Προς το περιεχόμενο

DIY overdrive. Κάποια πρόταση?


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σήμερα μου απάντησε ο γερμανός για τον κεραμικό πυκνωτή που περισεύει. χρησιμοποιείται προεραιτικά στην θέση C5 και είναι για να μειώνει τις υψηλές συχνότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

[email protected]

 

είναι  ο klaus.

 

μέχρι τώρα του έστειλα 2 mail

και απάντησε και στα 2.

 

 

 

 

 

thx θα του στηλω κι εγω.

bihla σε νιώθω.Υπομονή φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μιλισα κι εγω με τον Klauss.Ο τυπος μου ειπε οτι τα pots τα στελνει αυριο κι ολας και οτι αν ηθελα οτιδιποτε αλλο θα μου το εστελνε χωρις shipping cost.Ειναι πολυ ενταξει οι τυποι εκειπερα.Τους παω!Θα τα παρω ολα τα πεταλια τους μου φαινεται αμα το screamer βγει καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για το topic!

Θέλω να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια :

 

1. δεν εχω καθόλου πείρα απο DIY κατασκευές ούτε από κολλητήρια, θα είναι εύκολο σαν πρώτη φορα να φτιάξω ένα distortion pedal??

2. πιο πολύ απ' όλα με προβληματίζει το κολλητήρι. Κατα πόσο είναι δύσκολο ή επικίνδυνο να καταστρέψω την ηλεκτρονική πλάκα??

3. θα ήθελα να ρωτήσω την ποιότητα προσομοίωσης των συγκεκριμένων προϊόντων καθώς οι τιμές είναι πολύ χαμηλές.αξίζει ή όχι??

4. αν έχει κανείς video ας μου στείλει σας παρακαλώ

 

ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι...βιντεο θα βρεις πολυ ευκολα γραφοντας στο youtube screamer kit Musikding η οποιο αλλο πεταλι σε ενδιαφερει.

Δεν ειναι καμια πυρηνικη φυσικη αλλα απαιτει καποια εξοικιωση οποτε θα σου προτεινα να φτιαξεις για αρχη κανα Noiz od και οτι αλλο σου αρεσει απο εδω---->http://www.noiz.gr/index.php?topic=178277.0

και μετα παρε καποιο απο τα πεταλια που σε ενδιαφερουν.

Απο προσωπικη εμπειρία μπορω να σου πω οτι το να καψεις κατι ειναι παρα πολυ δυσκολο.

Αθελα μου στις αρχικες μου προσπαθιες κατασκευης πεταλιων ταλαιπώρησα παρα πολυ τα ηλικα και δεν καταλαβαν χριστο.Μην αγχωνεσαι.Απλα προσεχε μην καεις.Ολα τ'αλλα ειναι πολυ ανθεκτικα αλλα και παρα πολυ φθηνα για να σε νοιάζει αν παθουν κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4. αν έχει κανείς video ας μου στείλει σας παρακαλώ

 

ευχαριστώ πολύ!!

 

έχω κάνει post πολλά videos στη δεύτερη σελίδα του θρεντ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου