Προς το περιεχόμενο

Drummers - Νεο αιμα.


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαιρετικοί όλοι όσοι αναφέρθηκαν (και έμαθα και δυο-τρεις που δεν ήξερα).

 

Να προσθέσω τον απίστευτο Ari Hoenig. Μην δώσετε σημασία στο οπτικό κομμάτι, απλά ακούστε (η τεχνική του θα πρέπει να διδάσκεται ως παράδειγμα προς αποφυγήν, αλλά γι' αυτόν δουλέυει άψογα).

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε πως είναι να έχεις "όλο το πακέτο" :

 

Και παρόλο που έχει βίντεο που παπαδίζει, επέλεξα ετούτο εδώ λόγω της απλότητας και της μουσικότητας που καταθέτει πάνω στο όργανο :)

 

(με μια ιδιαιτερη αγαπη στον Laboriel)

 

Είναι που παίζει και με τον Sir Paul ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι ο Greekdrums μου θυμισε καποιον που ξεχασα..

Ο Χταποδης Αntonio σε ενα απιστευτο σολο.

 

spyro και εγω την παρακολουθω την καναδεζα Emmanuell για τους ιδιους λογους που το κανεις και εσυ.

Κapdrums πολυ ενδιαφερον το κλιπακι με τον Brian Blade...δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια ο Βrian..χαχαχ ..οπως επισης και το κλιπ με τον John Mayer kai ton Jordan που το εχω σταμπαρει το dvd εδω και καιρο και δεν το βρισκω πουθενα.

Γενικα ευχαριστω ολους σας για το κοπο σας να ψαξετε και να παραθεσετε τους αγαπημενους σας νεους .

ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ..ΠΑΡΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικοί όλοι όσοι αναφέρθηκαν (και έμαθα και δυο-τρεις που δεν ήξερα).

 

Να προσθέσω τον απίστευτο Ari Hoenig. Μην δώσετε σημασία στο οπτικό κομμάτι, απλά ακούστε (η τεχνική του θα πρέπει να διδάσκεται ως παράδειγμα προς αποφυγήν, αλλά γι' αυτόν δουλέυει άψογα).

 

 

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ???

Πραγματικα απιστευτος ..Οπως ακριβως τα ειπες φιλε!!!!!!

Σε ευχαριστω που μου τον συστησες..δεν τον ηξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαγγελη,βρες και ακουσε το προσωπικο του μπραιαν μπλαιηντ(οχι τα φελοουσιπ) οπως και τα αλπμουμς που εχει κανει με τον ντανιελ λανουα...επισης αν ΔΕΝ τοχεις το πρωτο ελαστικ του τζοσουα ρεντμαν...ο μπλεηντ δεν ειναι "τζαζ" ντραμερ...και ειναι απο τους κορυφαιους τζαζ ντραμερ της ιστοριας...

 

το κοριτσακι παιζει πολυ καλα...αλλα νο οφενς,σε ενα θεμα που εμφανιζονται κορυφαιοι μαστερς του οργανου ???...θελω να πω,παιζει σαν μια καλη αποφοιτος κολλεγιου(ευρωπαικου)... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanx Kap. Θα τους ψαξω.

Προσφατα αγορασα ενα dvd.με τον Βlade και τον Ηancock σε ενα live του 2004..που  εκτος οτι δεν μπορουσα να το παρακολουθησω ;D..ηταν τοσο open το παιξιμο του Blade..που πραγματικα με χαλασε.

Ισως πρεπει να το ξανακοιταξω.

Το dvd αν σε ενδιαφερει το βρηκα στα Media saturn και λεγετε Herbie Hancock Live in Tokyo

Καλη χρονια φιλε με ομορφες μουσικες .

Μικρο αποσπασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο θέμα, με πολύ υλικό!

Αν και ως "νεο αίμα" περίμενα πολύ πιο νέους, ανερχόμενους και λίγοτερο διάσημους..

 

Να συμπληρώσω έναν ακόμα ελβετό: Dominik Burkhalter

 

 

πως τον ξεχασα...

 

Chris Coleman at NAMM 2010

 

τα λογια ειναι περιτα

 

Σιγά το ντράμερ!

αυτουνού του φεύγουν οι μπακέτες! {6'43"}  ;D ;D ;D

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ πραμμα ρα παιδια, χαμος! εγω θα θελα να προσθεσω και τον danny carey απο tool οπως και τον δικο μας τον Κολια απο nile που οπως και να εχει το θεμα ταχυτητας τουλαχιστον ο ανθρωπος το εχει κατακτησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά σε όλους! :D :D

 

μετά από τα βιντεάκια που σηκώσατε όλοι έβγαλα το ακόλουθο άσμα:

(σε 4/4)

 

μια φορά και έναν καιρό

νόμιζα πως ήμουνα drummer και εγώ

και χτυπούσα δυνατά

μα έπαιζα πολύ.. κακά. ;D

 

o gavin harrison που πόσταρε κάποιος παραπάνω είναι ο αγαπημένος μου, από τότε που άκουσα το anesthetise των porcupine tree.

 

Σπύρο, αυτή η δεσποινίδα που ανέβασες, μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί έχει πάντα αυτό το ύφος χαμογελώντας? τέλεια, την είχα δει στο youtube προσφατα. Το ύφος του.. χαρούμενου drummer. 8) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου