Προς το περιεχόμενο

Πλέον ακούω με τα μάτια!!!


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Έχω  πλέον κατασταλάξει στη θεωρία ότι το μάτι ακούει. ;D

Και πριν με χαρακτηρίσετε ως παιδί των λουλουδιών εξηγούμαι:

Μία φορά σε ένα κομμάτι μου είχα βάλει στο bridge του έναν ήχο synthesizer (έπαιζα κάτι ακόρντα για περίπου 8 μέτρα) . Στην τελική μίξη το χαμήλωσα αρκετά (έως πολύ αρκετά), γιατί κάποιες συχνότητές του έπεφταν πάνω σε αυτές τις κιθάρας και μπερδευόταν.  Όταν το ολοκλήρωσα (πέρασμα από ΕQ και ένα υποτυπώδες master) και το άκουσα  , δεν άκουγα το synth καθόλου. Όταν το έκανα video πλέον και έπαιξα και videoσκόπησα και τα μέρη του synth και το είδα πλέον ολοκληρωμένο το video, με το που με έβλεπα να παίζω το synth το άκουγα κιόλας.

Σας συνέβη ποτέ;

Επισυνάπτω και το κάτωθι video, που το θεωρώ σχετικό με τα παραπάνω:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φυσικά ένα βλέμμα μπορεί να είναι χίλιες λέξεις. Το ένοιωσα έντονα 

στον στρατό, όταν ως ΑΜ άνοιξα στον Στρατηγό (μέσα στο αμάξι του ήταν – καλά και εγώ δεν πρόσεξα τα αστερία στην πινακίδα;)  ....και ήμουν λίγο χύμα!! ;D

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι με το video μπορείς να διορθώσεις μέχρι και τονικά λάθη στη φωνή (τραγούδι).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic και sorry κιόλας.

 

Επίσης βγαίνουν και πετάγονται : Θα σου βγάλω τα μάτια. >:(

Θα σου πετάξω τα μάτια έξω. 8)

 

Θα ακούσω το βίντεο με κλειστά μάτια, να ''δω'' το synth.

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον.

Σου έχω ένα άλλο πείραμα.

Κόψε έξι κομμάτια μήλο και ένα κομμάτι αχλάδι.

Φάε, ένα-ένα, τρία από τα κομμάτια μήλου. Γεύση μήλου σωστά;

Τώρα, βάλε το κομμάτι αχλάδι κάτω από τη μύτη σου και φάε τα τρία υπόλοιπα κομμάτια μήλου αναπνέοντας κανονικά. Τι γεύση γεύεσαι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν το άκουγες αλλά μπλεκόταν όμορφα στη μίξη και ήταν μέρος του συνόλου. Όταν το είδες και να παίζει, υποσηνείδητα, ξεχώρισε μέσα σου ο ήχος του και το άκουσες ξεχωριστά.

 

Παρεμπιπτόντως, θυμάμαι έναν καθηγητή που είχα στο ωδείο (κοντραμπασίστας) ο οποίος μου έλεγε ότι ακούει τα πάντα μαζί ή ξεχωριστά, κατά βούληση. Είναι θέμα εξάσκησης και ωρών σε live.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον.

Σου έχω ένα άλλο πείραμα.

Κόψε έξι κομμάτια μήλο και ένα κομμάτι αχλάδι.

Φάε, ένα-ένα, τρία από τα κομμάτια μήλου. Γεύση μήλου σωστά;

Τώρα, βάλε το κομμάτι αχλάδι κάτω από τη μύτη σου και φάε τα τρία υπόλοιπα κομμάτια μήλου αναπνέοντας κανονικά. Τι γεύση γεύεσαι;

Mε άλλο φρούτο εκτός από αχλάδι, γίνεται?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κόψε έξι κομμάτια μήλο και ένα κομμάτι αχλάδι.

 

Ρέι , τώρα ψώνισες από σβέρκο!! Αν απευθύνεσαι σε εμένα, μιλάς σε έναν εκ πεποιθήσεως εργένη ( η εξ ανάγκης ;D ….. what difference does it makes ). Το μόνο πράγμα που υπάρχει στο ψυγείο μου είναι κάτι κουτιά coca cola…και εσύ μου ζητάς μήλα και αχλάδια! Μου βάζεις δύσκολα λέμε!   ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε ενα τεστ. λεγεται συναισθησια το φαινομενο. δεν ξερω βεβαια κατα ποσον ειναι επιστημονικα αποδεκτο, επεσα πανω στο αρθρο τυχαια πριν απο καιρο.

 

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον.

Σου έχω ένα άλλο πείραμα.

Κόψε έξι κομμάτια μήλο και ένα κομμάτι αχλάδι.

Φάε, ένα-ένα, τρία από τα κομμάτια μήλου. Γεύση μήλου σωστά;

Τώρα, βάλε το κομμάτι αχλάδι κάτω από τη μύτη σου και φάε τα τρία υπόλοιπα κομμάτια μήλου αναπνέοντας κανονικά. Τι γεύση γεύεσαι;

 

Άμα ήταν έτσι,  σε όλες τις δίαιτες θα μύριζαν σουβλάκι και θα τρώγανε μήλα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου