Προς το περιεχόμενο

Τι 15ιντσα ηχεία P.A. μεχρι 2300 ευρώ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά!!! Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δώθηκαν σχετικάμε το μονιτορ. Τώρα θέλω να μου προτείνετε, μιας και βρήκα χρήματα και έκατσε μια καλή δουλειά, τι ηχεία με τελικό ή τι αυτοενισχυομενα να πάρω. Τα θέλω και για εξωτερικούς χόρους, οπότε κατά προτίμηση 15 ιντσες woofer. Δεν έχω πρόβλημα αν είναι 2δρομα ή 3δρομα. Έχω να χαλάσω μέχρι 2000-2300 ευρώ. Ααα μήπως μπορείτε να που πειτε κανέναν αντιπρόσωπο από Montarbo;;; Αξίζει, αν είναι για λιγότερα χρήματα, η HK AUDIO PRO 15; γιατί βλέπω πολλά dB αλλά δεν γνιρίζω αν είναι καλή ποιότητα τα συγκεκριμένα.

KORG PA 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JBL EON 515!!!Τα πήρε φίλος και είναι τρελά ευχαριστημένος.

http://www.thomann.de/gr/jbl_eon_515.htm

Αυτοενισχυόμενα (Krown ο ενισχυτής εάν θυμάμαι καλά) και ΜΟΝΟ 14.8kg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για montarbo δε σου φτάνουν τα χρήματα μιας και το 15" αυτοενισχυόμενο έχει γύρω στα 1500 τάξη μεγέθους. με σχεδόν 2300 θα σου πρότεινα δύο τέτοια

http://www.logothetismusic.gr/dvx-d15.html

 

rcf woofer και κόρνα, ξύλινο αλλά ελαφρύ (25kg) και τρελό value for money!

 

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για montarbo δε σου φτάνουν τα χρήματα μιας και το 15" αυτοενισχυόμενο έχει γύρω στα 1500 τάξη μεγέθους. με σχεδόν 2300 θα σου πρότεινα δύο τέτοια

http://www.logothetismusic.gr/dvx-d15.html

 

rcf woofer και κόρνα, ξύλινο αλλά ελαφρύ (25kg) και τρελό value for money!

 

 

Συμφωνώ κι εγώ με την σειρά μου με την λύση Db. Είναι value for money στα σίγουρα.Πολύ τίμια θα έλεγα. Τα είχα κάνει βόλτα ένα καλοκαίρι σε συναυλίες με ένα βαν από δω κι εκεί, τα πέταγα σαν τσουβάλια...και αυτά εκεί...+1 :) :) :)

Τα μπάσα τρώνε τα λεφτά,τα πρίμα τρώνε τ'αυτιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τα DB μου φάνηκαν πολύ καλά. Τα EON δεν ξέρω αν θα με βολέψουν γιατί θέλω κάτι δυνατο και σκυλι στη δουλεια, αν και εχω ακούσει οτι είναι ωραία ηχειάκια. Μήπως γνωρίζει κανείς site (κατά προτίμηση ελληνικό) που να πουλάει Montarbo; Με ενδιαφέρουν τα T15P (παθητικά) ή και τα EV TX1152. Απο τελικό λέω (αν θα πάρω τελικά παθητικά ηχεία) κάτι σαν τον DYNACORD SL2400. Τι λέτε κι εσείς;;; Αν κάποιος έχει να μου προτείνει και τίποτε άλλο θα με βοηθούσε ακόμα περισσότερο, έστω κι αν είναι και με λιγότερα λεφτά.

KORG PA 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε εχω δοκιμασει  πολα ηχεια  μονιτο για εξω απ  οτι  βλεπω εχεισ  σκοπο να  δωσεις  φραγκα  να παρεις κατι  καλο γι  αυτο  σοθ  προτινω αυτο..http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Electro-Voice-ZXA5-90B-15-2-Weg-1000/250Watt-90-x50-/art-PAH0007505-000

 

ειναι αυτοενισχυομενο το  απολειτο ιδικα  αν  δουλευεις σε παταρι  με κλαρινα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος πήρα ένα ζευγάρι MSR-400 Yamaha. Είναι αυτοενισχυόμενα 12ιντσα. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο αβίαστα κάλυψαν προαύλιο σχολείου. Στα χρήματα που λες, νομίζω ότι με 4 τέτοια έχεις καθαρίσει. Τα μετακινείς εύκολα, (23 κιλά με χειρολαβές δεξιά - αριστερά, πολύ βολικές). Και πολύ καθαρό ήχο. Ψάξτο και καλή τύχη στις αγορές σου.

We will walk on the land....

Peter Gabriel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fotaki συγνωμη αν δεν ήμουν σαφής, αλλα τα ηχεία τα θέλω για main pa και όχι για μόνιτορ. Παντως μου φανηκαν καλά τα EV, όμως δεν γνωρίζω αν θα έχουν τα κατάλληλα γκάζια. Ξαναλέω αν ξέρετε κάτι για Montarbo t15p πείτε. Α μου είπε ένας φίλος ότι δεν αξίζει να πάρω φτηνή σειρά ηχείων από "μεγάλη" εταιρία όπως η DYNACORD ή EV. Αληθεύει αυτό;;;

KORG PA 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα θέλεις γκάζια, το 15' δεν λέει τίποτα απολύτως, ούτε τα watt. Πρέπει να συγκρίνεις τιμές SPL, όσο μεγαλύτερα DB στο 1w/1m τόσο καλύτερα κι άμα θέλεις εμβέλεια στον ήχο, η κόρνα να είναι 3 ίντσες, 2 το λιγότερο. Με κόρνα 1 ίντσας, ότι ηχείο να βάλεις στα 10-15 μέτρα ψοφάει... Και γιατί αυτοενισχυόμενα παρακαλώ? Με έναν τελικό παίζεις 4 ηχεία, γλυτώνεις κιλά βάρους από το ηχείο και ένα κάρο πρίζες από την εγκατάσταση.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με εμένα. Τελικά βρήκα μια πολύ καλή ευκαιρία. Πήρα 4 EVSX300 σε εξαιρετική τιμή και σε τέλεια κατάσταση. Τα έπεξα με δανικό τελικό 2-3 φορές και σε εξωτερικό χώρο και είμαι πλέον παρα πολύ ευχαριστημένος και από ποϊότητα και από γκάζια. Ψαχνω τελικό αλλά λέω αφού δεν μου κοστίσανε πολλά τα ηχεία να πάρω έναν καλό. Κάτι σε EV CP2200. Ευχαριστώ και παλι!!!

KORG PA 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου