Προς το περιεχόμενο

Συντηρηση Ταστων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ηδη? 2 μηνες την εχω... θα βαλω το απογευμα απο το σπιτι φωτο να δειτε τι παιζει κ να μου πειτε.

 

Αν την εχεις 2 μηνες (καινουρια δλδ) και αν υποθεσουμε οτι ειχε καλη ταστοδουλεια απο το εργοστασιο (σπανιο σε φτηνες κιθαρες)

τοτε απλως θελει σεταρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα με την κιθαρα. RG2550 ειναι η κιθαρα. Δεν θα ελεγα φτηνη αλλα ουτε κ ακριβη.Το μονο π μ ενοχλει ειναι αυτο με το συγκεκριμενο ταστο που δν εχει sustain. Αλλα οπως ειπα δν τασταρει πουθενα κ δν μπορω να καταλαβω γιατι κοβεται η νοτα. Επισης εχω παρατηρησεις στο συγκεκριμενο ταστο οταν κανω bend μ δινει μια αισθηση σαν να τριβεται κ δν εχει την αισθηση π εχουν αλλα ταστα π γλιστραν πιο πολυ...Γ αυτο ρωτησα μηπως μπορω να το τριψω με κατι να γινει πιο λειο η τπτ τετοιο...Κατα τ αλλα ειναι σεταρισμενη καλα. Μονος την εχω σεταρει αλλα πιστευω την εκανα σωστα. Δεν εχω τασταρισμα εχω καλο intonation καλο action.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης εχω παρατηρησεις στο συγκεκριμενο ταστο οταν κανω bend μ δινει μια αισθηση σαν να τριβεται κ δν εχει την αισθηση π εχουν αλλα ταστα π γλιστραν πιο πολυ...

 

αν απαντησεις "οχι"  θα..........

 

λοιπον ρωτάω ....'εχεις αλλάξει χορδες προσφατα?

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρόβλημα στο 13 .... κατα 99% φταίει το 14 . είναι δλδ λίιιιγο πιο ψηλά απ'ότι πρέπει και προφανώς δεν έχει παιχτεί αρκετά για να έχει τη φθορά του 13 ... με πιάνς ? . δεν είναι σπάνιο φαινόμενο , ένα καλό μαρτοράκι θα σου λύσει το πρόβλημα .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου