Προς το περιεχόμενο

Gibson les paul studio 50's tribute p90


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδα κατα τυχη τη goldtop και ...τη θελω  :-[

 

ο λαζοDeutch εχει μαυρη και λευκη, που δεν κρυβω οτι μ' αρεσουν επισης...

 

εχει κανεις?

εχει δοκιμασει κανεις?

 

ειναι και Limited run.

 

το αν υπαρχει καπου μια τετοια στη Θεσσαλονικη για να δοκιμασω μου φαινεται ανουσιο να το αναφερω καν...

 

ολως παραδοξως, ψηνομαι...   ναι, για Gibson! ...τι θελετε ρε?  ;D

αλλα και παλι να ριξω στα τυφλα €770 για να δοκιμασω, μου φαινεται λιγο αφελες...

 

...το κερατό μου...  >:(

 

φωτογραφιες απο το site της Gibson

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ολως παραδοξως, ψηνομαι...  ναι, για Gibson! ...τι θελετε ρε?   ;D

αχααααχααααχχχχαχχχχχαχχχχχααα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε, τα τελευταια χρονια η ποιοτητα (η μαλλον, το qc) των Studio εχει ανεβει καπως. Αυτη ειναι και περιορισμενη εκδοση, οποτε φανταζομαι θα ειναι λιγο πιο προσεγμενη.

 

Απο κει και περα, ομορφη ειναι, Gibson γραφει, φτηνη ειναι - εγω θα το ρισκαρα. Αφου για δοκιμη πολυ δυσκολα θα την βρεις Θεσσαλονικη, θα προτεινα αγορα απο καποιο μαγαζι που δινει δυνατοτητα επιστροφης αν δε σου αρεσει το οργανο.

 

Εκτος Gibson υπαρχουν και αλλες επιλογες και τις ξερεις φανταζομαι. Η συγκεκριμενη βεβαια φαινεται πολυ τιμια για τα λεφτα της και τολμω να πω οτι σε μια τελειως τυφλη (ανευ δοκιμης) αγορα μαλλον θα την προτιμουσα απο αλλες.

 

Παρεπιπτοντως, επειδη τις τελευταιες μερες γυρναω σε αρκετα μαγαζια σε αναζητηση ενισχυτη, θα κοιταω μηπως την πετυχω πουθενα, να σου πω και μια πιο hands-on γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η goldtop φαίνεται να έχει binding ενώ οι άλλες όχι.  ;)

 

Θα έλεγα να την πάρεις κι αν δεν σου αρέσει να μου την πουλήσεις με 30% έκπτωση.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειδα και την honey burst... 

 

πωπω...

 

ρε τι εχω παθει?

 

αχααααχααααχχχχαχχχχχαχχχχχααα

 

κλικαδορε, μη γελας...

 

... θα κοιταω μηπως την πετυχω πουθενα, να σου πω και μια πιο hands-on γνωμη.

 

ωραια!  :)

 

Θα έλεγα να την πάρεις κι αν δεν σου αρέσει να μου την πουλήσεις με 30% έκπτωση.  8)

 

...θα εκανες τετοια θυσια για μενα?  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η goldtop φαίνεται να έχει binding ενώ οι άλλες όχι.  ;)

 

Αν είδα καλά στην ταστιέρα και στο headstock δεν έχουν binding...(καλά όχι ότι έχει καμμιά σημασία)

 

Μου κάνει εντύπωση η τιμή της συγκεκριμένης, δεδομένου ότι σε τέτοια κατηγορία τιμής οι studio δεν έχουν maple καπάκι ( faded μοντέλα ).

 

Επειδή μάλλον είσαι φεντεράκιας  ;D , σίγουρα έχεις υπόψην σου ότι οι studio έχουν 50'ς neck profile, που είναι χοντρό μπράτσο, απλά το επισημαίνω και εγώ (εμένα με βολεύει πάντως).

 

Υ.Γ. Οι κιθάρες που παραθέτεις είναι κουκλιά, αλλά αν δεν καίγεσαι και τόσο για την εμφάνιση, πιστεύω ότι αν βρεις μεταχειρισμένη les paul studio της δεκαετίας του '90 και της βάλεις τους μαγνήτες που θες (P-90's) περίπου στα ίδια λεφτά θα είσαι, και θα είναι ένα πολύ καλό deal κατα τη γνώμη μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Goldtop + p90 = visual sex.

Γι' αυτό και οι περισσότερες έχουν εξαντληθεί. Στο ebay που είχα δει σε κανα δυο περιπτώσεις, πουλιώντουσαν 60 με 80 ευρώ πιο πάνω από τα άλλα μοντέλα της σειράς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα ειδα αυτα.

 

δινει αρκετα καλη εικονα (για βιντεο)

 

βρηκα και ενα youtube που καποιος παιζει με μια μαυρη σε καθαρο ενισχυτη και ακουγεται πολυ ωραια (για βιντεο).

 

 

...σίγουρα έχεις υπόψην σου ότι οι studio έχουν 50'ς neck profile, που είναι χοντρό μπράτσο...

 

το οτι το προφιλ του μανικιου ειναι rounded 50s το θεωρω πλεονεκτημα καθοτι κι εγω με ...μαγκουρες παιζω.

 

 

αν δεν εχει Goldtop και μια honeyburst μου κανει μια χαρα...  ;) 

με μια ελαφρα παλαιωση στα μεταλικα της μερη και θα ειναι super

 

και αυτους τους orangedrops... για καλους μας τους εβαλες ρε συ θεια Gibby?  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου