Προς το περιεχόμενο

Solid κιθάρα με ταβάνι τα 550 Euros...


SlapGas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν φοβάσαι να το πεις δημόσια,στείλε μου π.μ. Πολύ θα χαρώ να τους πάρω ένα τηλεφωνάκι για να μου...εξηγήσουν πως τα κάνουν αυτά τα...."μαγικά"! ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα αναφερω κι εγω την σημερινη μου εμπειρια για να μην βγαινουν κατα καιρους διαφοροι και λενε οτι δεν δινουμε ευκαιριρες στους Ελληνες καταστηματαρχες...

 

Ξεκιναω σημερα με το 1000ρικακι μου στην τσεπη και παω να ΑΓΟΡΑΣΩ μια RR24 ... εχοντας μαζι μου και την παλια μου rr3 ωστε να τις βαλω διπλα διπλα να δω τελικα αν η κινηση που θελω να προβω ειναι σωστη... ( εγω γενικα εψαχνα μια v πιο ποιοτικη απο την ρρ3 και γιαυτο πηρα μαζι μου και την δικια μου ) .

 

Καταφθανω σε πολυ γνωστο μαγαζι της αθηνας. Δεν λεω ονομα γιατι θα γινει καιρο εδω μεσα... Οποτε βλεπω την ρρ24 χαρουμενος και λεω απο μεσα ωραια την εχει οποτε την ακουω και εφυγα...Α... ξεχασα να πω οτι σε τηλεφωνικη επικ. ειχα πληροφορηθει οτι ειχε και την rr5 η οποια εξισου με ενδιαφερει... Καποια απο τις 2 τελος παντων θα επαιρνα. ειχα τα λεφτα στην τσεπη. Ειχα παρει μαζι και την κοπελα μου ωστε να δει την αισθητικη και να μου πει την αποψη της...

 

Το αποτελεσμα ηταν , οταν θελησα να την δοκιμασω ,  να μου πει οτι `` σημερα φιλε δεν μπορω να σε εξυπηρετησω γιατι λειπει ο υπαλληλος`` Δηλαδη επρεπε εγω 27 χρονων μα...κας να παω σπιτι μου και να ξεκινησω αυριο παλι να ξαναπαω για να εξυπηρετηθω..μεσα στην κινηση...Εν πασει περιπτωση λεω απο μεσα δεν γα....ται , emg φοραει.... εεεε ξερω πως ειναι ο οχος της στο περιπου.

Του λεω λοιπον , να δω και την ρρ5 οπτικα..?? Να την ποιασω ρε αδερφε λιγο να δω πως ειναι.. `` ΑΑΑΑ αυτην ειναι κλειστη , δεν γινεται``

 

τωρα τα σχολια τα αφηνω σε εσας... Μονο και μονο απο τα νευρα μου εφυγα. Πηγα λοιπον σε αλλο μαγαζι πολυ γνωστο κι αυτο.

 

Δεν βρισκω την τζακσον που ηθελα , βρισκω ομως μια εκπληκτικη gibson v που μολις την ειδα , ειπα εδω ειμαστε... μου αρεσε παρα πολυ εμφανησιακα...

 

Λεω γινεται να την δοκιμασω σε αυτον το mesa boogie 

 

απαντηση : οχι δεν γινεται γιατι αυτον το ανοιγουμε μονο με ραντεβου. Σημειωτεων για οσους με γνωριζουν , θα ξερουν οτι ,  ψαχνομε και για mesa boogie  ( δειτε τις αγγελειες να καταλαβετε)  , και μου εβαλε να ακουσω μια γκιμπσον παρακαλω σε εναν τραντζιστορατο πιβι 30 βατ της πλακας... Εσεις τι θα κανατε ?

 

 

Θα πουνε μερικοι οτι ρε φιλε γιατι απο τομαν θα το δοκιμασεις το εργαλειο που θα παρεις ?

Οχι δεν θα το δοκιμασω. Ομως υπαρχει το  δεδομενο οτι εχει money back για 30 μερες

συν το γεγονος οτι πολυ δυσκολα θα παρεις το ντεμο του μαγαζιου που εχουν δοκιμασει ολοι.Θα παρεις οργανο κουτας , το οποιο κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι αψογο.

Που ακουστηκαν αυτα τα πραγματα ? Πηγα προσφατα αμερικη σε ενα απο τα μεγαλυτερα καταστημα του κοσμου. Μιλαμε για 3000 κιθαρες κρεμασμενες στους τοιχους.... Μιλαμε για γκιμπσον των 20000 δολλαριων ,και ενυσχητες πανακριβους.

 

Πηγαινες επειρνες την κιθαρα που σου εκανε κλικ , εβρισκες και τον ενυσχητη που σου αρεσε , κουμπωνες , επαιζες 3 ωρες και μετα στην επομενη. Κανενας δεν ηρθε ποτε να με ενοχλησει. Εβλεπα οτι ειχαν το νου τους να με βοηθησουν να τις κατεβασω , η μην κανω καποια ζημια αλλα απο εκει και περα , αλλωνισα... Αυτα τα πραγματα μονο στην ελλαδα γινονται... Να μην μπορεις να δεις ενα οργανο των 1000 ευρω...ημαρτον

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντηση : οχι δεν γινεται γιατι αυτον το ανοιγουμε μονο με ραντεβου.

 

!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ρε τους αθεόφοβους...Το...."Τοτέμ" του μαγαζιού είναι? ;D ;D ;D .....

 

..... :'( :'( :'( :'( (από τα... γέλια... ;D)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντηση : οχι δεν γινεται γιατι αυτον το ανοιγουμε μονο με ραντεβου.

 

Ε μα και συ φυσικά πρέπει με ραντεβού!Πρέπει να ξυρίσουν,μπανιάρουν,ντύσουν και στολίσουν τις λάμπες!Εσύ αυτό δεν κάνεις όταν είναι να πας στη δουλειά σου;Το ίδιο και αυτές! ;D

 

Είναι καραγκιοζιλίκια αυτά τα πράγματα να μη σε αφήνουν να δοκιμάσεις η να κλείνεις ραντεβού έλεος οκ να προσέχεις τα όργανα μη ζημιωθείς αλλά όχι και έτσι!Προφανώς με τα ραντεβού είναι καλυμμένοι νομικά αλλά ρε φίλε έτσι απλά απωθείς πελάτες!Πρόσεχε τι διάολο γίνεται στο μαγαζί δε χρειάζεται τίποτα παραπάνω

 

BTW κατ'εμέ μερικές φορές (όχι πάντα φυσικά επιμένω στα παραπάνω) λειτουργεί καλά το να δοκιμάσεις όργανο σε ενισχυτή της πλάκας.Αν είσαι τυχερός και βγάζει καλό ήχο μέσα από το σκουπιδόφωνο φαντάσου τι θα κάνει σε καλό ενισχυτή.Αν όχι μάλλον όντως χρειάζεσαι λίγο καλύτερο μηχάνημα για να καταλάβεις τις δυνατότητες,και κατά προτίμηση κάτι που να είναι περίπου της ίδιας κατηγορίας με τον εξοπλισμό που έχεις στο σπίτι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... οχι δεν γινεται γιατι αυτον το ανοιγουμε μονο με ραντεβου....

 

 

 

 

Με τετοιες τακτικες μαλλον θα πρεπει οι αγαπητοι μαγαζατορες να συνηθισουν σιγα σιγα την ιδεα οτι δεν θα ανοιγουν τα μαγαζια τους ουτε με ραντεβου.

Ελεος πια,ενισχυτη ειπες να δοκιμασεις,οχι αμαξι σε test drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με τετοιες τακτικες μαλλον θα πρεπει οι αγαπητοι μαγαζατορες να συνηθισουν σιγα σιγα την ιδεα οτι δεν θα ανοιγουν τα μαγαζια τους ουτε με ραντεβου.

Ελεος πια,ενισχυτη ειπες να δοκιμασεις,οχι αμαξι σε test drive

 

Μή το ψάχνεις,είναι για γέλια και για κλάματα η κατάσταση...Ας την πάρει από τον Τhomman.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουμε ξαναπεί για την ελληνική αγορά μουσικών οργάνων και τα κουσούρια της.

Παρ' ότι έχουν αλλάξει σαφώς προς το καλύτερο τα πράγματα, δυστυχώς υπάρχουν τα κατάλοιπα της νοοτροπίας που θέλει τα ακριβά πράγματα ενός καταστήματος να διατίθενται για δοκιμή μόνο στο συγγενολόϊ του Vai (μέχρι 2ου βαθμού) και του Λάτση (μέχρι 3ου βαθμού).

 

Any τοποθετήσεις επί του αρχικού θέματος; ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και αναφέρετε τις τιμές των ελληνικών sites και την διαφορά τους προς τα κάτω με την live τιμή στο ίδιο κατάστημα, παρακάτω ένα 'παράξενο' περιστατικό που μου συνέβη πρόσφατα:

 

Σύμφωνα με το site ενός γνωστού ελληνικού καταστήματος, η τιμή για ένα πετάλι ήταν X, όπου Χ= συγκριτικά κοντά με την τιμή ξένων καταστημάτων (+7€ περίπου). Οπότε σκέφτηκα, κομμάτια να γίνει , θα το αγοράσω από εδώ. Οπότε και επισκέφτηκα το κατάστημα, δοκίμασα το πετάλι, αποφάσισα να το αγοράσω και ρώτησα την τιμή:

 

Απάντηση: Y (όπου Υ = Χ+15)

Ερώτηση: Μα στο site σας, η τιμή είναι Χ.

Απάντηση: Α, δεν ασχολούμαι με το site.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

  To 2006 ενδιαφερόμουν για αγορά μιας συγκεκριμένης πεταλιέρας. Μετά από ψάξιμο στο internet, βρήκα ένα ελληνικό site καταστήματος που πουλούσε το συγκεκριμένο μηχάνημα, σε ιδιαίτερα reasonable price. Μετά συνειδητοποιώ ότι το συγκεκριμένο κατάστημα βρίσκεται στην πόλη μου! (και μάλιστα με ένα-δυο παραρτήματα, με τέτοια χλίδα που θα ζήλευε και ο Νάκας.. ;D)

  Πάω λοιπόν σε ένα ''παράρτημα'' της...αλυσίδας  ;D και με ενημερώνουν ότι το συγκεκριμένο μοντέλο βρίσκεται στο άλλο, ''κεντρικό'' μαγαζί. Φεύγοντας από αυτό το υποκατάστημα, παρατηρώ ότι υπήρχε το συγκεκριμενο μοντέλλο αλλά σε προηγούμενη έκδοση, με τιμή +100ε από την τιμή της ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑΣ έκδοσης που είδα στο ίντερνετ!

  Επιφυλακτικός μπαίνω στο κεντρικό κατάστημα...''γεια σας να εξυπηρετήσω'' ''-ναι, ενδιαφέρομαι για το καινούργιο τάδε..'' και φοβόμουν να ακούσω την τιμή, πράγμα αναπόφευκτο (δεν θυμάμαι ΠΟΣΟ παραπάνω ήταν..+200 ίσως??) και λέω

-μα συγνώμη, ξέρετε, στο site σας έκανε τόσο...

-πού το είδατε αυτό παρακαλώ?

(πιάνω το ποντίκι του PC  ;D ;D)

-Nα εδώ...

-(5'' σιγής) Α, ξέρετε αυτή είναι τιμή ΤΟΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ  ;D ;D :D :) :D ;D

-(Βγάζω το ακριβές ποσό ''τοις μετρητοίς'' από το πορτοφόλι μου και το ακουμπάω στο τραπέζι)  Α, ΟΚ.. Ορίστε...

-(3'' σιγής)..α...οκ...ευχαριστούμε...

 

Το παίρνω και φεύγω όσο πιο βιαστικά μπορώ μην με προλάβουν στο δρόμο και μου το ζητησουν πίσω!!  ;D ;D ;D ;D

 

Η ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή χωρίς ίχνος υπερβολής.

 

Υ.Γ. Η συγκεκριμένη γκλαμουράτη αλυσίδα δεν υπάρχει πια στην πόλη και ακούγονται διάφορες ιστορίες  ;D αλλά δεν θέλω να πω περισσότερα...

 

edit: Alchemist sorry που συνεχισα το off topic, αλλά μετά από ένα ολόκληρο κατεβατό (πριν την παράκλησή σου) δεν έλεγε να το σβήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα πάνω σε αυτή και μου αρέσει πολύ!!!

 

http://www.ibanez.com/ElectricGuitars/model-RG321MH

 

Γνώμες θέλω ή και τιμές γιατί πουθενά δεν την βρίσκω...

Κάπου στα 300-400 Ευρώ πρέπει να παίζει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου