Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Compressor


raf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα και καλη χρονια..

 

για να αναβαθμισω τον ηχο μου ειπα να ψαξω ενα κομπρεσορ για την κιθαρα

και εχω καταληξει σχεδον στον black finger  της EH. . θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας για το συγκεκριμενο πεταλι αν το εχετε η αν το εχετε ακουσει ,η καποιο που να σας εκανε καλυτερη εντυπωση απο το συγκεκριμενο .. ευχαριστω :)

 

 

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον συγκεκριμενο κομπρεσσορα τον εχω. Τον χρησιμοποιω παντα σε ηχογραφησεις μπασσου και ηλεκτρακουστικης κιθαρας, και αρκετες φορες τον βαζω και στην κιθαρα μαζι με την πεταλιερα. Δεν ειναι τελειως διαφανος. Πιστευω ειναι ιδανικος σε σχεση με αρκετους που εχω δοκιμασει. Εχει χρησιμες ρυθμισεις και ειναι ευελικτος. Προσωπικα ο χαρακτηρας του μου αρεσει. Ημουν αναμεσα σε αυτον και στα δυο μοντελα του Jam, του οποιου τα πεταλια γενικα μου αρεσουν πολυ, αλλα τελικα κατεληξα σε αυτον.

Ελπιζω να βοηθησα.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κατατοπισες αρκετα .. ευχαριστω. λογικα θα παω αυριο να τον ακουσω και με τα αυτια μου, αλλα ξεχασα πριν να γραψω κατι: δινει τοσο sustain οσο λενε?

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν παιξεις με τις ρυθμισεις δινει!!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε μου... Καλη χρονια! Το black finger ειναι μια πολυ καλη επιλογη, το εχω ακουσει και πραγματικα αξιζει! Ομως μην ξεχασεις να κοιταξεις και τον comperssoρα του Κeeley! Ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει προσωπικα και απο οτι ξερω αποτελει εγγυηση και θεωρειται κλασσικο!! Βγαινει σε δυο εκδοσεις με δυο knobs και με τεσσερα και ειναι απλα υπεροχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια και για τον keeley.. αλλα δεν εχω να δωσω δυστυχως τοσα λεφτα .. αλλα θα θελα να τον ακουσω  8)

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας για το συγκεκριμενο πεταλι αν το εχετε

 

ο καλυτερος κομπρεσσορας της αγορας,ολοι οι αλλοι απλα ακολουθουν..... ;) (ναι ειχα σχεδον....ολους τους αλλους.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καλυτερος κομπρεσσορας της αγορας,ολοι οι αλλοι απλα ακολουθουν..... ;) (ναι ειχα σχεδον....ολους τους αλλους.... ;D)

 

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας .. μετα απο προσωπικο review και διαβασμα των αποψεων σας κατεληξα στο να τον αγορασω :) ας παει στα λυμενα

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου