Προς το περιεχόμενο

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την τρέλλα με τη Μόνικα;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι εμένα μ αρέσει....

παίζουν ρόλο πολλά....

κυρίως αυτά που αποτελούν το υποκειμενικό χαρακτηρισμό "γούστο"

γι αυτό σου είπα αυτό παραπάνω....

δεν μπορεί να σου εξηγήσει κάποιος τι του αρέσει σε κάτι :P

του κάνει κλικ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aκου εδω κ θα καταλαβεις.

Αλλα κ παλι αν δεν σ αρεσει γουστα ειναι αυτα.

κ να σ πω μακαρι να υπηρχαν κ αλλοι τετοιοι.

 

Φίλε manuchao1991...

Παίρνοντας αφορμή από το βίντεο που παρέθεσες, τι είναι το αξιοσημείωτο; Εστιάζομαι στο ότι είπες ''άκου εδώ και θα καταλάβεις''. Αν ο λόγος για τον οποίο υπάρχει αυτή η ''τρέλα'' με την Μόνικα είναι η φωνή της, τότε καταλαβαίνω απόλυτα. Η κοπέλα έχει μια άριστα δουλεμένη φωνή και επίσης έχει προσθέσει και κάποια χαρακτηριστικά ''δικά της'' (σε μένα βέβαια, περισσότερο προσπάθεια αναπαραγωγής χροιών είναι) στο όλο σύνολο.

 

Βέβαια, επειδή η Μόνικα φτιάχνει και μουσική και δεν τραγουδάει μόνο, μπορεί κάποιος να μου πει, ποιο είναι εκείνο το αξιοσημείωτο, το οποίο την καθιστά τρελό ταλέντο ή αξιέπαινο καλλιτέχνη; Δεν βλέπω κάποια πρωτοτυπία στο τρελό της ταλέντο αλλά ούτε και κάτι νεοεισαχθέν στην μουσική σκηνή την οποία απευθύνεται.

 

Έτσι λοιπόν, άλλο είναι το να αναπαράγεις -επαναλαμβάνοντας μία σκηνή που πραγματικά μπορείς και που άριστα ξέρεις να κάνεις- και άλλο το να είσαι τρελό ταλέντο και αξιοσημείωτος, πρωτοποριακός καλλιτέχνης..(λόγια οπωσδήποτε όχι δικά σου, αλλά πολλών ''μουσικομαθών'' στην Ελλάδα).

 

Γνώμη μου...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησα από το τέλους του thread νομίζοντας ότι αναφερόμαστε στην Μπελούτσι.

Αλλά... :'(

 

Slow the woman...

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι εχει μεγάλη σημασία, αλλά κι εμένα μ' αρέσει.

 

Το ότι είναι ταλέντο είναι δεδομένο.

Δεν χρειάζεται να εισάγεις κάτι καινούργιο και πρωτοποριακό και να φέρεις τα πάνω-κάτω για να είσαι ταλέντο, αλλιώς, θα ακούγαμε μόνο ένα-δύο (το πολύ) μουσικούς κάθε δεκαετία (και θα βλέπαμε ένα-δυο σκηνοθέτες, ένα-δυο ζωγράφους κ.λπ.).

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, μόνο εγώ πιστεύω ότι η Μόνικα είναι άφωνη*, και έγινε γνωστή χάρη σε ένα πρώτο συμπαθητικό τραγουδάκι, και εξ αιτίας ενός ανελέητου σπρωξίματος (ελληνιστί promotion) από ραδιόφωνα, τηλεοράσεις, και λοιπούς οπίνιον μέικερς;

 

 

*βέβαια, κάποιος άλλος μπορεί να πει ότι είναι προς τιμήν της που δε χρησιμοποιεί ωτοτιούν...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, μόνο εγώ πιστεύω ότι η Μόνικα είναι άφωνη*,

 

Μαζί σου και επαυξάνω.

 

Εγώ ούτε καν την ξέρω.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που η κοπελα εχει μια Α σταδιοδρομια στο χωρο και σε αυτη την ηλικια,ενω αλλοι προσπαθουν χρονια ειναι κατι το αξιοσημιωτο και μπραβο της.

Απο την αλλη ειναι αδικο να πετυχαινουν μονο οσοι συμβιβαζονται με το ελληνικο μουσικο παρασκηνιο και οσοι εχουν πραγματικα ΤΑΛΕΝΤΟ και ΠΡΟΤΟΤΥΠΗ δουλεια να χανονται.

Η Μονικα για τον Ελληνα αντιπροσωπευει την κουλτουρα.Οταν εχει λιωσει απο το ξυδι και το ξενυχτι στο σκυλαδικο ακουγοντας το ενα χιτ και κανα δυο ακομα τραγουδια της καθε περιστασιακα επιτυχιμενης γκομενας ολη νυχτα και νιωθει οτι σαπισε απο την κρεπαλη,το πρωι θελει και τη Μονικα του να ερθει στα ισια του μαζι με το σκετο φραπεδακι.Οπως και πριν λιγα χρονια οι δυτικες συνοικιες ηταν η Ροκια και η γροθια στο κατεστημενο....καλοκαιρινα ραντεβου και stay heavy.

φαση ειναι και θα περασει.

Γνωμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που γράφετε προσωπικά ο καθένας εδώ, είναι γνώμη σας και σεβαστή.

 

 

Γνώμη μου...

Γνωμη μου...

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μόλις έμαθα ότι Μόνικα στηρίζει ο Τσαγκαρουσιάνος... Και το είδα όλο το σκηνικό. Οκ. Την κατάλαβα την τρέλλα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου