Προς το περιεχόμενο

Σας αρεσει ο John Mayer?


makispoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους θέλουν να δουν πόσο φανταστικά παίζει ο ίδιος αλλά και η μπάντα του στα Live, φροντίστε να δείτε το 'live in L.A. - Where the light is'.

 

Λοιπόν το είδα και αναθεωρώ.

Είναι καλός κιθαρίστας και μ'άρεσε και η φωνή του αλλά το λάιβ του πάει σαφώς περισσότερο από το στούντιο.

Ίσως επειδή τον προωθούν πιο πολύ για ποπ / σεξ σύμβολο και έτσι τον καλογυαλίζουν. Από κάτω γεμάτο κοριτσάκια ήταν.

Άλλωστε ομορφούλης είναι γιατί όχι (αν και αυτό στο μπλουζ μάλλον αρνητικό θεωρείται. Για αυτή τη δουλειά, έτσι κι αλλιώς  βρήκαν τον άλλο τον μπόμπο (Bonamassa)

 

Και τι μπάντα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαίρομαι που αλλαξες γνώμη!είναι προσωπικά απο τους αγαπημένους μου κιθαρίστες κ εκτός απο μπανταρα έχει και ηχαρα ( να ναι Καλά και οι dumble βέβαια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ΄τα λίγα που έχω ακούσει δεν μου έχει μείνει τίποτα, ψήφισα όχι.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απο τους αγαπημένους μου κιθαρίστες και σπουδαίος συνθέτης.

 

Μου αρέσει ο ήχος του, το στύλ του και η φωνή του. Σε οτι κάνει είναι πάρα πολύ καλος.

Επίσης, δεν υπάρχει καμία παρομοίωση με Χατζηγιάννη ούτε στο παραμικρό. Επειδή, είναι νέος, ωραίος και μαζεύει εκατοντάδες κοριτσόπουλα, δεν σημαίνει οτι δεν είναι και καλός και είναι Χατζηγιάννης. Μακάρι να έπαιζα τα μισά που παίζει και να έγραφα τα μισά που έχει γράψει.

 

Έχει πολύ λεπτομέρεια αυτό που κάνει άμα κάτσεις και το αναλύσεις και τα κριτήρια του καθενός είναι διαφορετικά. Το θέμα είναι να αξιολογούμε τη δουλειά του και όχι επειδή μαζεύει κόσμο, τα έχει με Αnniston, Simpson και να δίνουμε αρνητικά σχόλια απο ζήλεια και φθόνο. Ακούγομαι κάπως, αλλά αυτος που ξέρει να ακούει δεν μπορεί να αρνηθεί οτι δεν ξέρει τι παίζει και δεν "το΄χει", ασχέτως μουσικων προτιμήσεων και γούστου. Παλί καλά που προωθεί το blues στα live του και το ακούνε και άνθρωποι (κοριτσόπουλα) που δεν έχουνε ιδέα απο το είδος.

 

Πλυν, οτι έχει παίξει στην ίδια σκηνή με θρύλους.

Mayer +1.

 

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια τον John Mayer τον γνωρισα τυχαια απο ενα κομματι που ειχε δωσει σε μια ταινια..

Ο τυπος μπορει να ειναι ο Χατζηγιαννης της Αμερικης ...αλλα καμια σχεση με τον Χατζηγιαννη δεν εχει.

Τον θεωρω πολυ καλο blues κιθαριστα  με πολυ καλη τεχνικη και groove..αλλα και πολυ ωριμο συνθετη.

Ο λογος που εψαξα να βρω αυτο το Thread ειναι γιατι σημερα ειδα το dvd toy Live in La.

και ...παιδια..ειναι τρομερο με 2 εξαιρετικες μπαντες.

Οσοι σας αρεσει ο John Mayer..νομιζω οτι ειναι ενα Must για τη συλλογη σας

Το εν λογω dvd το βρηκα σε κεντρικο δισκοπωλειο που επιτελους το εφερε αφου τους τα ειχα πρηξει..

ΥΓ...και η φωνουλα του ...δεν ειναι ασχημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερός κιθαρίστας και μουσικός για μένα, άσχετα με το ότι μου αρέσουν πολύ μόνο 2-3 από τα κομμάτια του και βαριέμαι την πολύ μπαλάντα και τα σλόου κομμάτια που αποτελούν την πλειονότητα των συνθέσεών του. Στο λάιβ όντως "σπέρνει", και γενικότερα μιλάμε για ένα πολύ ταλαντούχο άτομο. Σούπερ, και έχει ακόμα πολλά να δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξέρω, πιθανόν να σας τα χουν πρήξει με τον John-John αλλά δεν το ανεβάζω για αυτόν.

Βασικά έψαχνα για τον Willie Weeks (μπασισταρά ολκής) και έπεσα πάνω στο βίντεο αυτό.

Μια αρχική ιδέα, 3-4 Μουσικαράδες, brainstorming, σύνθεση, δουλειά, δουλειά, δουλειά  και voila το τραγουδάκι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου