Προς το περιεχόμενο

DIY overdrive. Κάποια πρόταση?


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοι οι γερμανοι δεν πανε καλα.Σε ολες τις αντιστεις στο χαρτακι στην ακρη εχουνε γραψει με στιλο ποσο ειναι καθε αντισταση για να μην καθεσαι να ψαχνεις χρωμοκωδικα,και επειδη δεν ειχαν ενα ποτενσιομετρο μου έστειλαν ολο το πεταλι και θα

που στείλουν με αλλο δεμα το ποτενσιομετρο που δεν ειχανε στοκ.Ψιλοξενερωσα που δεν μου τα εστειλαν ολα αλλα ειναι πολυ ενταξει η αντιμετώπιση τους.Εγω ανετα θα ξαναψωνιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μωλις εφτιαξα την πλακετα για το screamer.Hταν αρκετα ευκολο,αρκει να χεις υπομονη.

Τσεκαρεις τι πρεπει να κωλησεις που απο το schematic Κι αυτο ειναι ολο.Το kit περιερχει

και τις 2 extra αντιστασεις για να το κανεις ts9 η ts808.Δεν μπορεσα να καταλαβω πια ειναι η διαφορα οποτε απλα εβαλα αυτες που εγραφε το schematic.Το καλο ειναι οτι εβαλα μαζι και βασεις για τρανζιστορ και για το ολοκληρομενο,σε περιπτωση που θες να πιραμματιστεις με αυτα.Να ενημεροσω οτι τα τρανζιστορ ειναι τα 2n3904 και το ολοκλρηρομενο ειναι jrc4558.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παρει τρια κιτ και τα ειχα βαλει σε ενα κουτι.

Εχει μεγαλα κουτια,και με τις τιμες ειναι ιδανικα αυτα τα κιτ να φτιαξεις ενα πολυπεταλο.

Το μεσαιο (στο πορτοκαλι κουτι)ειναι το screamer

 

 

P150211_00.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοπαιχτο!

εχεις γνωμη σε συγκριση με το κανονικο πως ακουγεται?

οταν εχεις χρονο ανεβασε εαν μπορεις και ενα κλιπ plz! :)

το πολυπεταλο ειναι ωραια ιδεα για το screamer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμενο ειχα βαλει και τα 3 κιτ απο musikding ενα screamer ενα distortion+ και ενα fuzz,τα εβγαλα(fuzz,overdrive)και στην θεση τους εχω βαλει αριστερα ενα mono looper που εχω περασει ολη την πεταλιερα μου και δεξια ena feedback looper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nickhigher

 

Αυτήν την μεταλλική λαβή πάνω στο κουτί, από που την τσίμπησες;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Practiker(καραδιαφημιση)ειναι μεταλικα χερουλια,εχει πολλα.

Αυτο ειναι ματ,αλλα εχει και γυαλιστερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Practiker(καραδιαφημιση)ειναι μεταλικα χερουλια,εχει πολλα.

Αυτο ειναι ματ,αλλα εχει και γυαλιστερα.

 

Είχα πάει και εγώ και δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Πιθανώς δεν θα είχαν τότε. Thankz anyway.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου