Προς το περιεχόμενο

προβληματισμοι μετα απο φορματ.


boody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω Musictech .

καλυτερα παντως να μη τα κανω μονος ολα αυτα που λες γιατι δε γνωριζω πολλα πολλα.

ποιο προγραμμα ειναι πιο ελαφρυ απο το λοτζικ που εχω εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προσπαθω απο εχτες να λειτουργησω το bfd μεσα απο το λοτζικ και δε λειτουργει με τιποτα . παταω στο κλαβιε ενα πληκτρο και ακουγεται τρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ καταλαβαινεται κολημενη η μποτα ή το snare.

 

δεν εχω αλλαξει τιποτα απο αυτα που ανεφερα στο πρωο ποστ. η cpu xχτυπαει 100% με το παραμικρο. στο task manager βλεπω το system idle proccess πανω απο 80 - 90 % (τι σημαινει αυτο?)

 

εχω 2 φυσικους σκληρους. να βαλω τα δειγματα του bfd στον δευτερο ? θα αλλαξει κατι?

τα νευρα μου...

 

ακολουθει ποστ πανικου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΣΤ ΠΑΝΙΚΟΥ!

 

θελω να εχω ενα Pc στο οποιο να τρεχω λοτζικ (ή οποιο απο τα υπολοιπα δημοφιλη αντιστοιχα προγραμματα) και να ανοιγω

3 guitar rig 2,

ισως ενα virtual guitarist,

ενα bfd ,

ενα trilogy ,

ενα fm7 ,

ισως και κανενα absynth ή pro52 ή β4 κλπ

ενα atmosphere ,

5-6 audio καναλια,

τουλαχιστο τρια plugins σε καθε καναλι (τυπου waves , tc , κλπ)

και να μπορω να εχω και 2 vst φορτωμενα στην μαστερ bus (πχ ενα limiter Και ενα graphic eq)

 

Ποιες ειναι ρεαλιστικα οι κατωτερες απαιτησεις ?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να τα τρεξεις ολα αυτα αν:

 

--δουλεψεις με cubase το ακριβως προηγουμενο απο το 3..(2.2.35 π.χ..).ειναι πιο ελαφρυ απο το 3 και θα κανεις μια χαρα την δουλεια σου μεχρι να κανεις καποια αναβαθμιση,κυριως στον επεξεργαστη..

 

-ισως χρειαστεις (χωρις να ειναι απαραιτητο..) λιγη μνημη παραπανω...!!αν χρειαστεις παραπανω cpu θα κανεις freeeeeezeee

 

-και ανα κανεις καποιες ρυθμισεις που πολυ συντομα θα σου στειλωω..θα σου γραψω τις πιο συντομες ,που δεν θα χρειαζεται να γραψω καποιο τεραστιο κειμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cubase 2.κατι δηλαδη ( sx ειναι αλλο cubase? δεν εχω ιδεα πως πανε αυτα. )

 

cubase sx2

 

πάντως,απο την στιγμή που ξέρεις καλά το logic εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις με αυτό,έτσι κι αλλιώς χρειάζεσαι καινούργιο υπολογιστή.

γιατί δε πας σε έναν intel imac που και φτηνός είναι,και το logic 7 θα τρέχεις και άμα γουστάρεις μπορείς να του φορτώσεις και τα xp???

 

γιατί να ψάχνεσαι με άλλα sequencers όταν έχεις το καλύτερο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το Logic δεν έχει βελτιστοποιηθεί ακόμα για Core Duo και ότι τρέχει υπό περιβάλλον προσομείωσης του Altivec Instruction Set του PowerPC.

 

Οπότε άμεσα κέρδος δεν υπάρχει.

 

Όσο για την απόδοση του αφού μεταγλωτιστεί για το native core duo instruction set...επιφυλάσσομαι...

 

Όσο για τις απαιτήσεις σε επεξεργαστική ισχύ:

 

-AMD Athlon X2 3800+ με

-nforce3 η' VIA chipset motherboard.

-2 GB RAM DDR@400

 

ή

 

-Pentium D 830/930

-Intel 955X/975X based mobo

-2GB DDR2@533

 

Δεν είναι τα κατώτερα μηχάνηματα που θα μπορούσες να πάρεις, αλλά ο,τιδήποτε λιγότερο σήμερα είναι ασήμφορο οικονομικά.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το Logic δεν έχει βελτιστοποιηθεί ακόμα για Core Duo και ότι τρέχει υπό περιβάλλον προσομείωσης του Altivec Instruction Set του PowerPC

 

είναι το πρώτο pro application που βγήκε σε έκδοση universal binary δηλ βελτιστοποιημένο και για intel core-duo,από Φεβρουάριο

είναι η έκδοση 7.2

μόλις βγήκε και το reason.

 

κατα τ'άλλα έχεις δικιο,λίγες εφαρμογές ακόμη είναι native όμως αυτό είναι κάτι που αλλάζει μέρα με την μέρα (τα προϊόντα της adobe αργούν λίγο)

 

καλές οι προτάσεις,εγώ αν ήθελα σήμερα ότι πιο οικονομικό, θα πήγαινα στον πιο φθηνό amd 64 με nforce 4 όμως (λόγω dual channel ddr),και θα έκανα αναβάθμιση σε dualcore σε κανα χρόνο όπου οι τιμές (του 3800χ2 για παράδειγμα) θα έχουν ξεφτιλιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spirou δεν ψηνομαι για μακ ιντελ για πολλους λογους που δε θελω να αναφερω γιατι θα καταστρεψω το θρεντ και θα γινει ψιλο μαχη αναμεσα μακ ιντελ .

 

ghen θενξ . λεω να περιμενω λιγο καιρο ακομη γαμωτο . νιωθω οτι ειμαστε σε φαση μεγαλων αλλαγων και οτι θα την πατησω. (πολυπυρηνοι , σκληροι δισκοι με φλασ μνημες χωρις μηχανικα μερη, 64 Μπιτοι , 64 bita ςwindows 64μπιτες εφαρμογες , blue ray bluesky firstline ... :) ) νιωθω οτι χρειαζομαι ενα χρονο ακομη. βεβαια αν απελπιστω με ολα αυτα τι να κανω , θα προβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου