Προς το περιεχόμενο

αξεσουαρ για musicman


warchief

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους.εχω ενα προβλημα με το ΕΒΜΜ(sterling) μ επειδη παιζω λιγο δυνατα η χορδη ακουμπαει μαγνητη και ακουγεται ενα σπαστικο κλινγκ κλονγκ ;D

σκεφτομαι λοιπον να βαλω ενα pickup cover.σας ρωτω λοιπον εχετε ιδεα που μπορω να βρω κατι τετοιο και την τιμη του(φανταζομαι αμεληταια απλως θελω να ξερω)

επισης κατι αλλο.με την εφαρμογη του pickup cover θα εχω αλλαγη στον ηχο η στο sustain?δεν νομιζω...

και δευτερο σκεφτομαι να περασω ενα thumb rest για να παιζω λιγο ποιο μπροστα.πρεπει υποχρεωτικα να τρυπησω Pickguard και σωμα η υπαρχει αλλη λυση?

ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον κοπανας πολυ δυνατα!  ;D Aυτο που λες δεν υπαρχει αλλα και να υπηρχε θα ακουγες παλι τα κλινγκ και τα κλονγκ! Παντως για να χτυπαει η χορδη στον μαγνητη μαλλον ειναι πολυ ανεβασμενος αρα και πολυ κοντα στις χορδες. Δοκιμασε να τον χαμηλωσεις λιγο.

Για το thumb rest αν θες να το βαλεις πανω στο pickguard αναγκαστικα θα ανοιξεις τρυπες. Αλλα εγω θα λυπομουν πιο πολυ το ξυλο κι οχι το pickguard, αυτο αλλαζει ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω peter χαμηλοσα το μαγνητη και ειμαι οκ.δεν ακουμπαει.κι εγω το λυπαμαι γενικα να το τρυπησω γι αυτο ρωτησα για εναλλακτικη.οσο για το thumb rest ε αν δεν υπαρχει θα συνεχιζουμε να παιζουμε οπως ξερουμε ;D

ευχαριστω ξανα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου