Προς το περιεχόμενο

Jackson RR1 ή SL2H



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας εμβαθύνει στη ψυχολογία σου ;) , είμαι σίγουρος ότι αν πάρεις την soloist, θα σε τρώει που δεν πήρες την RR1. Πάρε την RR1.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ απόλυτα...έτσι θα γίνει.... Γιατί όμως πιστεύω ότι και την ρρ να πάρω θα με τρώει που δεν πήρα την σολοιστ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε γαμώτο... Η ρρ μου αρέσει παρά παρά πολύ να την βλέπω και να παίζω όρθιος... Δηλαδή πιστεύω ότι εμφανησιακα είναι η πιο ωραία κιθάρα. Δένει τελεία επάνω στο σώμα... Καθιστός όμως παίζω 10 λεπτά το πολύ με την ρρ3 και μετά κουράζομαι και περνώ την esp οραιζον που εχω για να συνεχίσω...δηλαδή δεν θέλω να πάρω μια κιθάρα την οποία μόνο θα βλέπω από την άλλη η σολοιστ μπορεί να είναι κορυφαίο όργανο όμως δεν μου βγάζει την τζάκσονια ρε παιδί μου... Είναι σαν να βγάλει η φεντερ σχήμα λες πολ.... Μπορεί να είναι κορυφαίο το όργανο αλλά δεν θα σου βγάζει φεντερία... Ίσως αυτα όλα ξεδιαλύνουν όταν τις πιάσω στα χέρια μου και τις 2. Ίσως πάρω την σολοιστ και αναβαθμίσω την ρρ3 με κανένα ορίτζιναλ φλοιντ. Ίσως βρω καμία μεταχ ρρ5 η ρρ24 από η μπει... Είναι πολύ περίεργο το δειλήμα μου πάντως... Μετά σκέφτομαι και το άλλο... Αν αύριο μεθαύριο αλλάξουν τα γούστα μου τα μουσικά σε πιο χαλαρά παιξίματα τότε η ρρ1 δεν θα με καλύπτει με τίποτα... Θα μου πεις αν αυτό γίνει την πουλάω και περνώ μια άλλη που να μου κάνει... Τι να πω ; 

 

Δε βγάζει η Soloist τζακσονια??? Τι βγάζει τότε??? Δε νομίζω πάντως να έχουν μεγάλη διαφορά μια Soloist από μια RR στα χαλαρά παιξίματα... πέρα από τα κολλήματα και τις ντροπές με το σχήμα ίδια φιλοσοφία όργανα είναι. Η RR έχει και 22 τάστα ;) Βασικά πάρε μία Kelly ή και Warrior που μπορείς να παίζεις στο πλάι άνετα (?) και βγάζουν και... καρατζακσονιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω δεν μυρίζει τζάκσονια εννοώ ότι είναι μια στρατ με πολλά καλούδια... Δεν έχει επιθετικό στυλ... Ενώ η ρρ μόνο που την βλέπω απέναντι σου νομίζεις ότι θα τραβήξεις γκαζια και θα σπάσουν τα ηχεία... Με συγχωρείτε μεγάφωνα... Και η σολοιστ το ίδιο κάνει... Απλά η ρρ το δείχνει κιόλας...Πάντως για πες κι αλλά θετικά για την σολοιστ μήπως και καταλήξω κάπου... Η wαrιοr δεν μου αρέσει καθόλου... Η κελλυ είναι υπό σκέψην...πάντως ευχαριστώ σε μπόις για την βοήθεια... Καλά το πατέ... Θα βγει άκρη στο τέλος είμαι σίγουρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ούτε μια τελε... Είμαι έτοιμος να δεχτώ το μπαν για κανένα μήνα:-) βασικα έτσι όπως έχει εξελιχθεί το πράγμα μάλλον θα πάρω την σολοιστ και θα δώσω την ρρ3 για την ρρ5. Ρε παιδιά η σειρά pro τις τζάκσον είναι και καλά professional ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα! Για να μην πας και ξηλωθεις τζαμπα για καμμια χαζομαρα, σου δινω ενα heads up: την Jackson Soloist SL2HT Snakeskin USA Custom Shop μου στις αγγελιες....Ψυχρη τελειοτητα, ριξε μια ματια και τα λεμε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι κατοχος μιας Pro series Kelly KE3 γιαπωνεζα δηλαδη και εχω να σου πω οτι ενα μεγαλο ατου τησ ειναι οτι εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ βολικο παιξιμο οταν καθεσαι. Προσεξε ποσο καμπυλομενη ειναι κατω. Και εχει το jackson vibe οσο να πεις  ;D . Και γω παθαινω πλακα με τις Κινγκ ν της Jackson αλλα ρε γμτ δεν σταυρωνω πενια καθιστος. Αυτα. Α και κατι τελευταιο που το ειπε και ενα παλικαρι πιο πριν. Ειναι κριμα για μενα , ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ να παρεις Jackson και μαλιστα USA select series και να την παρεις σε τετοιο απλο χρωματικο finish οπως το solid black. Παρε τουλαχιστον transparent με νερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100.000!!!  Aν παρεις Jackson, να την παρεις σε ενα "ιδιαιτερο" χρωμα, κατι διαφορετικο και "κακο", "αντρικο" και μεταλλαδικο....ΟΧΙ μαυρο-solid colour etc...ΑΕΡΟΓΡΑΦΙΑ!! Aσχετο: βλεπει κανεις Just the 2 of us? AYTO ειναι Jackson, USA με Lightning Graphics....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου