Προς το περιεχόμενο

Solid κιθάρα με ταβάνι τα 550 Euros...


SlapGas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε aris 17561 αν όντως μπορεί ο Έλληνας να κάνει έκπτωση 300 ευρώ τότε γιατί την δείχνει 760?Μιλάμε για mid price κιθάρα!Σιγά μην την ρίξει 300 ευρώ!Και 200 να την έριχνε ο γερμανός πάλι συμφέρει

 

Αν και έχεις δίκιο στο ότι δεν πρόκειται να την ρίξει 300 ευρώ,οι τιμές που βάζει ο zozef στο ηλεκτρονικό του κατάστημα (και κατα τη γνώμη μου είναι λάθος) είναι τιμές καταλόγου,γι'αυτο και είναι τόσο τσιμπημένες.Στο dv ξέρουν τι κάνουν και βάζουν τιμή "ηλεκτρονικού καταστήματος",αν και η τιμή καταλόγου για τον άγγλο είναι σαφώς χαμηλότερη από του zozef.

 

Σε αυτά τα χρήματα εγώ θα κοιτούσα και αυτές τις DBZ,οι οποίες είναι πολύ τίμιες για τα λεφτά τους:

 

http://shop.kg-guitars.gr/product_info.php/cPath/1_22_37_43/products_id/47

 

http://shop.kg-guitars.gr/product_info.php/cPath/1_22_37_44/products_id/62/language/gr

 

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και έχεις δίκιο στο ότι δεν πρόκειται να την ρίξει 300 ευρώ,οι τιμές που βάζει ο zozef στο ηλεκτρονικό του κατάστημα (και κατα τη γνώμη μου είναι λάθος) είναι τιμές καταλόγου,γι'αυτο και είναι τόσο τσιμπημένες.Στο dv ξέρουν τι κάνουν και βάζουν τιμή "ηλεκτρονικού καταστήματος",αν και η τιμή καταλόγου για τον άγγλο είναι σαφώς χαμηλότερη από του zozef.

 

Σε αυτά τα χρήματα εγώ θα κοιτούσα και αυτές τις DBZ,οι οποίες είναι πολύ τίμιες για τα λεφτά τους:

 

http://shop.kg-guitars.gr/product_info.php/cPath/1_22_37_43/products_id/47

 

http://shop.kg-guitars.gr/product_info.php/cPath/1_22_37_44/products_id/62/language/gr

 

 

βασικα τα ελληνικα σαιτ δεν ειναι και τα πλεον ενημερωμενα... Στο κατω κατω αν δεν κανει καποια λογικη εκπτωση αυτος θα χασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Either way εγώ θα πήγαινα να δω τι παίζει.

Γιατί ακριβώς μου έχει τύχει και εμένα η μετρητοίς έκπτωση να είναι αρκετά καλή και να θέλω και εγώ να αγοράσω από εδώ...

Και εγώ τον εξοπλισμό μου από Ελλάδα τον έχω πάρει.

Μόνο σε περίπτωση αδικαιολόγητου παραπανίσιου κόστους θα στραφώ έξω...

Γιατί όσο να 'χει, Έλληνας-φοιτητής-2011 δεν είναι καλό χρηματικό γήπεδο...

(τα λεφτά που θα πάνε για την κιθάρα είναι δουλεμένα νυχτοκάματα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και αναφέρετε τις τιμές των ελληνικών sites και την διαφορά τους προς τα κάτω με την live τιμή στο ίδιο κατάστημα, παρακάτω ένα 'παράξενο' περιστατικό που μου συνέβη πρόσφατα:

 

Σύμφωνα με το site ενός γνωστού ελληνικού καταστήματος, η τιμή για ένα πετάλι ήταν X, όπου Χ= συγκριτικά κοντά με την τιμή ξένων καταστημάτων (+7€ περίπου). Οπότε σκέφτηκα, κομμάτια να γίνει , θα το αγοράσω από εδώ. Οπότε και επισκέφτηκα το κατάστημα, δοκίμασα το πετάλι, αποφάσισα να το αγοράσω και ρώτησα την τιμή:

 

Απάντηση: Y (όπου Υ = Χ+15)

Ερώτηση: Μα στο site σας, η τιμή είναι Χ.

Απάντηση: Α, δεν ασχολούμαι με το site.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και αναφέρετε τις τιμές των ελληνικών sites και την διαφορά τους προς τα κάτω με την live τιμή στο ίδιο κατάστημα, παρακάτω ένα 'παράξενο' περιστατικό που μου συνέβη πρόσφατα:

 

Σύμφωνα με το site ενός γνωστού ελληνικού καταστήματος, η τιμή για ένα πετάλι ήταν X, όπου Χ= συγκριτικά κοντά με την τιμή ξένων καταστημάτων (+7€ περίπου). Οπότε σκέφτηκα, κομμάτια να γίνει , θα το αγοράσω από εδώ. Οπότε και επισκέφτηκα το κατάστημα, δοκίμασα το πετάλι, αποφάσισα να το αγοράσω και ρώτησα την τιμή:

 

Απάντηση: Y (όπου Υ = Χ+15)

Ερώτηση: Μα στο site σας, η τιμή είναι Χ.

Απάντηση: Α, δεν ασχολούμαι με το site.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

 

 

Πες ποιό κατάστημα είναι προφανώς δεν το έχουν κρυφό ούτε ντρέπονται για τη διαφορά τιμής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση: Y (όπου Υ = Χ+15)

Ερώτηση: Μα στο site σας, η τιμή είναι Χ.

Απάντηση: Α, δεν ασχολούμαι με το site.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Η μαθηματική περιγραφή/εξίσωση ήταν το κάτι άλλο... ;D

 

Αλλά ανέκαθεν η κατάσταση με τους Έλληνες Εμπόρους μουσικών οργάνων ήταν εξίσωση για "δυνατούς λύτες"... ;D Ευτυχώς το Internet ήταν η "Nemesis" τους...

 

Πές το όνομα,μην φοβάσαι.

 

Edit:ΕΚΤΟΣ αν η τιμή στο site είναι χαμηλότερη σαν κίνητρο για on-line παραγγελία,που είναι και το πιθανότερο και είναι συνηθισμένη πρακτική.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που ανέφερα την ιστοριούλα μου είναι ο εξής:

 

Για κάποιους, ο χρόνος είναι πολύτιμο αγαθό και δεν θέλουν να τον σπαταλάνε. Έτσι, το να κανονίσει κάποιος μια επίσκεψη π.χ. στον ζοζέφ που βρίσκεται στον Πειραιά (τυχαία αναφέρω το όνομα του καταστήματος, really) με την ελπίδα ότι θα του κάνει καλύτερη τιμή από το site, κινδυνεύει να χάσει τον χρόνο του στην κίνηση, αλλά και να δοκιμάσει τα νεύρα του (σε περίπτωση που η τιμή είναι αδιαπραγμάτευτη). Προσωπικά, θα ήθελα κάποια ένδειξη (έστω τηλεφωνικά) ότι υπάρχει περιθώριο έκπτωσης, προτού κανονίσω όλο μου το πρόγραμμα για να επισκεφτώ το κάθε κατάστημα.

 

Επίσης, και ο χαμένος χρόνος είναι χρήμα για κάποιους - εαν είναι να οργώσω την μισή Αθήνα για να γλιτώσω Ζ ευρώ (παράδειγμα, συμπληρώστε το ποσό της αρεσκείας σας), προτιμώ να το παραγγείλω και να μου έρθει και στον χώρο μου.

 

Εαν μας διαβάζουν επαγγελματίες και καταστήματα, καλό θα ήταν οι τιμές να έχουν κάποια αντίστοιχη ένδειξη (π.χ. προτεινόμενη τιμή λιανικής/τιμή ηλ. καταστήματος, ή κάτι ξεκάθαρο τέλος πάντων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και αναφέρετε τις τιμές των ελληνικών sites και την διαφορά τους προς τα κάτω με την live τιμή στο ίδιο κατάστημα, παρακάτω ένα 'παράξενο' περιστατικό που μου συνέβη πρόσφατα:

 

Σύμφωνα με το site ενός γνωστού ελληνικού καταστήματος, η τιμή για ένα πετάλι ήταν X, όπου Χ= συγκριτικά κοντά με την τιμή ξένων καταστημάτων (+7€ περίπου). Οπότε σκέφτηκα, κομμάτια να γίνει , θα το αγοράσω από εδώ. Οπότε και επισκέφτηκα το κατάστημα, δοκίμασα το πετάλι, αποφάσισα να το αγοράσω και ρώτησα την τιμή:

 

Απάντηση: Y (όπου Υ = Χ+15)

Ερώτηση: Μα στο site σας, η τιμή είναι Χ.

Απάντηση: Α, δεν ασχολούμαι με το site.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Αυτό συμβαίνει σε αρκετά μαγαζιά και όχι μόνο με είδη μουσικής.

Διατηρούν ένα σχετικά καλό site με δελεαστικές τιμές αλλά για να έχεις αυτή την τιμή, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να κάνεις παραγγελία από το site. Αυτό συμβαίνει διότι θέλουν να μειώσουν τις δαπάνες για υπαλλήλους και εξυπηρέτηση κοινού.

Αρχικά, καλό είναι να τους παίρνεις τηλ. για να ρωτήσεις αν είναι διαθέσιμο το προϊόν.

Μετά κάνεις ηλεκτρονικά την παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα ή courier. Υπάρχει συχνά η δυνατότητα πληρωμής(πέρα απο πιστωτική), με αντικαταβολή ή cash στο κατάστημα. Μετά μπορείς να παραλάβεις το προϊόν σου από το κατάστημα και να πληρώσεις την τιμή του web...

Aυτό έκανα κι εγώ με το Νακα που είχε 20% εκπτωση για ένα προϊόν στο internet. Το ίδιο είχα κάνει και για κάτι ηλεκτρονικά σε άλλο e-store και παρέλαβα από την έδρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ, πλην όμως στην δική μου περίπτωση η τιμή στο site δεν ισχυε γενικά (ούτε για παραγγελία από το internet, κάτι που έτσι κι αλλιώς δεν προσφέρει το εν λόγω κατάστημα, αλλά φυσικά και ούτε στην περίπτωση αγοράς από το ίδιο το κατάστημα).

 

Για αυτό και γενικά, στην περίπτωση που υφίσταται 'ειδική τιμή παραγγελίας μέσω internet', καλό θα είναι να αναγράφεται σαφώς στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ, πλην όμως στην δική μου περίπτωση η τιμή στο site δεν ισχυε γενικά (ούτε για παραγγελία από το internet, κάτι που έτσι κι αλλιώς δεν προσφέρει το εν λόγω κατάστημα, αλλά φυσικά και ούτε στην περίπτωση αγοράς από το ίδιο το κατάστημα).

 

Και ακόμα δεν έχεις πει το όνομά του...? :oΕίναι ξεκάθαρη που$τιά και μπορείς να τον καταγγείλεις αν ΟΝΤΩΣ ισχύει αυτό...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου