Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για ενισχυτη '65 Twin Reverb®


Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσφατα ειχα δει την μπαντα του παυλιδη,συγκεκριμενα και οι τρεις κιθαριστες να εχουν βαλει το βυσμα στην εισοδο για vibrato,δεν ακουσα καποιο vibrato στο παιξιμο τους να το βγαζει ο ενισχυτης οποτε υπεθεσα οτι κατι ισως κερδιζεις σε αυτο το καναλι..ξερει κανεις ή απλα ειναι εντελως ιδια και τα 2 καναλια οσον αφορα το προενισχυτικο σταδιο?

 

http://www.fender.com/en-GR/products/search.php/?partno=0217300000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαθος?

 

μαλλον ειναι πολυ ψαγμενοι για να κανουν τετοια λαθη χα χα χα

 

δεν ξερω τι να σου πω..μπορει να ειναι κανενα αλλο ''κολπακι''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω γω? Παντως το πιο πιθανο ειναι η χρηση του reverb.

Να πω την αμαρτια μου,σε εναν deluxe rev που εχω ακομη και να μην χρησιμοποιησω το βαθος του στο vib ch παιζω παντα. Συνηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω γω? Παντως το πιο πιθανο ειναι η χρηση του reverb.

Να πω την αμαρτια μου,σε εναν deluxe rev που εχω ακομη και να μην χρησιμοποιησω το βαθος του στο vib ch παιζω παντα. Συνηθεια.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και η πιθανοτητα να το χρησιμοποιει σαν κανονικο καναλι εχοντας παρακαμψει το βιμπρατο , λεω υπαρχει και η πιθανοτητα ;;;;; .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και η πιθανοτητα να το χρησιμοποιει σαν κανονικο καναλι εχοντας παρακαμψει το βιμπρατο , λεω υπαρχει και η πιθανοτητα ;;;;; .

 

Γιατι να μην υπαρχει,οτι δεν θελεις να χρησιμοποιησεις απλα το κλεινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και ακριβώς ίδια! Το κανάλι vibrato έχει άλλο ένα τριοδικό στο σήμα και έχει λίγο διαφορετικό χαρακτήρα. To πιο πιθανό, όμως, είναι για το βάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και ακριβώς ίδια! Το κανάλι vibrato έχει άλλο ένα τριοδικό στο σήμα και έχει λίγο διαφορετικό χαρακτήρα. To πιο πιθανό, όμως, είναι για το βάθος.

 

σε αυτο εχεις δικιο το διαπιστωσα χτες σε Live που εκανα αλλη χρεια πηρα στο vibrato channel και αλλη στο Normal,προτιμησα το Normal παντως,καθως τζιτζικιζαν λιγο τα πεταλια στο αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου