Προς το περιεχόμενο

Aκουστικη αναλυση home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.

 

χρειαζομαι να κανω καποια αναλυση του στουντιο μου που μολις τελειωσα.υπαρχει καποιος που να ασχολειται με το θεμα ωστε επι πληρωμης να ερθει στο χωρο μου και να το κανει.

 

θα ηθελα να σας ρωτησω και αν θαμπορουσα να το κανω μονος μου?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να το κανεις μονος σου

http://www.hometheatershack.com/roomeq/

Δες και τα αρκετα θεματα του forum

http://www.hometheatershack.com/forums/rew-forum/

και... καλο καψιμο

 

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι χώρο μιλάμε;

Δώσε μας διαστάσεις ή ακόμα καλύτερα ένα πρόχειρο σχέδιο για να δούμε περι τίνος πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον παιδια ο χωρος ειναι 5,11Χ3,18.

 

Ειναι στην γκαρσονιερα μου και η οροφη ειναι επικλινεις διοτι ειναι σκεπη με ξυλο.Στις δυο μπροστα γωνιες εχω πετροβαμβακα απο κατω εως την οροφη.Πετροβαμβακα εχω και απο πανω μου σε διασταση 1.20Χ1.80. Στα πλαινα μου εχω το σετ της primacoustics για τις πρωτες αντανακλασεις.Πισω απο τα ηχεια και διπλα απο τις γωνιακες μπασοπαγιδες εχω και αλλες μπασοπαγιδες πετροβαμβακα σε ορθογωνιο σχημα 1.20Χ0.60.Ακριβως αναμεσα απο αυτες και μπροστα μου εχω ενα παραθυρο.

 

Πισω ειναι πιο πολυπλοκο διοτι ο χωρο εχει ανοιγμα για ενα κουζινακι.Στο αριστερο κομματι εχω βαλει τα απορροφητικα τετραγωνα της primacoustics σε διαταξη ενω το δεξι κομματι που δεν ειναι τοιχος μεχρι το ταβανι αλλα κανει πασο εχω κλεισει το κενο με μπασοπαγιδα και ετσι εχω σχηματισει τοιχο :-) Στο κενο αναμεσα απο αυτους,την εισοδο στην κουζινα δηλαδι, εχω βαλει συρρομενη χοντρη κουρτινα.

 

Θα ηθελα να μπορουσα να ερθω σε επαφη με καποιον ο οποιος το εχει το θεμα διοτι ειναι πολυ σημαντικο για εμενα να φτειαξω ενα χωρο που να δουλευει σωστα.

 

Εβαλα ενα σχεδιο προχειρο και θα ανεβασω και φωτογραφιες.

my_studio.jpg.402e2fb70093c56bd45641763003b3f5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου