Προς το περιεχόμενο

kurt cobain


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Maidena αντι της παλινδρομικης κινησης του κεφαλιου σου υπο το ακουσμα του Φεαρ Οφ Δε Νταρκ...θα σου προτεινα την παλινδρομικη κινηση του χεριου σου υπο τον ηχο των τσιριδων της Belladonna....

 

 

Kαλη προπονηση.........βοηθαει και στα σπυρακια!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα είπανε όλα οι προηγούμενοι...η απάντηση του maidenas δείχνει το εν δυνάμει κοινό στην Ελλάδα πως αντιλαμβάνεται την εξέλιξη της μουσικής!

Και μετά μου λέτε να μην μιλάω για λαίλαπα του 80s metal....;;; Χαχαχα!

 

:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προσπαθώ να θυμηθώ τι το φρέσκο εχουν προσφέρει οι maiden τα τελευταία χρόνια στην μουσική.

 

Δεν θέλω να μηδενίσω την μπάντα αλλά διακόσια live cd και dvd το χρόνο πάει πολύ. Αυτές τις "νεωτεριστικές" ιδέες δηλαδή έχουν να προτείνουν στην σημερινή μέταλ σκηνή?

 

Τότε λοιπόν μια χαρά είναι που θυμόμαστε τους νιρβάνα στα καλά τους και όχι σε παρόμοια κατάντια. Γιατί κάποιοι μουσικοί ξεχνουν να πάρουν και σύνταξη πότε πότε.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το κουράσαμε πολύ με τους Maiden. Όποιος έχει ιστορικές ανησυχίες ας το ψάξει... :wink:

 

Κατά τη γνώμη μου η δεκαετίες '80-'90 ήταν οι πιο... ναρκοθετημένες για όποιον ανδρώθηκε μουσικά μέσα απ'αυτές. Από τη μία το MTV και από την άλλη το Metal Hammer. Μπρρρρ....

 

Όποιος αισθάνεται ότι πρέπει να 'ανήκει κάπου' να πάει να γραφτεί σε ένα κόμμα (ή σε ένα κώμα), αφήνοντας τον εγκέφαλό του στη ρεσεψιόν. Και να μας αφήσει στην ησυχία μας...

 

Thus spoke the Gnostick Cock. 8) :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος αισθάνεται ότι πρέπει να 'ανήκει κάπου' να πάει να γραφτεί σε ένα κόμμα (ή σε ένα κώμα)' date=' αφήνοντας τον εγκέφαλό του στη ρεσεψιόν. Και να μας αφήσει στην ησυχία μας... [/quote']

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!

:lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προλάβατε την παρανοϊκή περίοδο όπου κάποιος κ. Νταλούκας μετέφραζε στα ελληνικά (μπρρρ) τους στίχους των Doors και έμπαινε και στη φάση να τους αναλύσει

 

o Χριστος & η Παναγια!!!!!!!!11 8O :lol: :?

τι μου θυμισες τωρα :!:

ΥΠΑΓΕ ΟΠΙΣΩ ΜΟΥ ΣΑΤΑΝΑ!! 8O :lol:

 

Σε λιγο θα αναφερθεις και στις..συντρόφισσες με τα ταγαρια,τις αξυριστες μασχάλες & τον Οδηγητη υπο μάλλης στα περι την Νομικην στενά!!! 8O :lol:

 

εφιαλτες απο το παρελθόν 8O :lol:

 

φτου σκόρδα!! 8O :lol: :P

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' το κουράσαμε πολύ με τους Maiden. Όποιος έχει ιστορικές ανησυχίες ας το ψάξει... :wink:

 

Κατά τη γνώμη μου η δεκαετίες '80-'90 ήταν οι πιο... ναρκοθετημένες για όποιον ανδρώθηκε μουσικά μέσα απ'αυτές. Από τη μία το MTV και από την άλλη το Metal Hammer. Μπρρρρ....

 

Όποιος αισθάνεται ότι πρέπει να 'ανήκει κάπου' να πάει να γραφτεί σε ένα κόμμα (ή σε ένα κώμα), αφήνοντας τον εγκέφαλό του στη ρεσεψιόν. Και να μας αφήσει στην ησυχία μας...

 

Thus spoke the Gnostick Cock. 8) :lol: :lol:[/quote']

 

 

Χε χε χε χε όχι ακριβώς "ναρκοθετημένες" αλλά ίσως και κάτι παραπάνω. Ήταν η ΦΥΣΙΚΗ εξέλιξη μιάς Βιομηχανίας παραγωγής συγκροτημάτων τα οποία από πολύ καλά cover bands ή με ένα δύο χιτάκια που "πιάσανε" σε μια γειτονιά του Λονδίνου μεταμορφωνόντουσαν σε Supergroups! Βέβαια όλα κάπως έτσι γινόντουσαν μόνο που το 80-90 άρχισε συστηματικά να στήνεται μία πιό τέλεια μηχανή προβολής τους μέσω εκπομπών (MTV) μέσω τύπου με τεράστια απήχηση σε όλο τον κόσμο, πιό αποδοτική και πιό προσοδοφόρα σε κέρδη για τις εταιρείες από την δεκαετία του 70.

Ανάμεσα σε αυτούς που μεγάλωσαν την δεκαετία του 80 είμαι και εγώ. Metal hammer αγόραζα και Metal Attack τι νάκανα? :lol: :lol: :lol: τους Maiden γούσταρα και τους Deep Purple Led Zeppelin κτλ. και η μόνη φυλλάδα που τους έκανε αφιερώματα ήταν αυτή!!! (νο ιντερνετ τότε :cry: )

 

Ωστώσο φίλε Maidena, παρ' αυτά και παρ' όλο που δεν υποτιμώ τους Maiden έκοψα να τους παρακολουθώ. Τέρμα! τά χωσαν οι τύποι μέχρι το 7th son από κει και πέρα μετράνε μόνο πόσο αυξήθηκε ο λογαριασμός τους και αν πήρε καλύτερο πύργο ο Steve στο Essex από τον Bruce, Αν απέτυχε ο Smith σε σόλο καριέρα και ξαναγύρησε για μεροκάματο πίσω, Αν ο Janick μετά τον δίσκο με τον Bruce ήταν έτοιμος να πουλήσει τις 3 stratocaster του και τους 2 Marsall να γίνει ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ και να τα παρατήσει αλλά του άνοιξαν πόρτα οι Maiden για να βγάλει κάνα φράγκο.

Τέλος πάντων προσπάθησε να απομυθοποιήσεις κάποια πράγματα θα δεις ότι είναι πολύ σημαντικό να έχεις την ΔΙΚΗ σου άποψη. Επίσης δεν έχω δει όπως σου είπα τα τελευταία CD DVD των Maiden αλλά φαντάζομαι..... το τέμπο εκεί στακάτο στο 100 του μετρονόμου..... δεν έχουν να μου πούν τίποτε, σε σένα ενδεχομένως να έχουν ακόμα και καλά κάνεις :wink: αλλά μην υποτιμάς μουσικούς που "τάραξαν" τα νερά για τους επόμενους όπως και να πήγαν αυτά τα νερά μετέπειτα.....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααααααααρρργκ!!!!!

 

γιεεεεεαααααα

 

ουρρργκ....

 

 

ας βαλουμε ολοι τα κολλητα τζην!

 

οποιαδηποτε μουσικη περα του metal ειναι κακη επηρροη!!!

 

heavy metal.τιποτα αλλο :lol:

 

 

φρατζα+σωληνας+αθλητικο μποτακι(ασπρο κατα προτιμηση)+γαρδελης+πετσινο+ΧΩΡΙΣ ΓΚΟΜΕΝΑ = heavy metaaaal(αν και για εμενα, ειναι ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ :lol: :lol: :lol: :lol: ).

 

 

μεχρι 15 χρονων καλα ειναι παντως :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου maidena (σαν να λέμε στα ελληνικά 'παρθενιάρη')' date=' επειδή υποψιάζομαι ότι όταν 'αγόραζα' τον πρώτο δίσκο των Maiden, σε [b']πειρατική κασέτα[/b] γιατί 13 χρονών που να βρεθούν τα φράγκα, εσύ δεν ήσουν καν ακόμα στους αναπαραγωγικούς αδένες του μπαμπά σου, θα είχα να σου δώσω μια συμβουλή.

 

Να βουτάς τη γλώσσα στο μυαλό πριν μιλήσεις. :wink:

 

Αυτά, και φρόνιμα. 8)

 

Abraxas out.

 

Και αυτή είναι η απάντηση του σεβάσμιου Abraxas που ρίχνει και 13 χρόνια στον 17-χρόνο maidena!!!

 

Δηλαδή Abraxas έπρεπε να φτάσεις τα 30 για να αμολάς τόσο ΣΟΦΕΣ κουβέντες?!?!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου