Προς το περιεχόμενο

Like a baby's arms


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνω ένα κατάπτυστο bump γιατί νομίζω ότι του αξίζουν μερικές παραπάνω ακροάσεις από τις μόλις 7 που έχει ως τώρα. Μπορεί βέβαια και να είμαι λάθος, οπότε καταπτύστε με ελύθερα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είστε πολύ ωραίος κε. Jazzjoker :)

 

Όπως θα έχεις ξανακούσει η χροιά σου είναι πολύ ενδιαφέρουσα και αξίζει να τη δουλέψεις. Δεν γνωρίζω την εξέλιξη του υλικού σου, αλλά θα σου πρότεινα να συγκεντρώσεις ό,τι έχεις κάνει, να τα επανα-ηχογραφήσεις "σωστά" και να μας τα παρουσιάσεις ως μία επίσημα ολοκληρωμένη πρόταση. 

 

Πάντως αν ήμουν εσύ (;D) θα έπαιζα και θα τραγουδούσα συνέχεια το society του Vedder :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εκανες και το bumpαρες.

Δεν το ειχα δει.

 

Καλο κι αυτο.

Θελει κατα τη γνωμη κατι πειραγματα στην φωνη σε καποια σημεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε. Μπραβο φιλε!

Παντα ελεγα οτι το τραγουδι εχει σαν τεχνη αλλη δομη και "γλωσσα" απ'την μουσικη. Κι εσυ μου φαινεται πως το'χεις.

Να βαζετε κ τους στιχους ομως να τους διαβαζουμε ακουγοντας για πιο ολοκληρωμενη ακροαση.

Αν εχεις κι αλλα αναρτησε! Ειδικα αν ειναι ελληνικος στιχος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είστε πολύ ωραίος κε. Jazzjoker :)

 

Όπως θα έχεις ξανακούσει η χροιά σου είναι πολύ ενδιαφέρουσα και αξίζει να τη δουλέψεις. Δεν γνωρίζω την εξέλιξη του υλικού σου, αλλά θα σου πρότεινα να συγκεντρώσεις ό,τι έχεις κάνει, να τα επανα-ηχογραφήσεις "σωστά" και να μας τα παρουσιάσεις ως μία επίσημα ολοκληρωμένη πρόταση. 

 

Πάντως αν ήμουν εσύ (;D) θα έπαιζα και θα τραγουδούσα συνέχεια το society του Vedder :)

 

Thank you Mr. Blue. Η συγκέντρωση του υλικού και επαναηχογράφηση είναι ο στόχος μου. Επιφυλάσσομαι λοιπόν.

 

Καλα εκανες και το bumpαρες.

Δεν το ειχα δει.

 

Καλο κι αυτο.

Θελει κατα τη γνωμη κατι πειραγματα στην φωνη σε καποια σημεια.

 

 

Ευχαριστώ συνονόματε. Η φωνή όντως φεύγει σε σημεία. Καλώς ή κακώς, έχω την πετριά να μην κάνω παραπάνω από 1-2 takes στα κομμάτια μου, γεγονός που συχνά αποβαίνει εις βάρος τους καθότι τα λάθη δεν είναι πάντα μέρος της ατμόσφαιρας.

 

 

Εμενα μου αρεσε. Μπραβο φιλε!

Παντα ελεγα οτι το τραγουδι εχει σαν τεχνη αλλη δομη και "γλωσσα" απ'την μουσικη. Κι εσυ μου φαινεται πως το'χεις.

Να βαζετε κ τους στιχους ομως να τους διαβαζουμε ακουγοντας για πιο ολοκληρωμενη ακροαση.

Αν εχεις κι αλλα αναρτησε! Ειδικα αν ειναι ελληνικος στιχος.

 

 

Ευχαριστώ αγαπητέ φίλε. Σε ελληνικό στίχο υπάρχουν κάποια κομμάτια που έχουν γραφτεί πολλά χρόνια πίσω και θέλουν απαραιτήτως καινούρια εκτέλεση/ηχογράφηση. Είναι στα μελλοντικά σχέδιά μου. Θα ανεβάσω και τους στίχους του παρόντος μόλις βρω το χρόνο να τους μεταφέρω από το χαρτί.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ .............θα ήταν ενδιαφέρον να το έπαιζες  με τη προσθήκη κι άλλων οργάνων ,άσχετα αν ακούγεται αυτόνομο και με μια κιθάρα και φωνή . Μπράβο σου ,ανέβασε κανένα ακόμα ,για να μπορέσουμε να σε θάψουμε λιγουλάκι  ;D

Καλή χρονιά  :D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.....και εγώ τώρα το είδα.

Εμένα η άποψη μου είναι να το αφήσεις όπως είναι. Σκοτεινό (με μία λογική «Nebraska»). Ωραία Φωνή και παίξιμο! Πολύ καλό και σε σύνθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samy και Λάκη σας ευχαριστώ θερμά.

 

Παραθέτω και τους στίχους που ζήτησε ο stratwithin:

 

 

                                    Like a baby's arms

 

 

Like a baby's arms

asking mother's calm

like a ship at sea

like a memory

 

Like the love you've lost

into the crowd

like a baby's arms

like a baby's arms

 

Like a fading sound

when you smile or frown

like a friendly face

and her haunted grace

 

Like the life you lead

looking for love

like a baby's arms

like a baby's arms

 

At times you feel so tired

love has worn you out

and all you need is silence

like a baby's arms

 

Like a lonely soul

that keeps getting old

like a warm embrace

in a quiet place

 

Like her skin you've missed

never again

like a baby's arms

like a baby's arms

 

Like a plane with sails

like a ship with wings

like those fairy tales

and those shiny things

 

Like a soothing song

when you're in need

like a baby's arms

like a baby's arms

 

At times you feel so tired

love has worn you out

and all you need is silence

like a baby's arms.

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στίχοι μου θύμισαν το gone too soon του Michael jackson πράγμα ούτε καλό ούτε κακό.Η εκτέλεση είναι τέλεια και δεν βρίσκω κανένα ψεγάδι επειδή είναι ζωντανή εκτέλεση και αν ήμουν εταιρία θα το "έκαιγα" σε δίσκο έτσι ακριβώς.Να διατηρήσει την ζωντάνια της στιγμής το κομμάτι.Η σύνθεση μια χαρά.Χαλαρωτική και "ζεστή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου