Προς το περιεχόμενο

Θεωρίες... για το τι συμβαίνει στην Ιαπωνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα εχω περισσοτερη εμπιστοσυνη σε ενα blogger..παρα σε ενα επιστημονα με ΝBA MVP ABS CSI διπλωματα ...που δουλευει στη Νasa.

Η που το παιζει ανεξαρτητος..με κρατικες επιχορηγησεις.

Εδω χειραγωγουνται κυβερνησεις ολοκληρες...στους επιστημονες θα κολωσουν?

 

Τα συγχαρητήριά μου κύριε vagelism. Θα ήθελα μόνο να μου προτείνετε έναν blogger γιατί έχω κάποια προβλήματα υγείας τον τελευταίο καιρό. Ααα, και να μην ξεχάσω. Θέλω έναν έλεγχο στο εξοχικό μου στο Ζούμπερι, ξέρετε μήπως κανα blogger να κάνει την μελέτη.

 

Αααααααα, κοίτα να δεις πως την πάτησα ο χαζός. Εννοείτε άλλου τύπου επιστήμονες εσείς, μαθηματικούς, φυσικούς, σεισμολόγους, τέτοια χαζά πράγματα. Εκεί και εγώ blogger δαγκωτό. Αγνό, αμόλυντο, γνώστη και με μπλέ και πράσινους κόκκους.

 

Είμαι σίγουρος άλλωστε ότι γνωρίζετε πως δουλεύουν οι επιχορηγήσεις. Άλλωστε αν δεν πουλήσεις το σπίτι σου, την γυναίκα σου, τα ασημικά σου και τα χρυσά δόντια του παππού δεν αξίζεις να υποστηρίζεις ότι έχεις κάνει έρευνα. Άσε που και η έρευνα σου ως εκ τούτου καθίσταται για τον π.....

 

Εδω χειραγωγουνται κυβερνησεις ολοκληρες...στους επιστημονες θα κολωσουν?

 

Ενώ οι bloggers, αυτή η πεντακάθαρη και απ' τον ήλιο ξεξασπρότερη πηγή απέραντης γνώσης γελάει επιδεικτικά στο πρόσωπο τον σατανικών δυνάμεων. Του αγίου blogger του οσιομάρτυρα, μεγάλη η χάρη του.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 308
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

η ραδιενεργεια δεν εχει ιαση man..ειναι καταρα..  ::)

 

 

Γιατί κάνεις ότι δεν είδες το emoticon ?

Και ο θάνατος σηκώνει χιούμορ και μάλιστα μαύρο. Και λογίζεται σαν φάρμακο για μερικούς.

Και αν θες και μια αισιόδοξη συνωμοσιολογική άποψη, όλα έχουν γιατρειά.

Άσχετα αν δεν την γνωρίζουμε ακόμη.

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ οι bloggers, αυτή η πεντακάθαρη και απ' τον ήλιο ξεξασπρότερη πηγή απέραντης γνώσης γελάει επιδεικτικά στο πρόσωπο τον σατανικών δυνάμεων. Του αγίου blogger του οσιομάρτυρα, μεγάλη η χάρη του.

 

Συμφωνώ απολύτως.

To blogging επινοηθηκε ως μία μέθοδος για την δημόσια ανάρτηση ιδιωτικών θεμάτων και συλλογισμών χωρίς καμία προϋπόθεση εγκυρότητας, ως ένα είδος δικτυακού ημερολογίου.

 

Στην Ελλάδα, όπου η δημοσιογραφία είναι υπανάπτυκτη, ο θεσμός καπελώθηκε από αποτυχημένους συγγραφείς και καιροσκόπους, υπάλληλους μεγάλων εκδοτικών οργανισμών και - τελικώς - από επίδοξους δημοσιογράφους οι οποίοι δεν κατανοούν ούτε καν το θεμέλιο λίθο του δημοσιογραφείν: ότι πρέπει να γίνεται επώνυμα.

 

Έτσι, ο ντόπιος κυβερνοχώρος είναι γεμάτος από δημιοσιεύσεις-σκουπίδια και διανοουμενισμό της πλάκας. Το να στηρίζει κανείς προσωπικές του πεποιθήσεις στην υποτιθέμενη αξία των bloggers είναι αισθητική και λογική ακροβασία.

 

Ελπίζω να υπάρχει δίχτυ από κάτω.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να υιοθετείς απόψεις από blogger είναι σαν να ψωνίζεις εσώρουχα από τον κουρέα. Μόνο τα δικά του φορεμένα έχει να σου δώσει.  ;)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να υιοθετείς απόψεις από bloggers είναι σαν να ψωνίζεις εσώρουχα από τον κουρέα. Μόνο τα δικά του φορεμένα έχει να σου δώσει.  ;)

 

+8 (ένα για κάθε πόδι)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ όλα έχει ο μπαχτσές  ;D

Ξεκινήσαμε από την Ιαπωνία και τα δεινά της και φτάσαμε στους τρισκατάρατους ανώνυμους μπλόγκερ ,αφού ενδιάμεσα λύσαμε και το παγκόσμιο ενεργειακό ζήτημα .

Αφορισμοί και απόλυτες απόψεις .

Ας πούμε για τελεκάστερ τώρα ,μπα θάρθει ο sf και τότε δε μας ξεβγάζει ούτε ο Leo  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,δεν αφηνουμε τους τσακωμους η ζημια εχει γινει σε τεραστιο βαθμο..

νομιζω οτι πρεπει να αρχισουμε να λαμβανουμε τα μετρα μας,το ραδιενεργο νεφος ανετα μπορει να ταξιδεψει 2 φορες τον γυρω της γης εξηγει ενας τυπος στο τελος της σελιδας..

Και μαλλον το βλεπω να περναει απο ολους μας..

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=277192&cid=5

 

 

Eσύ διασταύρωσες αυτήν τη πληροφορία ή την δέχτηκες χωρίς κρίση? Με ψάξιμο πέντε λεπτών (και με μια στοιχειώδη γνώση για να ξεχωρίσεις αξιόπιστες πληροφορίες από σκουπίδια) βρίσκεις χτεσινές dispersion simulations που υποδεικνύουν το ακριβώς αντίθετο.

 

http://www.floridaoilspilllaw.com/forecast-map-radioactive-clouds-show-threat-west-coast-videos

 

daiichi3-washout_bira-iasb_animated.gif

 

Φυσικά, είναι μια ένδειξη και όχι απόδειξη γιατί α. τα μετεωρολογικά μοντέλα έχουν - υπό τις απαραίτητες παραδοχές - να λάβουν υπόψη άπειρους παράγοντες και δεν το κάνουν πάντοτε καλά (για πολλούς λόγους που δεν είναι της παρούσης - αν θες θα σου πω), β. οι συνθήκες είναι εξαιρετικά απρόβλεπτες αλλά σίγουρα όχι ανύπαρκτες, επιτρέποντας μια ανενόχλητη παρέλαση του νέφους "δυο και τρεις φορές γύρω απ'τη γη".

 

Γιατί είναι άραγε όλοι τόσο ευκολόπιστοι? Το να παριστάνεις τον ειδικό (όπως κάνω εγώ) είναι το ένα θέμα, το να καταπίνεις ό,τι σου σερβίρουν είναι όμως άλλο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bloody_sunday ,χωρίς καμιά διάθεση αντιπαράθεσης μαζί σου, κουβέντα κάνουμε σε φιλικό ελπίζω επίπεδο και χωρίς καμιά προσβλητική διάθεση από μέρους μου ......

Κανένας δεν θεωρεί τον εαυτό του ευκολόπιστο . Όλοι έχουν κάποιες γνώσεις -όποιες είναι αυτές τέλος πάντων- και μια ιδιοσυγκρασία ,που  βάση αυτών πορεύεται .Πιστεύει , αμφισβητεί ή ακόμη αμφιβάλει και γι αυτά που πίστευε και ψάχνεται σε νέα βάση .

Το θέμα είναι αυτό που είπες εσύ ΄΄παριστάνω τον ειδικό΄΄

 

Σου ζητάω εκ των προτέρων συγνώμη αν δεν εννοείς το τρόπο που το λέω και αισθάνεσαι εαυτό θιγμένο ,σου ξαναλέω δεν έχω πρόθεση να σε προσβάλω

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσύ διασταύρωσες αυτήν τη πληροφορία ή την δέχτηκες χωρίς κρίση?

 

χμμμ εκανα κατι εντελως προχειρο,ανοιξα το google map και ειπα εαν η ραδιενεργεια απο το chernobyll ηρθε εδω χαλαρα και σε ακτινα απο τον αντιδραστηρα τα 1100km,γιατι να μην ερθει απο την ιαπωνια απο τα 9400km ακτινα καθως η καταστροφη ειναι κατα παρα πολυ χειροτερη και πιο ισχυρη..

δεν το παιζω ειδικος,αλλα και μια ανησυχια την εχω σαν ανθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου