Προς το περιεχόμενο

kurt cobain


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αυτή είναι η απάντηση του σεβάσμιου Abraxas που ρίχνει και 13 χρόνια στον 17-χρόνο maidena!!!

 

Δηλαδή Abraxas έπρεπε να φτάσεις τα 30 για να αμολάς τόσο ΣΟΦΕΣ κουβέντες?!?!

 

Δεν τα μέτρησες καλά... :wink:

 

Ρίξε μια ματιά πότε βγήκε ο πρώτος δίσκος των Maiden...

 

Και, ποιος σου είπε ότι ο maidenas είναι 17 ετών; Σου φαίνεται για τόσο μεγάλος; :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:lol: :lol: :lol:

 

¶ντε φτάνει με τους maiden. Γιατί σε κάθε συζήτηση για τους Nirvana πάντα σκάνε μύτη και οι maiden δεν μπορώ να καταλάβω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα μέτρησες καλά... :wink:

 

Ρίξε μια ματιά πότε βγήκε ο πρώτος δίσκος των Maiden...

 

Και' date=' ποιος σου είπε ότι ο maidenas είναι 17 ετών; Σου φαίνεται για τόσο μεγάλος; :roll:[/quote']

 

Όπως και να έχει αυτός δεν είναι τρόπος να βάζεις μυαλό σε έναν που θεωρείς άμυαλο ή ανώριμο!

 

Τέλος πάντων απλά πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε περισσότερο ανεκτικοί όταν ένας πιτσιρικάς λέει και μια λαλακία παραπάνω, ποιος δεν την είπε δηλαδή σαν πιτσιρικάς? Είναι όμως λόγος να τον αποθαρρύνουμε από το να ξαναγράψει?

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε 'γερο διάβολε' :D αν διαβάσεις προσεκτικά τα post μου θα διαπιστώσεις πως ήμουν ο μόνος που δεν τον έπιασε τελείως από τα μούτρα (δεν του είπα να πάει να το ρίξει στον αυνανισμό ας πούμε, αν και όσα έγραψε θα δικαιολογούσαν τέτοια αντίδραση).

 

Απλώς προσπάθησα να του δώσω να καταλάβει αυτό που λες, ότι είναι μικρός και γι'αυτό ίσως λέει μαλακίες... και να το σκεφτεί καλύτερα.

 

Η αναφορά στην... προϊστορία αυτή την έννοια είχε.

 

Τώρα αν ο 'παρθενιάρης' ή οποιοσδήποτε άλλος θέλει να ζει σε έναν κόσμο που αποτελείται από μικρά κουτάκια (γιατί έτσι νομίζει, γιατί αυτό τον κάνει να αισθάνεται ασφαλής, γιατί έτσι τη βρίσκει) δικαίωμά του, δικαίωμά μου και εμένα να τον θεωρώ ή πολύ μικρό για να ξέρει καλύτερα, ή πολύ ηλίθιο για να παραδεχτεί ότι ο κόσμος είναι πολύ μεγαλύτερος.

 

Δεν είναι η δουλειά μου να τον συμμορφώσω, δεν είναι το σκυλάκι μου που τα έκανε στο χαλί και θα το μαλώσω για να μην το ξανακάνει... Τελικά το μόνο μου πρόβλημα είναι με την νοοτροπία και τις ταμπέλες... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε περισσότερο ανεκτικοί όταν ένας πιτσιρικάς λέει και μια λαλακία παραπάνω' date=' ποιος δεν την είπε δηλαδή σαν πιτσιρικάς? [/quote']

 

:lol: :lol:

παιδια ο maidenas δεν ειναι πιτσιρικας...28 χρονων ειναι το παλικαρι... :lol: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Δεν είναι η δουλειά μου να τον συμμορφώσω' date=' δεν είναι το σκυλάκι μου που τα έκανε στο χαλί και θα το μαλώσω για να μην το ξανακάνει... [/quote']

 

Τότε τι νόημα είχε το πρώτο σου λογύδριο... ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙΣ!

 

...Τελικά το μόνο μου πρόβλημα είναι με την νοοτροπία και τις ταμπέλες... :wink:

 

Ναι αλλά που αποσκοπούσαν όσα ειρωνικά του είπες και τι πέτυχες λέγοντάς τα δεν καταλαβαίνω...

Λυπάμαι αλλά νοοτροπία της απάντησής σου είναι χειρότερη για μένα.

Μπορεί να μην σε ενδιαφέρει αλλά εγώ στο λέω, δεν θα συνεχίσω γιατί τους άλλους δεν τους ενδιαφέρει σίγουρα καθόλου.

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Να βουτάς τη γλώσσα στο μυαλό πριν μιλήσεις. :wink:

 

Αυτά' date=' και φρόνιμα. 8)

 

Abraxas out.[/quote']

 

Και μετά λες το ωραίο:

 

"...Δεν είναι η δουλειά μου να τον συμμορφώσω, δεν είναι το σκυλάκι μου που τα έκανε στο χαλί και θα το μαλώσω για να μην το ξανακάνει..."

 

Τι να καταλάβω ακριβώς...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Old nick και Abraxas...ξεκολλατε ρε σεις...μην τρελαινεσται(ορθογραφικο λαθος σε βαθμο πλημμεληματος) ..θα κατσετε τωρα να μανουριαστε για ενα παλικαρι που μονο και μονο το nick φαναιρονη(ορθογραφικο λαθος σε βαθμο κακουργηματος) το σκεπτικο του...

 

Ελα βρε αγαπες αγκαλιαστειτε για μενα....αλλιως το παληκαρι που παραμονευει για ορθογραφικα λαθη θα με μπουζουριασει για τα καλα....αμεεε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας.

Εσείς σε μικρότερη ηλικία δεν ακούγατε maiden;Δεν ακούγατε Black Sabbath;Γιατί τέτοια απαξίωση για μια μουσική σκηνή που αν μη τι άλλο ήταν καθοριστική για την μετέπειτα πορεία της rock μουσικής.Πολλές μπάντες που ακούμε τώρα μπορεί να μην υπήρχαν καν αν δεν προυπήρχαν οι επιρροές τους απο τις προηγούμενες δεκαετίες.

 

Και επίσης μου δίνετε την εντύπωση ότι όποιος ακούει metal είναι ανώριμος και κλεισμένος στον κόσμο του και διάφορα άλλα όμορφα.

 

Το ότι κάποιοι ίσως δεν ακούνε εδω μέσα metal μουσική δε μειώνει αυτόματα όσους την ακούνε.

 

Και φυσικά δε μιλάμε για τύπους που ακούνε ΜΟΝΟ Maiden ή Sabbath και το πέζουν σκληροί μέταλοι και ψαγμένοι έτσι;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οι περισσότεροι εδώ μέσα πάνω στη βιασύνη τους να πουν πόσο πολύ ώριμοι και έμπειροι είναι και να το αποδείξουν κιόλας, ξεχνούν ότι το metal και κυρίως το κιθαριστικό metal τύπου Maiden αποτέλεσε ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΗ επιρροή για πολλούς από εμάς να πάρουμε ένα όργανο στα χέρια και να μιμηθούμε τα είδωλά μας...αλήθεια πόσοι από εσάς δεν έχουν περάσει ώρες ατελείωτες παίζοντας πάνω από κασσέτες και δίσκους, κλείνοντας τα μάτια και φανταζόμενοι ότι κάπου στη σκηνή είσαστε και σείς? Όλα, μα ΟΛΑ τα μεγάλα συγκροτήματα (ακόμα και οι Nirvana) κάπως έτσι ξεκίνησαν...αν οι μεταλλάδες είναι ανώριμοι επειδή φοράνε μποτάκι άσπρο, τζιν εφαρμοστό και κονκάρδα, φανερώνει καθαρά πόσο πολύ ώριμοι είναι και αυτοί που τα λένε και τους προτείνω επίσης να κάνουν αίτηση για κριτική επιτροπή στο Fame Story όπου θα μπορούν με περισσή χάρη να κριτικάρουν την ενδυμασία του κάθε διαγωνιζόμενου, αφού μόνο αυτό θα μπορούν να σχολιάζουν...επίσης θα ήθελα και το σχόλιό τους σχετικά με τη νέα γενιά των νεομεταλλάδων (μπασταρδεμένοι απόγονοι του grunge, του punk και του glam) που χτυπιούνται στους ήχους της ανατρεπτικής Avril και των αναρχικών Good Charlotte (αλήθεια ποιος μαμάει ποιόν, ο κιθαρίστας τον τραγουδιστή, ο ντράμερ τον μπασίστα, πως πάει η δουλειά?) και κάθε άλλου νέου γκρουπ που θα τους πασσάρει το MTV...οι Maiden και οι κάθε Maiden έφτασαν τα 30 και 40 χρόνια καρριέρα με ΜΗΔΕΝΙΚΗ προβολή από μέσα ενημέρωσης, με μόνο όπλο τους τη μουσική τους, τα θρυλικά live τους και τα πιστεύω τους που έμειναν αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου...αυτά εκτίμησαν και εκτιμούν οι οπαδοί τους, παραμένουν αφοσιωμένοι και ενοχλούνται όταν κάποιος τους βρίσει, γιατί για κάποιους αυτή η μουσική είναι η ίδια τους η ζωή...ποια άλλη μουσική έχει τέτοιους οπαδούς με ηλικίες από 10 μέχρι 50-60 χρονών, όλοι το ίδιο πορωμένοι και φανατικοί? Αν αυτό αποτελεί ένδειξη ότι οι μεταλλάδες είναι χαζοί και ανώριμοι, τότε ΝΑΙ, φάτε εσείς τα σκατά του MTV και αφήστε με εμένα να είμαι χαζός και ανώριμος...

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου