Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φιλος αποπανω ::) ο ανθρωπος ειναι μαστερ,εξαιρετικος.

Λιγο πιο φιουζιον το κομματι για τα γουστα μου αλλα το παιξιμο σκοτω.

Μην τονε πειραζετε τον φρικοροκα που γραφει τοσο ωραια πραματα,θα τονε καμετε-την εχει την ταση εδω που τα λεμε ;D ;D-σαν εσας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιξιμο σκοτω.

Πεντατονικίλα του κιαρατά, αλλά με τι phrasing!!!!!!!!!!!

 

 

Μην τονε πειραζετε τον φρικοροκα που γραφει τοσο ωραια πραματα,θα τονε καμετε-την εχει την ταση εδω που τα λεμε ;D ;D-σαν εσας!

Τι λες τώρα, μην σου πω ότι και το riff και το σόλο και τα ρυθμικά είναι καραμπίνα Φρηρόκος.

Κατά βάση ροκ είναι το κομμάτι.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζεται ο Cobham. Ακουω τωρα το "Drum 'n' Voice Due 2" του 2006 και ειπα να ποσταρω ενα κομματι απ'αυτο. Το αλμπουμ ειναι διαμαντι και παιζει μεσα ολη η αφροκρεμα. Brian Auger, Frank Gambale, Airto Moreira, John Patitucci, Jan Hammer κλπ.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια πραματα βαλατε!

Να πω την αληθεια ο Gambale με χαλαγε παλαιοτερα αλλα απο τοτε που εβγαλε την μπερουκα

ανεπνευσε ο εγκεφαλος του ;D ;D και,ας μου επιτραπει η εκφρασις,κοβει κ..λους.

To αγαπημενο μου κομματι απο το Spectrum με το ιδιο σεσσιον που εβαλε ο WFK.

Το βιντ εχει διαφορα προβληματα στον ηχο αλλα περα απ'τα υπολοιπα και μονο για το σολο του καραφλα και του τρελοAuger αξιζει:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεο εχει διαφορα προβληματα στον ηχο αλλα περα απ'τα υπολοιπα και μονο για το σολο του καραφλα και του τρελοAuger αξιζει

Απιστευτος o Gambale, τι να λεμε τωρα? Μας ειχε πεσει το σαγονι οταν τον βλεπαμε live με τον Corea πριν μερικα χρονια. Μπαντα απο αλλο πλανητη.

Ο Auger παλι ειναι λατρεμενος, μπορω να τον ακουω ολη μερα. Μεγαλη μορφαρα με χαρακτηριστικο παιξιμο στο Hammond, στο οποιο btw ποτε δεν συνδεει Leslie. Περιεργο αλλα κι ετσι ο τυπος σκοτωνει. Και οπως μου ειχε πει παλια κι ενας φιλος κιθαριστας που τον πρωτοακουσε σπιτι μου στο κομματι Finally Found You Out, "τα πληκτρα στον τοιχο!" ;D

 

Δεν ειχε αδικο...image.gif

 

Και μια ακομα κομματαρα απο το ιδιο αλμπουμ, το οποιο ειναι βεβαια το εξαιρετικο "Julie Driscoll, Brian Auger & The Trinity - Streetnoise" του 1969.

http://www.youtube.com/watch?v=leEngsoA0Oc

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ανοίγει την συναυλία ένας ξεκούρδιστος Bill Murray και μετά ρολλάρει ο Sonny Landreth ξερεις οτι θα ειναι φοβερή συναυλία

 

http://www.youtube.com/watch?v=zjfaQytFq8Y

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου