Προς το περιεχόμενο

Emg 81-60 VS Sd Blackouts


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου Αρη.

Καταρχην εχεις τσεκαρει αν θα χωραει ανετα η μπαταρια πισω στο cavity?

Αν χωρανε 2 ακομα καλυτερα μιας και θα μπορεις να κανεις και την μοντα με τα 18v.

 

Σωστό, δες καταρχάς αν υπάρχουν χώροι για τη 9v μπαταρία (ή μπαταρίες).

Αν έχει χώρο, τότε θα έλεγα σαν οικονομικότερη πρόταση, μήπως να βάλεις το σετ που έχεις στη bc rich πάνω στη schecter και τους JB-59 στην rich αν δε τη χρησιμοποιείς.

Eπίσης, μη θεωρείς κατώτερο το booster κύκλωμα από τους active για τον εξής λόγο: ο emg 81 είναι ουσιαστικά ένας emg Hz passive διπλός που έχει medium προς hot output μαζί με μια πλακέτα booster. That's all... Το λέει και οι emg για τους ΗΖ: είναι ίδιοι οι active χωρίς την πλακέτα.

Δες την εικόνα για το κύκλωμα:

115788_577.thumb.jpg.50b6437a8c3ec332aa4c4c73060a519c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σωστό, δες καταρχάς αν υπάρχουν χώροι για τη 9v μπαταρία (ή μπαταρίες).

 

 

ενταξει , υπαρχει περιπτωση να μην χωρανε ? εχει αρκετα μεγαλο καπακι απο πισω η σεχτερ... ειναι η blackjack .. ευχαριστω για την ιδεα με την αλλαγη μαγνητων με την μπι σι ριτς αλλα δεν μου παει μπισιριτς με κατι αλλο εκτος απο emg...

 

Σκεφτομουνα να βαλω emg με 18v ... Η λογικη θα ελεγε να βαλω τους blackouts αφου εχω ηδη μια κιθαρα με emg...Ομως σκεφτομαι η μαλλον φοβαμαι οτι μετα θα με ποιασουν τα υπαρξιακα μου και θα θελω κιθαρα με emg... θα μου πεις εχεις... για να δωσω περισσοτερη σαφηνεια... δεν μου παει ας πουμε να παιζη μεταλικα για παραδειγμα με bcrich... Τοσο βαρεμενος μιλαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχει περιπτωση να μην χωρανε οποτε αν εχεις καποια μπαταρια ευκαιρη ανοιξε το cavity και κανε μια προβα να δεις αν μπορεις να την στριμωξεις καπου.

Επισης να εχεις στο νου σου και τα καλωδια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο 81 είναι ο ποιό αχώνευτος μαγνήτης.... Γιατί δεν τον αλλάζεις με 60 ή 89 ή 85 ???

O 85άρης στα 18 μ@μει και δέρνει.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπαρχει περιπτωση να μην χωρανε οποτε αν εχεις καποια μπαταρια ευκαιρη ανοιξε το cavity και κανε μια προβα να δεις αν μπορεις να την στριμωξεις καπου.

Επισης να εχεις στο νου σου και τα καλωδια της.

 

δηλαδη αμα ανοιξω το καπακι και δω οτι χωραει μια μπαταρια συν 2-3 καλλωδια ειμαι οκ ?

 

κατι ακομα... αμα εχει χωρο πολυ υπαρχει περιπτωση οταν κουνιεμαι να κανει κλανκ κλανκ η μπαταρια καθως θα πηγαινει περα δωθε ?

 

Βασικα ελεγα να την πουλησω και να παρω μια hellraizer που ειναι ετοιμη αλλα 2 στοιχεια με συγκρατουν...

 

1) ειναι σχετικα σπανια σεχτερ αφου εχει το τραπουλοχαρτο για inlay που κυκλοφορησε σχετικα σε λιγα αντιτυπα και τωρα ειναι discontιnued .. αφετερου ειναι μαυρη , ενω η hellraizer βγαινει σε μπορντοροδοκοκκινο και κρεμ... γκει χρωματα...

 

2)  επειδη εχουν πεσει οι τιμες πιστευω οτι θα πουληθει γυρω στα 650 ευρω οποτε θα χρειαστω 300 επιπλεον για να παρω την hellraiser ενω αν αλλαξω μαγνητες σε αυτην , θα δωσω 200 ευρω συν σερβις και θα πουλησω και 100 ευρω τους μαγνητες που εχει επανω οποτε 100 ευρω η χασουρα... τα λεω καλα ? πω marketing ειμαι ο που......ς !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα κατάλληλα κομμένο κομμάτι αφρολέξ είσαι εντάξει.

 

ωχχχ γυφτιες μου μυριζουν...

 

Δεν λεω οτι η λυση σου ειναι κακη απλα λεω οτι μαλλον για να την κανω την μοντα θα πρεπει να κανω γυφτια...

 

Μολις μπηκα σε δειλημα... να την φτιαξω η να την πουλησω ? φτου... αυτο ηταν που ηθελα να αποφυγω... ειμαι που ειμαι αναποφασιστος... τωρα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχχχ γυφτιες μου μυριζουν...

 

Δεν λεω οτι η λυση σου ειναι κακη απλα λεω οτι μαλλον για να την κανω την μοντα θα πρεπει να κανω γυφτια...

 

Γιατι γυφτια; Εδω η ιδια EMG δινει ενα "καλτσακι" απο αφρολεξ ακριβως για αυτο το σκοπο.

 

 

Στο 7:03 του video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελειο... μια χαρα ειναι αυτο...

 

οποτε αν καταλαβα καλα μου λετε να την κρατησω ?

 

Μην πειτε κανε οτι σου αρεσει εσενα καλυτερα... προκειται για ιδιες κιθαρες σε σπεκς με διαφορα στο χρωμα...τις παραθετω να μου πειτε αποψη αισθητικης

 

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://schecter-guitars.ru/eguitars/blackjack_series/Schecter%2520Blackjack%2520C1FR%2520Electric%2520Guitar%2520with%2520Floyd%2520Rose.jpg&imgrefurl=http://schecter-guitars.ru/eguitars/blackjack_series/&usg=__XAxr7TuAFt3wmd5OnETwSvNp6w8=&h=3072&w=1137&sz=244&hl=el&start=0&sig2=oXnaby2RO1koR9mvo47XHw&zoom=1&tbnid=EOjdVw2nNOT1_M:&tbnh=135&tbnw=50&ei=G1NMTab7DsaXOtCUmNQP&prev=/images%3Fq%3Dschecter%2Bblackjack%2Bfr%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D800%26bih%3D385%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=776&oei=G1NMTab7DsaXOtCUmNQP&esq=1&page=1&ndsp=10&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=11&ty=106

 

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.ultimatemusic.com.my/products/HELLRAISER%2520C-1%2520FR%2520-%2520BCH.jpg&imgrefurl=http://www.ultimatemusic.com.my/product.asp&usg=__ilI9crHKzKA3wsH-_29QNP3MvvU=&h=444&w=1320&sz=70&hl=el&start=0&sig2=-dnqCLR-OxlnRPc-jPhlhA&zoom=1&tbnid=T39-AHU2H19aFM:&tbnh=64&tbnw=189&ei=NVNMTZS9K8TrOajInOoP&prev=/images%3Fq%3Dschecter%2Bhellraiser%2Bfr%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:el:official%26biw%3D800%26bih%3D385%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=277&oei=NVNMTZS9K8TrOajInOoP&esq=1&page=1&ndsp=9&ved=1t:429,r:1,s:0&tx=54&ty=9

 

παναγια μου τι λινκ ειναι αυτα ?

 

τελος παντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου