Προς το περιεχόμενο

Ηχος στο guitar rig


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπέρα μου στο forum.

Μετα από πολύ καιρό μόνο ως αναγνώστης ήρθε η ώρα να ζητήσω τη βοήθεια σας.

 

Το θέμα μου είναι ότι θέλω ηχογραφήσω (ή και απλά να παίξω τέλος πάντων) ηλεκτρική κιθάρα μέσω του guitar rig αλλά ο ήχος που παίρνω δεν με ικανοποιεί καθόλου. Είναι αρκετά ψεύτικος και μουντός, και ειδικά αν κρίνω από τα κλιπ στο site της εταιρίας και τα σχόλια περί του προγράμματος δεν έχω τον σωστό ήχο που θα έπρεπε.

 

Το υλικό που χρησιμοποιώ είναι η ηλεκτρική μου καρφί στην fast track pro και ακούω από τα fostex pm0.4n.

 

Νομίζω ότι αυτά αρκούν για κάνω αυτό που θέλω. Τι είναι αυτό που πιθανών κάνω λάθος?  ???

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα μου είναι μια epiphone με τους στανταρ μαγνήτες. Αλλά δε νομίζω ότι είναι προβλημα γιατι στον ενισχυτή μου έχω πολύ καλούς ήχους.

 

Και άλλους ήχους που φτιάχνω δεν ακούγονατι ωραία. Ούτε σε καθαρά ούτε σε βρόμικα... :-\ Και κάποια presets που κατέβασα ούτε αυτά ακούγονται καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά θα επρεπε να ακουγεσε καλά ???

 

guitar rig-file-audio and midi settings - εβαλες να βλέπει την καρτα σου?

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεχε πολυ τα level in και out (κυριως το IN) ωστε να μην παιρνει το προγραμμα πολυ η (κυριως) λιγο σημα και να μην κλιπαρει βεβαια

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου