Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Πικαπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανέρχομαι στο θέμα πικαπ και θα ήθελα λίγη βοήθεια στην επιλογή ενος πικαπ για οικιακή χρήση.

Γενικώς δεν έχω γνώση επί του θέματος οπότε θα ήθελα μερικές προτάσεις.

Βρήκα σε αυτο το site orpheus audio καποια πικαπ σε τιμες μέσα στο budget μου(~200-250¤), τι γνωμη έχετε για αυτα. επίσης βρήκα και αυτο stanton t60 το οποιο είναι direct drive και εδω κανει γυρω στα 200, λέει τίποτα?

έχετε καποιες άλλες προτασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Stanton & ειμαι ικανοποιημενος,ειδικα αν σκεφτεις οτι αντικατεστησε το αγαπημενο (αλλα & πολυκαιρισμενο) μου Mikro-Seiki.

Τιμια λυση & καλη κατασκευη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ένα Staton πικάπ έχω...δεν θυμάμαι αν είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο και συμφωνώ ότι είναι καλή αγορά για τα χρήματα που κοστίζει. Εντάξει υπάρχουν και πολύ καλύτερα-ακριβότερα μηχανήματα, αλλά αν το θες απλά ως τμήμα του στερεοφωνικού σου για το σπίτι πιστεύω είσαι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θα σε συμβούλευα να πάρεις πικ-απ για οικιακή χρήση το οποίο να προορίζεται για dj χρήση....

 

Τσέκαρε κάποιοα πικ-απ που λέγονται project....

Μια περίοδο που έψαχνε μια γνωστή μου πικ-απ έτυχε να ακούσουμε και όντως μπορείς να καταλλάβεις μεγάλη διαφορά σε σχέση με αλλα dj turntables...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, τα ειχα τσεκαρει την αλλη φορα που μου το ειχες πει. αλλα η εκδοση με προενισχυση και μετατροπέα στροφών κανει 340¤. ίσως προτιμήσω κατι πιο οικονομικό.

 

υγ. και οχι τιποτα, θα δει κανεις το project να παιζει στο στεροφωνικό που εχω και θα γελαει...βεβαια απο την αλλη θα μου πεις ειναι αγορα που θα κρατησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ενταξει...Ειναι και θέμα επιλογών...

 

Σε ενδιαφέρει να παίξεις ποτε μουσική με αυτό? Σαν dj εννοώ....

 

Δεν ξέρω....Πάντως δεν ειναι κουκλί??

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε ένα review που είχα διαβάσει παλιά δεν έλεγε και τα καλύτερα για την ποιότητα ήχου του stanton και ειδικά κάτι digital out που έχει..

Που ακούστηκε digital out σε πικαπ! Βέβαια όλα έχουν να κάνουν και με την κεφαλή-βελόνα που θα πάρεις..

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου