Προς το περιεχόμενο

Jam with Lucky Peterson at half note


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς.

Προς το παρόν, μόνο θαυμασμό στον Gregg για την καλή του δουλειά και την επιτυχία του σε αυτό το jam.

Όταν παίξω κι εγώ με τον Ζάικο θα ανεβάσω βίντεο... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Gregg μπράβο φίλε! Έχεις άστρο πως να το κάνουμε και το έχεις και δίκαια!

 

Όταν καταφέρνεις να τυπώνεις τα συναισθήματα σου σε μια κιθάρα αυτούσια

και αβασάνιστα ε τότε είσαι μουσικαρα!

Και δεν μιλάω μοναχά για το Half Note και τον Lucky Peterson γιατί αυτό έγινε πάει...Σε περιμένουν και αλλά και θα είναι πιο σπουδαία.

Μιλάω και για τα απίθανα takes που ανεβάζεις κάθε τόσο που καθηλώνεις τον ακροατή με το feeling σου.

 

Γιατι υπάρχει και η "παπαγαλία" και δεν αρέσει!

 

Χάρηκα πάρα πολύ!

 

Εύγε! ...και να τα λες αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

 

Ηταν πραγματικο σχολειο το να βρισκεσαι εστω και για λιγο με εναν καλλιτεχνη σαν τον Lucky Peterson επι σκηνης.

 

"keep playin'" μου ειπε καθως τελειωνε το jam και ειναι απο τις κουβεντες που εχουν μεγαλη σημασια μεσα μου.

 

Σας ευχαριστω πολυ για τη συμμετοχη σας στο thread!

 

Για το φιλο που ρωτησε ο ενισχυτης ηταν ενας twin reverb.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύγε Γρηγόρη! Εξαιρετικό το τζαμάρισμα, αλλά από την άλλη, δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραίο το video και ωραίο παίξιμο.

 

Ακριβώς.

Προς το παρόν, μόνο θαυμασμό στον Gregg για την καλή του δουλειά και την επιτυχία του σε αυτό το jam.

Όταν παίξω κι εγώ με τον Ζάικο θα ανεβάσω βίντεο... ;)

 

 

Εγώ που έχω video από jam με τον κύριο Ζάικο(απτον καιρό των συναυλιών των Blues Wire με jammarismata πριν κάνα 2 μήνες στο Γαια Live) να το ανεβάσω?χάχα!αν και έχω το ίδιο πρόβλημα που λέτε για τον gregg,πολύ σφίξιμο.και λογικό κιόλας, όταν είσαι ανύπαρκτος(για τον εαυτό μου μιλάω,όχι τον gregg) και καλείσαι να παίξεις διπλα σε κάποιον καταξιωμένο στο είδος του.keep up the good job gregg!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε φιλε συγχαρητηρια!

και επειδη διαβασα καποια εννοειται καλοπροεραιτα σχολια γιατι εγω πιστευω το αντιθετο??

οτι δηλαδη επαιξε ακριβως αυτα που επρεπε?

 

αλλωστε στην φαση που επαιξες gregg ξερεις και εσυ οτι παραπανω ..νοτες δεν χρειαζονται και επαιξες λιγες και καλες και πανω απο ολα με feel...

γιατι οπως εχει πει και ο μεγαλος jimi hendrix:"Blues is an easy thing to play, but hard to feel." 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου