Προς το περιεχόμενο

Θεωρίες... για το τι συμβαίνει στην Ιαπωνία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι τελικα ενα καπιταλιστικο γουρουνι που σπερνει διχονιες και εμποδιζει το κοινωνικο προτσες... ;D ;D

 

Και μετά έπεσε στου γκρεμό, πάει τον χάσαμε, Θεός σχωρέσ' τον.

 

 

Δεν καταλαβαίνω. Αν γράψει ο γιαμεθ ότι του αρέσει κάτι ή όχι, συμφωνεί ή όχι με κάτι, αυτομάτως αυτό ισχύει για όλους;

 

Έλα μου ντέ; Το ακούσαμε κι αυτό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 308
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ξέχασες το θέμα της... σούβλας  

 

 

 

Την αντικατεστησα με το...τηγανι για να μη μπερδευτουν ολοι αυτοι που σουβλιζουν το Πασχα και ζητανε σουβλες Toyotomi...... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(σε καποιες πολιτειες οντως ειναι αν και υπαρχει επισημο κομμουνιστικο κομμα στις ΗΠΑ)

Αν και κρατιέμαι εδώ και ώρα από το να σχολιάσω το καφενειακό της συζήτησης, από πού άντλησες αυτήν την πληροφορία?

Αναγκαστικά σιωπώντας(καθώς δεν συζητώ πλέον πολιτικά στο νόιζ) φαίνεται πως συναινώ κι εγώ στην αντίληψή σου περί απαράδεκτου. Καθώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει, δεν έχω παρά να ζητήσω την διαγραφή του λογαριασμού μου. Ευχαριστώ.

Δεν θεωρώ πως εξέφρασε πολιτικά την ολομέλεια του forum ο yameth εν προκειμένω, οπότε βρίσκω ακατανόητη την κίνησή σου (και το λέω γιατι εκτιμώ τον λόγο σου αρκετά ώστε να το θεωρώ απώλεια για την κοινότητα το να σταματήσεις να γράφεις).

 

Όσον αφορά τις πολιτικές συζητήσεις γενικότερα, θαρρώ πως μπορούν να γίνουν εαν το moderation γινει πιο αυστηρό απέναντι σε προβοκατόρικες, ατεκμηρίωτες και πρόχειρα διατυπωμένες απόψεις. Το παρόν θρεντ είναι διανθισμένο δυστυχώς από τέτοια παραδείγματα. Όπως καταλαβαίνω, τέτοια κατεύθυνση δεν αποτελεί επιθυμία της διαχείρισης, επιθυμία που τουλάχιστον από μένα είναι απόλυτα σεβαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν και κρατιέμαι εδώ και ώρα από το να σχολιάσω το καφενειακό της συζήτησης

Ακριβώς. Πέρα από την πλάκα μεταξύ μας, έχουμε ξεφύγει αρκετά από το γενικό χαρακτήρα του φόρουμ που αφορά τη μουσική τεχνολογία, γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κρατιέμαι εδώ και ώρα από το να σχολιάσω το καφενειακό της συζήτησης

 

Επίσης συμφωνώ και ενοχλούμαι. Όλα τα θέματα (ναι, ακόμη και αυτά για τις κιθάρες) άπτονται της δημιουργικής μας διάθεσης, και - συνεπώς - άπτονται πολιτικών, οικονομικών, θρησκευτικών, κοινωνικών ζητημάτων. Είναι μοιραίο να θίγονται τέτοια ζητήματα και να συζητιούνται κατά καιρούς, αλλά ο εκμαυλισμός των thread δεν είναι δυνατό να θεωρείται αυτονόητη εξέλιξη.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να πω και εγω τη γνωμη μου σοβαρα αν μου επιτρεπετε και δεν ξανασχολουμαι με το θεμα Ιαπωνια...(αφου και χωρις εμενα, μια χαρα τα καταφερατε και το κανατε τριμπουρ**λο το thread-aki...)  ;D Η Ιαπωνια μου θυμιζει την παροιμια ηθελες τα και παθες τα και λιγο απο Πυργο της Βαβελ...Μια χωρα τοσο σεισμογενης, τοσο ηφαιστειογενης, με πιθανοτητες για τσουναμι 8 μετρων, με προειδοποιησεις απο την παγκοσμια κοινοτητα πυρηνικης ενεργειας οτι χρησιμοποιει παλαια τεχνολογια και απαρχαιωμενες τεχνικες ψυξης, με τοσο μεγαλες και πυκνοκατοικημενες πολεις κυριολεκτικα διπλα σε αντιδραστηρες και χιλια δυο αλλα, αν μη τι αλλο, εχει μια ευθυνη (και αυτο ελλειπε βεβαια να εφευγαν οι μηχανικοι απο το εργοστασιο ενεργειας και να αφηναν τους αντιδραστηρες στη μοιρα τους και να επαιζαν με τις ζωες των κατοικων ολης της χωρας. Υποχρεωση τους ηταν να παραμεινουν εκει με καθε κοστος σαν αλλοι 300 Σπαρτιατες ;)...) Καλη η εξελιξη αλλα εχει και τα κοστη της...Αλλιως ας επιστρεψουν στους δαυλους αν δεν μπορουν ή αν δεν γινεται λογω ''φυσικοτητας'' της χωρας τους... Τωρα για τα υπολοιπα περι κουλτουρας, πειθαρχιας, αγωγης, αλληλοσεβασμου κλπ ειναι ετσι εκπαιδευμενοι απο μικρη ηλικια γιατι δεν γινεται να αλληλουπαρξουν και να επιβιωσουν ολοι μαζι αλλιως (38.000.000 κατοικους εχει μονο το Τοκυο) δεν ειναι υπερανθρωποι, απλα ετσι εμαθαν...με λιγα λογια πεφτει ...βουρδουλας απο νωρις για να υπακουνε και να μαθαινουν να συνυπαρχουν. Γιαυτο ειναι ταπεινοι και αρκουνται στα λιγα γενικως...(λιγη τροφη κλπ)...Μου θυμιζει την υποθεση με τον θανατο των 2 αστυνομικων που εγινε προσφατα...Πρεπει να ξερεις εκ των προτερων οτι οταν διαλεγεις καρριερα σε ενοπλες δυναμεις και σωματα ασφαλειας, μεσα στο παιχνιδι ειναι να φας και καμια σφαιρα και υπαρχει και πιθανοτητα και να χασεις και τη ζωη σου...Γενικα οταν παιζεις με φωτια πρεπει να ξερεις οτι μπορει και να καεις...Φιλια σε ολους σας, καλο Σ/Κ και να εχετε χιουμορ στη ζωη...Με χιουμορ ολα τα νικας...(Αυτο με θλιβει τελευταια, οι Ελληνες χασαμε το χιουμορ μας)...

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, με αφορμή το ποστ του manosx, εισηγούμαι την απαγόρευση ποστ που απαρτίζονται αποκλειστικά και μόνο από εικόνες. Πρόκειται για το πιο πρόχειρο είδος περιφρόνησης όσων έχουν προηγηθεί, και - εκτός από το ότι εκνευρίζει - οδηγεί πάντα με μαθηματική ακρίβεια σε καυγάδες και παρεξηγήσεις. Αν κάποιος δεν έχει κάτι να πει, ή κρίνει ότι δεν αξίζουμε το χρόνο του για να μας δώσει κάτι να διαβάσουμε, ας κάνει κάτι άλλο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου