραγουδια που μπορουσα να παιξω ακουγοντας τα. Hallowed be thy name, Number of the beast, For whom the bell tolls και καποια αρκετα αλλα... Απο εδω και μπρος μαλλον πρεπει να ξεκινησω practise...

 

Φίλε μου, με ένα μήνα έβγαλες αυτά τα "απλά" κομμάτια;

Θέλεις δάσκαλο επειγόντως.

Πρώτα για να σου δείξει πώς να στέκεσαι / κάθεσαι και μετά για να μάθεις τα βασικά και να καταλάβεις τι γίνεται γιατί νομίζεις ότι καταφέρνεις πράγματα που δεν καταφέρνεις...

Εκτός και αν είσαι ο Μότσαρτ των ντράμερς οπότε παίρνω πίσω αυτά που είπα.

Εντελώς φιλικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, με ένα μήνα έβγαλες αυτά τα "απλά" κομμάτια;

Θέλεις δάσκαλο επειγόντως.

Πρώτα για να σου δείξει πώς να στέκεσαι / κάθεσαι και μετά για να μάθεις τα βασικά και να καταλάβεις τι γίνεται γιατί νομίζεις ότι καταφέρνεις πράγματα που δεν καταφέρνεις...

Εκτός και αν είσαι ο Μότσαρτ των ντράμερς οπότε παίρνω πίσω αυτά που είπα.

Εντελώς φιλικά.

 

Αδερφε, καθε γνωμη και κριτικη-καλοπροαιρετη βεβαια-, οπως πιστευω ειναι η δικη σου, ειναι δεκτη. Τα κομματια που ανεφερα, δε νομιζω οτι τα εχω βγαλει, τα εχω οντως βγαλει. Απλα εκατσα και τα επαιξα. Τα ηχογραφησα, με κινητο βεβαια, και τα "εβαλα" πανω στα original, βγαζοντας ενα αρκετα καλο αποτελεσμα. Δες το και αλλιως. Δε γνωριζω κανεναν απο εδω μεσα για να το παιξω καποιος. Δεν εχω να κερδισω κατι. Αυτα λοιπον και διαφορα αλλα μου εχουν βγει σχετικα ευκολα. Και αν το καλοσκεφτεις, δεν εχουν και καμια ιδιαιτερη τεχνικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου