Προς το περιεχόμενο

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την τρέλλα με τη Μόνικα;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με τον Nikolas.

 

Επίσης, το στιλ της μου φέρνει σε Nick Drake, σε Phil Ochs, σε διάφορους μπαλανταδόρους που ήταν "one man band"... ακόμα και στον Dylan. Πάντα όμως με ποπ προσανατολισμό.

 

Είναι κάτι που θα μου άρεζε (πολύ) και θα άκουγα (πολύ), αν ήμουν 10-15 χρόνια μικρότερος

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπον, οι γονεις τις εχουν τα κονε. (βασικα ειναι τα κονε) Την προωθησαν, κι οπως καθε τι, αν το ακους ολη μερα σου καθεται. Εδω υπαρχει κοσμος που ακουει Βανδη, Καρβελα και Lady Gaga.. Ειναι ομορφουλα, η φωνη της καθεται καλα, παιζει ΠΟΛΛΑ οργανα υπεροχα. Απο εκει και περα, απο το πρωτο αλμπου (που εσπασε ταμεια και καλα) τα 3 τραγουδια οχι απλα ακουγονται, αλλα ειναι ωραια. Τα υπολοιπα μια ακροαση το πολυ..

Το θεμα που γεννηθηκε ειναι αν το αξιζει ολο αυτο, τη στιγμη που αλλες φωναρες και τρομεροι δημιουργοι δεν εχουν τετοια απηχηση.. Promotion φιλοι μου!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα την ακουσα,δεν ειναι του γουστου μου,αλλα και μονο που την ψαχνει σε εναν δρομο διαφορετικο απο τον γνωστο "ευκολο" δεν μπορω παρα να τη σεβαστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ορίσεις το "άφωνη";

 

 

Δεν έχει όγκο, έκταση, έχει χάλια βιμπράτο και είναι ασταθής.

 

Άκου στο αρχικό βίντεο την καταληκτική κορώνα στο 3:00 περίπου.

 

Αυτά από μόνα τους, αν ήταν αυθεντικά, δεν θα με πείραζαν, αλλά σε συνδυασμό με το ότι πουλάει απροκαλυπτα στυλ σε διψασμένους στυλοκαταναλωτές, με ξενίζει κάπως...

 

Στο πρώτο άλμπουμ και μένα μου άρεσαν δυο τρία κάτι κομμάτια, ως κάτι νέο και διαφορετικό, και συγκεκριμένα ποιοτικά στοιχεία που λείπουν από την ελληνική σκηνή.

Απο κει και πέρα μετριότητα.

 

Συμφωνώ με φάλτσοο επίσης,

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορώ να μιλήσω για τη φωνή της γιατί απλά δεν ξέρω πόσο νόημα έχει.

όμως μου αρέσει που σε ένα κομμάτι άκουσα μία προσπάθεια να μπει στο κλίμα της PJ Harvey. νομίζω πως ήταν προς τιμήν της.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελευταίως γίνεται πολύς λόγος γι' αυτή την κοπέλα της αναγνωρίζω ότι έχει κάτι το ιδιαίτερο. Εν ολίγοις, πιστεύω ότι καλά κάνει και τυγχάνει της αναγνωρίσεως που έχει. Τα τραγούδια της δε με ενθουσιάζουν, ούτε θα αγόραζα cd της. Όμως σε καμία περίπτωση δεν την κατατάσσω μαζί με ονόματα της ελληνικής show biz και με ανθρώπους που κάνουν καριέρα λόγω γνωριμιών.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις... Δύο αναφορές στον Ντύλαν - έστω και περαστικές - στο θέμα για τη Μόνικα; Πάτε καλά; Έχετε ακούσει Ντύλαν; Έχετε ακούσει τι ποίηση βγάζει ο άνθρωπος; Τι λέτε τώρα; Θα με τρελλάνετε τελείως;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιότερα, ενόσω ήμασταν ακόμα ενθουσιασμένοι με την "επανάσταση" του myspace, είχαμε ανοίξει διάφορα θέματα για το φαινόμενο Μόνικα. Τώρα διαπιστώνω οτι της χρωστάμε μια απέχθεια, επειδή την παίζει ο Δίεση :)

 

Χωρίς να έχω πάει σε λάιβ της και χωρίς να έχω αγοράσει το δίσκο της, την εκτιμώ αφάνταστα γιατί έκανε τη διαφορά (+ οτι "καταλαβαίνω αυτό που "καταλαβαίνει" κ ο manuchao1991 στην 1η σελιδα). Λυπάμαι που το promotion που την αφορά την καθιστά ως "κατηγορούμενη". Δεν διατηρώ καμία υπόνοια οτι η Μονικα ειναι προϊόν σπρωξίματος ή συμφερόντων και δεν με αφορά να το ψάξω παραπάνω, αλλά πιστεύω με σθένος +2 οτι η συμπάθεια του τύπου και του ραδιοφώνου δεν είναι διαφορετική από αυτή που δείξαμε εμείς στα παρελθοντικά μας ποστς (λινκ στο τελος του ποστ).

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση δεν είναι η απορία του τίτλου από κάποιον που δεν τη γνώριζε όταν ήταν "μια απο εμας στο myspace", γιατί είναι λογικό κάποιος που δεν την έχει ξανακούσει ποτέ να αναρωτιέται "γιατί τέτοιος ενθουσιασμός" αλλά και η πεποίθηση των τότε φανς της οτι μαϊντανοποιήθηκε, επειδή δέχτηκε μία κάποια προβολή (δισκογραφημένη μουσικός είναι, τι περιμένατε να συμβεί?) και επιπλέον από πότε η προβολή από τα μέσα είναι κατάπτυστα υποκινούμενη?

 

Κατά τα γνωστά βέβαια, έχουμε κράξει τόσους και τόσους, οπότε σιγά μη μασάγαμε με μια κοπελίτσα στα πρώτα της βήματα ;D

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=6677.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αν την δουλειά της την ειχε παρουσιασει καποιο απο τα αγαπημενα παιδια του noiz θα γραφονταν δοξολογιες εδω μεσα για καμια 100σταρια σελιδες

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου