Προς το περιεχόμενο

Emg 81-60 VS Sd Blackouts


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Η μόντα των 18V γίνεται στους Blackout? Αν ναι, υπάρχει λόγος να γίνει?

 

Δεν ξερω αν γινεται ! αλλα απο τη στιγμη που οι SD Blackouts ανοιγουν περισσοτερο τονικα απο τους EMG τοτε δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να γινει  ;).

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να τι δίνουν τα παραπάνω Volts

 

 

EMG SITE

 

Can I use multiple batteries?

 

Yes. If you’ve got room for multiple batteries in your guitar, you can use two batteries

wired in series to power your onboard circuitry at 18 volts. The output level will not

appreciably increase, but you’ll have increased headroom and crisper transients. This

is especially useful for percussive/slap bass styles where you can generate enormous

instantaneous power levels across the entire frequency spectrum.

You can also wire two batteries in parallel to provide a regular 9 volt supply but with

much longer lifespan between battery changes.

Although most of our products are rated for 27 volts, we recommend a maximum of 18

volts. The additional benefi ts of 27 vs. 18 volts are negligible.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εγω θελω ηχο ξυραφι... αν οι blackouts to exoyn tote ok... κατι ακομα... οι blackouts ειναι μια εξεληγμενη φαση των emg...?? η κατι τελιως διαφορετικο ?

Αν θες ήχο ξυράφι βάλε emg.Οι blackouts έχουν πιο "γλυκό" ήχο.

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τι δίνουν τα παραπάνω Volts

 

EMG SITE

....

 

καλά, ευχαριστώ πολύ, την έχω την μόντα σε όλες τις κιθάρες με EMG... στους Blackout έχει κανένα νόημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πλακα ειναι οτι οι περισσοτεροι λετε για μπλακαουτς... αλλα οι emg κερδιζουν στην ψηφοφορια...:'( :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον γιατί λίγοι έχουν εμπειρία με blackouts. ίσως ισχύει το "αυτό ξέρω, αυτό εμπιστεύομαι". λέω να ψηφίσω SD αν και δεν έχω παίξει ποτέ.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω να αλλάξω μαγνήτες σε μια Dean ml 79 f . Παίζω κυρίος metalcore με επιροές melodic . Ποιό από τα 3 μοντέλα blackout θα ήταν καλύτερο ? Μπορεί κάποιος να μου πει τις διαφορές που έχει το κάθε μοντέλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου