Προς το περιεχόμενο

handmade κρουστα με εξαιρετικο αποτελεσμα........


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να κυκλοφορεί κάποιος μαλλιάς, δεν είναι πάντως κ καμιά επανάσταση σήμερα. Το 60 μπορεί και να είχε.

Άντε αν είσαι στην Ελλάδα κ το 80 ήταν.

 

Τώρα τι ακριβώς εμφανισιακό statement να κάνει κάποιος;

 

Έχουν γίνει όλα. Το μόνο που κάνει κάποιος είναι να γίνεται μια καρικατούρα μιας και καλά νοοτροπίας, εντελώς επιφανειακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[OFFTOPIC]:

Το να κυκλοφορεί κάποιος μαλλιάς, δεν είναι πάντως κ καμιά επανάσταση σήμερα.

Για τον μαλλιά σίγουρα δεν είναι... Έχεις πάει σε δημόσια υπηρεσία με φίλο σου "μαλλιά και με σκουλαρίκια"? Δεν λέω ότι είναι η πλειοψηφική άποψη αλλά σίγουρα θα βρεθεί τουλάχιστον ένας που θα με στραβοκοιτάξει ή που θα μου φερθεί αγενέστατα μόνο και μόνο επειδή είμαι έτσι όπως είμαι... Το γέλιο είναι στα ΜΜΜ που οι ελεγκτές είναι ΣΙΓΟΥΡΟΙ πως δεν έχω εισιτήριο... Μία φορά ένας δεν ήρθε καν να με ρωτήσει αν έχω εισιτήριο, μου ζήτησε κατευθείαν ταυτότητα  :P

[/OFFTOPIC]

Τέσπα εμένα το πρόβλημα μου είναι στο ότι μου ακούγεται τρελό να χρεώνει τόσα πολλά και να αν δεν γουστάρει την μάπα σου να σε διώχνει όταν στην καραϊβική τα φτιάχτουν από παλιά βαρέλια για πετρέλαιο  :-\ :-\

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[OFFTOPIC]:Για τον μαλλιά σίγουρα δεν είναι... Έχεις πάει σε δημόσια υπηρεσία με φίλο σου "μαλλιά και με σκουλαρίκια"? Δεν λέω ότι είναι η πλειοψηφική άποψη αλλά σίγουρα θα βρεθεί τουλάχιστον ένας που θα με στραβοκοιτάξει ή που θα μου φερθεί αγενέστατα μόνο και μόνο επειδή είμαι έτσι όπως είμαι... Το γέλιο είναι στα ΜΜΜ που οι ελεγκτές είναι ΣΙΓΟΥΡΟΙ πως δεν έχω εισιτήριο... Μία φορά ένας δεν ήρθε καν να με ρωτήσει αν έχω εισιτήριο, μου ζήτησε κατευθείαν ταυτότητα  :P

[/OFFTOPIC]

Φίλος μου με μαλλί ως την μέση και με σκουλαρίκι (μάλλον 2 κιόλας) δούλευε 4 χρόνια σε επιχείρηση ως project manager χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Δεν θεωρώ πάντως ότι είναι και κάτι για να ξεχωρίσω κάποιον. Και που τα είχε ή δεν τα είχε αυτά σαν επιλογή εμφάνισης δεν σήμαιναν και τίποτα και απ ότι βλέπω και οι περισσότεροι δεν ασχολούνται πλέον με τέτοια. Τώρα αν μου πείτε 2 3 γραφικούς χαίρω πολύ.

 

Και όπως κ να έχει στην Ελλάδα κοινωνικά είμαστε πίσω πάντα καμιά 10ρια 20ρια χρόνια. Σιγά σιγά όμως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ Τέσπα εμένα το πρόβλημα μου είναι στο ότι μου ακούγεται τρελό να χρεώνει τόσα πολλά και να αν δεν γουστάρει την μάπα σου να σε διώχνει όταν στην καραϊβική τα φτιάχτουν από παλιά βαρέλια για πετρέλαιο  :-\ :-\

Συμβαινει οταν εχεις ενα προιον το οποιο ειναι χειροποιητο και ακομα περισσοτερο οταν δεν το φτιαχνει κανεις αλλος. Μονοπωλιακο προιον λοιπον...Αυτο ειναι μαγκια!!

Το παραδοξο ειναι οτι το βρηκα μεταχειρισμενο 4000 ευρω ενω καινουργιο κανει 1500-1800. Φυσικα το hangdrum φτιαχνεται και κουρδιζετε εξ ολοκληρου στο χερι..

Ακομα και ο χορδιστης του ειναι εξειδικευμενος. Ολα αυτα ειναι εργατοωρες που προστιθονται στην αρχικη αξια. Παλι καλα δηλαδυ να λεμε..Εδω ενα καλο πιατινι που βγαινει απο το μηχανημα και γυαλιζεται σε μηχανημα..κανει 500 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μου κάνει εντύπωση να είναι μονοπώλιο... Δεν ξέρω... Γενικά νομίζω ότι το θέμα drums είναι ακριβό σπορ... Ίσως αυτό να οφείλετε στο ότι δεν είναι ηλεκτρικό όργανο οπότε ΟΝΤΩΣ έχει σημασία το ξύλο και τα υλικά... Σε αντίθεση με τις κιθάρες και τα μπάσα που ακόμα μας κοροϊδεύουν με το ότι mahogany καλό για metal...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα εβλεπα ενα ντοκυμαντερ για το εργοστασιο της Steinway με τα Grand pianos στην Αμερικη.

Απασχολουσε γυρω στα 100 ατομα..και ο καθενας ειχε μια συγκεκριμενη εργασια πανω στο πιανο.

Πανω απο 1000 εργατοωρες σε καθε πιανο

Τιμη ενος Grand Piano Steinway με ουρα...

30.000 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να ξαναγυρίσουμε στο θέμα...

 

Έχει κανείς ιδέα επι της κατασκευής hang drum;

Τυχών links κλπ θα με ενδιέφεραν.

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου