Προς το περιεχόμενο

kurt cobain


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αλλά σας διαφεύγει κάτι... το thread ανοίχτηκε για τον Cobain και μάλιστα εις μνήμην του...

 

Πως θα σας φαινόταν στο μνημόσυνο ενός φίλου σας να ερχόταν κάποιος και να άρχιζε να τον βρίζει και μάλιστα να ζητάει και τα ρέστα μετά γιατί, δήθεν, κάποιος του έθιξε τις δικές του επιλογές; (πράγμα που δεν έγινε πριν ξεκινήσει ο ίδιος την επίθεση).

 

Και το λέω αυτό χωρίς να έχω καμιά αγάπη ή έστω ιδιαίτερη εκτίμηση για τον Cobain και τη μουσική του.

 

Και δεν το κατάλαβα φίλε mentalvortex, αυτό σχετικά με τις ειρωνίες πήγαινε σε μένα; You ain't seen nothing yet! Εσύ δηλαδή στεναχωριέσαι γιατί μπορεί ο Maidenas ή ο κάθε maidenas να μας φύγει από το φόρουμ και να χάσουμε τις ατάκες καρμπόν από το Μέταλ Χάμερ;

 

Όποιος 'πετάει μπούρδες' όπως λες πρέπει να είναι έτοιμος να πληρώσει το τίμημα... και τα γραπτά μένουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και δεν το κατάλαβα φίλε mentalvortex' date=' αυτό σχετικά με τις ειρωνίες πήγαινε σε μένα; You ain't seen nothing yet! Εσύ δηλαδή στεναχωριέσαι γιατί μπορεί ο Maidenas ή ο κάθε maidenas να μας φύγει από το φόρουμ και να χάσουμε τις ατάκες καρμπόν από το Μέταλ Χάμερ;

.[/quote']

 

μην το περνεις προσωπικα ρε συ,ουτε θυμαμε τι εχεις γραψει ακριβως,το μονο που θυμαμε ειναι πως για νιοστη φορα,ενα ακομη θεμα ξεφυγε (δε λεω οτι φταις εσυ,σε αυτο φυσικα και φταιει ο maidenas)

οσον αφορα το ποιος θα φυγει απο το φορουμ,δεν εννοουσα αυτους που εμπλεκονται στη "διαμαχη" αλλα κυριως αυτους που καθονται να διαβασουν κανα θεμα και απο ενα σημειο και υστερα,το μονο που διαβαζουν ειναι μπινελικια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το περνεις προσωπικα ρε συ' date='ουτε θυμαμε τι εχεις γραψει ακριβως,το μονο που θυμαμε ειναι πως για νιοστη φορα,ενα ακομη θεμα ξεφυγε (δε λεω οτι φταις εσυ,σε αυτο φυσικα και φταιει ο maidenas)

οσον αφορα το ποιος θα φυγει απο το φορουμ,δεν εννοουσα αυτους που εμπλεκονται στη "διαμαχη" αλλα κυριως αυτους που καθονται να διαβασουν κανα θεμα και απο ενα σημειο και υστερα,το μονο που διαβαζουν ειναι μπινελικια κτλ[/quote']

 

Δεν το παίρνω προσωπικά, βλέπεις έχω αναπτύξει την καλή συνήθεια να μην παίρνω τόσο σοβαρά την 'προσωπικότητά' μου (και καλά) όπως κάποιοι άλλοι εύθικτοι... :D

 

Έχεις δίκιο ότι η ποιότητα των threads μπορεί να καταρεύσει μ'αυτό τον τρόπο... βασικά το πρόβλημα είναι κυρίως κάποιοι που κάνουν trolling και μετά κλαίγονται ότι όλοι τα έχουν μαζί τους :roll:

 

Αυτή δεν είναι τέτοια περίπτωση και μάλιστα νομίζω ότι αποκαλύπτει και μια συγκεκριμένη νοοτροπία, οπότε θα ήταν μάλλον διαφωτιστική για κάποιον 'αναγνώστη'. :wink:

 

Γι'αυτό είμαι αντίθετος γενικά στο να διαγράφονται τέτοια post ή να επεμβαίνουν οι moderators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Όποιος 'πετάει μπούρδες' όπως λες πρέπει να είναι έτοιμος να πληρώσει το τίμημα... και τα γραπτά μένουν.

 

Ούτε εγώ θα πω ότι ευθύνεσαι εσύ για την τροπή του θέματος αφού ο εμπρηστής ήταν άλλος, αλλά είναι τραβηγμένο να πουλάς ωριμότητα πέφτοντας στο επίπεδό του λέγοντας πράγματα που και εσύ μετά δεν θα πιστεύεις.

 

Και τα δικά σου γραπτά μένουν αρχηγέ όχι μόνο του maidena!

 

Τέλοσπάντων όσο και να μην πίστεψα και εγώ ποτέ στον μακαρίτη είναι οπωσδήποτε λυπηρό να χάνεται ένας νέος μουσικός που γνώριζε τόση επιτυχία.

Κακά τα ψέματα η μουσική του ήταν πολύ καλύτερη από διάφορες άλλες που ακουστήκαν μετά τον θάνατό του και από την σκηνή του Seattle και από αλλού...

Υπήρξαν βέβαια και πάρα πολύ καλύτερες που δεν πολύ ακουστήκαν και έχουν ψιλοξεχαστεί αλλά αυτό είναι και σχετικό....

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή ερώτηση:Ποιος θα ασχολούνταν με κύριο Cobain σήμερα αν δεν αποφάσιζε να αυτοκτονίσει πριν η καριέρα του πάρει την κάτω βόλτα' date=' που άρχιζε ήδη να προδιαγράφεται?[list']

Επίσης όποιος θέλει να μιλήσει για τους Maiden, ας αγοράσει πρώτα το τελευταίο DVD τους να δει τι σημαίνει ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΕ ΑΡΧΙΔΙΑ και μετά τα ξαναλέμε...

Οι υπόλοιποι ακούστε για εκατομυριοστή φορά το Nevermind αφού έτσι και αλλιώς δεν έχετε και κάτι καλύτερο να ακούσετε

Up the Irons, ρε!

 

Ασε μας ρε παληκαρι που πηγα και τους ειδα και ειταν η μονη μπαντα με τρεις κιθαρες οπου ακουγες μονο το μπασσο..ελεος.

 

τιρι ριν τιρι τιν καβαλαρια και τα μυαλα στα καγκελα..και μετα λενε τους power-αδες βαρετους...Οι Maiden ειταν μεγαλη-τεραστια-θρυλικη μπαντα....ειταν ομως και εγω προσωπικα χλευαζω οποια μπαντα βγαζει 23,678,567 live αλμπουμ το χρονο με τα ιδια κομματια σε αλλη σειρα...

 

Τη μουσικη του Cobain την εκτιμω χωρις να μου αρεσει (εκτος του In Utero) ακομα και αν δεν την εκτιμουσα δεν θα τον χλευαζα τη μερα του θανατου του οπως εσυ...

 

ΥΓ. θα παρακαλουσα ενα ποστ ενος μεταλλα να μη παιρνει μπαλα και τους υπολοιπους

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου