Προς το περιεχόμενο

Η σπουδαιότητα του Μετρονόμου για το σύγχρονο drummer


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον Μετρονομο μην τον κατηγορας,αυτος σου δινει για να φας.

εμάς που δεν μας δίνει να φάμε...μπορούμε να ασχοληθούμε και με τι μαγνήτες θα βάλουμε στη κιθάρα μας? ;)

 

Ελα ντε...

Αυτοι οι ντραμμερ..μονο με βλακειες και μετρονομους ασχολουνται..Αμα το θεμα δεν ειναι τι μαγνητες να βαλω στη κιθαρα μου και ποια ζωνη να αγορασω...ειναι ηλιθιο και αξιο κοροιδιας.

Εγώ παρακολουθώ το θέμα όλες αυτές τις σελίδες (και δεν συμμετέχω) με ενδιαφέρον, δεν είδα κανένα να το θεωρεί ηλιθιο και αξιο κοροιδιας...απλά είδα διαφορετικές-καμμιά φορά- έντονες απόψεις.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εμάς που δεν μας δίνει να φάμε...μπορούμε να ασχοληθούμε και με τι μαγνήτες θα βάλουμε στη κιθάρα μας? ;)

Εγώ παρακολουθώ το θέμα όλες αυτές τις σελίδες (και δεν συμμετέχω) με ενδιαφέρον, δεν είδα κανένα να το θεωρεί ηλιθιο και αξιο κοροιδιας...απλά είδα διαφορετικές-καμμιά φορά- έντονες απόψεις.

Ειλικρινά περιμένω με αγωνία το thread "Η σπουδαιότητα του Χορδιστηρίου για τον σύγχρονο κιθαρωδό".

Οτιδήποτε κάτω από 20 σελίδες, θα μου φανεί πανωλεθρία στην έδρα τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά περιμένω με αγωνία το thread "Η σπουδαιότητα του Χορδιστηρίου για τον σύγχρονο κιθαρωδό".

Οτιδήποτε κάτω από 20 σελίδες, θα μου φανεί πανωλεθρία στην έδρα τους.

Μπαααα...ο σύγχρονος κιθαρωδός, έχει πιά τόσα εργαλεία ώστε να μην τον απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα. Πάνω από μισή γραμμή είναι φλυαρία ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαα, θα ακολουθήσουν αστεία για μετρονόμους αλλού, αν δεν έχουν ήδη αρχίσει. 8)

I'm way ahead of you... αλλά πως λέμε πανκ στα Ελληνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαααα...ο σύγχρονος κιθαρωδός, έχει πιά τόσα εργαλεία ώστε να μην τον απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα. Πάνω από μισή γραμμή είναι φλυαρία ;)

αχαχχαχαχαχαααχαχαχαχαχαχχαχαχααα

 

εμάς που δεν μας δίνει να φάμε...μπορούμε να ασχοληθούμε και με τι μαγνήτες θα βάλουμε στη κιθάρα μας? ;)

Καλά εν προκειμένω, τι vst να βάλω στο Mac μου αλλά δε γ@μ..ται  ;)

 

Βαγγέλη χαλάρωσε βρε συ. Τα παμε. Ο καθείς στέκεται (καλώς ή κακώς) εκεί που στέκεται. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνήσουμε όλοι, ούτε και να αρπαζόμαστε.

Καλό το θέμα και ορθώς ανοίχτηκε και αναλύθηκε και συζητήθηκε αλλά υπάρχει κάτι άλλο να πούμε ή απλώς το χεις τάμα να τους πείσεις όλους;

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εν προκειμένω, τι vst να βάλω στο Mac μου αλλά δε γ@μ..ται  ;)

vst μετρονόμο...έχω πάντως :)...αλλά τον χρησιμοποιώ όσο και εσύ ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά περιμένω με αγωνία το thread "Η σπουδαιότητα του Χορδιστηρίου για τον σύγχρονο κιθαρωδό".

Οτιδήποτε κάτω από 20 σελίδες, θα μου φανεί πανωλεθρία στην έδρα τους.

 

 

Ο γνησιος κιθαρωδος δεν χρειαζεται χορδιστηρι... Χορδιζει με το αυτι....  ;D Δεν χρειαζεται μπρατσακια.... Το χρησιμοποιει μεχρι να μαθει κ μετα το αφηνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vst μετρονόμο...έχω πάντως :)...αλλά τον χρησιμοποιώ όσο και εσύ ;D ;D

Εδώ κάνεις λάθος. Όοοοοταν και άαααααμα βρω χρόνο σπίτι και πιάσω το μπάσο, με το πεταλάκι (Zoom Β2.1u) βάζω τα drum patterns του πεταλακίου (sic) και χαζεύω.

Αλλιώς δεν με αντέχω μόνο μου.  ;D

 

η δε ρήση...

Ειλικρινά περιμένω με αγωνία το thread "Η σπουδαιότητα του Χορδιστηρίου για τον σύγχρονο κιθαρωδό".

Οτιδήποτε κάτω από 20 σελίδες, θα μου φανεί πανωλεθρία στην έδρα τους.

....ανήκει σε μένα. Απλώς ο Βαγγέλης δεν ήξερε να βάλει την παράθεση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vst μετρονόμο...έχω πάντως :)...αλλά τον χρησιμοποιώ όσο και εσύ ;D ;D

 

το εχουμε καταλαβει απο τα...πονηματα σου κυναιγειρε δεν χρειαζεται να μας το πεις.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχουμε καταλαβει απο τα...πονηματα σου κυναιγειρε δεν χρειαζεται να μας το πεις.... ;D ;D

Καλά..εσείς έχετε μείνει στις μουσικές των 60s-70s...ο κόσμος προχωράει ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου