Προς το περιεχόμενο

Τζένη Καπάδαη/Α.Τουρκογιώργης/Blues Wire-Further on up the Road (Jam)


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηλία, σε έβαλε ο Τουρκογιώργης να κάνεις τάπιγκ ;D

 

Φοβερό το performance και με εμφανές κέφι, το θυμάμαι πολύ καλά. Η φωνή της Τζένης εξαιρετική αν και χάνει εδώ λόγω βίντεο. Γενικώς, καταπληκτική η βραδιά εκείνη στο Κύτταρο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι τάπινγκ;  ;D

 

Mια τεχνικη που χρησιμοποιειται κατα κορον στα blues οταν groovαρουν επικυνδυνα  ;) ;D

 

Yπεροχο κεφατο τζαμαρισμα!Ευχαριστουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι τάπινγκ;  ;D

 

Μη δίνεις σημασία, ο Σπύρος πάει να σε χαλάσει!  ;D ;D

 

Είμαι ευτυχής που το είδα live!

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου, πρέπει να περιμένω κανένα οκτάωρο να πάω σπίτι να το δώ (έχω περιορισμένη πρόσβαση στη δουλειά).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσιε ez, φοβερό guitar duel!

 

 

Η Τζένη βέβαια σας έσβησε με τη σκηνική της παρουσία, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... Τι να κάνω, που της έχω αδυναμία... ;D

 

Καμιά βόλτα από Ζάκυνθο, να σας δούμε και εμείς; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράγματα.....

 

Εμένα μου άρεσε ένα σημείο (μια φορά το δα χθες και δεν θυμάμαι ποιό λεπτό και δεν έχω πρόσβαση τώρα) που το σόλο του Τουρκογιώργη, για κάποιο λόγο που δεν κατάλαβα, το ολοκληρώνει (στο κλείσιμο 5-4-1) ο Ηλίας. Σα να του πήρε τη μπουκιά από το στόμα  ;D

 

Είναι ωραία η ενέργεια που βγαίνει πάνω στη σκηνή, με οδηγό τον Comandante Ez επί σκηνής (as it should)  ;)

 

Φάνηκε πολύ ωραία η πρόταση της στιγμής (ακόμα κι αν δεν ήταν - που μάλλον ήταν) για κιθαριστικές ερωταπαντήσεις.

 

Μου αρέσει η άνεση στο phrasing της Lady Capadai αν και στο συγκεκριμένο κομμάτι, λόγω στίχων, προτιμώ μεγαλύτερη ένταση/έμφαση/θυμό την οποία υποστηρίζει η παύση της έναρξης του μέτρου. Αλλά η Lady έχει φωνή.

 

Βέβαια όταν υπάρχει το ρυθμικό τείχος Νίκης-Σωτήρη από πίσω, ότι θες κάνεις μπροστά.

 

Σαν να  βγάζει λίγο παραπάνω honk η κιθάρα Ηλία. Είναι το βίντεο ή είμαι εγώ εξυπνάκιας;

 

Και μια παρατήρηση γενική.

Γιατί όλοι, παίζοντας το κομμάτι, αγνοοούμε (μάλλον λόγω Clapton) το στιχουργικό closure του Bland ;

Further on up the road, when you are all alone and blue (x2)

Υοu're gonna ask me to take you back baby,

But I'll have somebody new.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου