Προς το περιεχόμενο

Επιλογη ενισχυτη!! Please help...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα!δε θέλω κακίες!αντιλαμβάνομαι αλλά προτείνω να πολεμήσει λίγο ακόμα το μάζεμα και να χτυπήσει κατι πιο βαρβατουά! :wink:

 

Ρε γίγαντα, αφού ο άνθρωπος λέει, 'έχω καταλήξει σ'αυτούς τους δύο', με τη λογική σου τότε να του προτείνω και εγώ έναν Orange, ο SF έναν Boogie και πάει λέγοντας... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη εχω rivera,οπως και το nickname μου για αυτο ρωτησα προηγουμενως για τι χρηματα μιλαμε.Ο rivera ειναι συν 1000 ευρω απο τους αντιστοιχους ενισχυτες που θελει ο φιλος μας.Παντως εαν θελει να τον δοκιμασει μπορει να κανονιστει και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ο RIVERA σκοτωνει! (δες το avatar μου :wink: ) το ζητημα ειναι οτι κανει 100-1500 ευρω παραπανω!! 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στην κατοχή μου έναν chubster 40 watt (κ λέω κατοχή γιατί είναι το μόνο όργανο το οποίο δεν εμπιστεύομαι σε κανέναν επ'ουδενί) τον οποίο εχω τα τελευταία 5 χρόνια κ δεν τον αλλάζω με κάποιον αλλο.Ή μουν ευτυχής στο ότι δε χρειάστηκε να αγοράζω εναν , να τον πουλάω, να αγοράζω άλλον, να τον ξαναπουλάω κτλ.Τα λεφτά που χάνονται ΄κατά τη διαρκεια αυτών των αγορπωλησιών είναι αρκετά για έναν κ μόνο έναν ενισχυτή που θα σε καλύπτει.Τώρα πρότεινα ivera γιατί έτυχε αυτοι να καλύπτουν εμένα.ατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που ο Ριβερα εχει 1500ευ και ο Λανευ/Μαρσαλ 600 με 700.

 

Στα 1500ευ εχει και αλλες επιλογες ισως καλυτερες απο Ριβερα.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω στη λογική 'πάρε τον Χ για να ξεμπερδεύεις μια και καλή'.

 

Αν δείτε μεγάλους μουσικούς, θα διαπιστώσετε ότι αλλάζουν συχνά εξοπλισμό, κιθάρες, εφφέ, ενισχυτές. Εξαιρούνται τα vintage και 'κλασσικά' κομμάτια που τα κρατάς και για άλλους λόγους.

 

Θέλω να πω ότι, αν κάποιος εξελίσσεται σαν μουσικός, είναι λογικό να πουλάει και να αγοράζει, δεν υπάρχει 'εγγυημένη αγορά'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.thomann.de/thoiw2_rivera_clubster_25_prodinfo.html

 

www.thomann.de/thoiw2_marshall_dsl401_prodinfo.html

 

 

δεν καταλαβαινω γιατι να μην παει για rivera λοιπον.

 

και πολυ πολυ καλιτερος ενισχυτης και περιπου ιδια λευτα

 

βεβαια υπαρχουν και αλλοι που αξιζει να δει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω στη λογική 'πάρε τον Χ για να ξεμπερδεύεις μια και καλή'.

 

Αν δείτε μεγάλους μουσικούς' date=' θα διαπιστώσετε ότι αλλάζουν συχνά εξοπλισμό, κιθάρες, εφφέ, ενισχυτές. Εξαιρούνται τα vintage και 'κλασσικά' κομμάτια που τα κρατάς και για άλλους λόγους.

 

Θέλω να πω ότι, αν κάποιος εξελίσσεται σαν μουσικός, είναι λογικό να πουλάει και να αγοράζει, δεν υπάρχει 'εγγυημένη αγορά'.[/quote']

 

προφανως και καθενας αλλαζει συχνα τον εξοπλισμο του,καθε φορα ομως αναλογα με τις αναγκες του.δεν υπαρχει για μεγαλους μουσικους συγκριση καλλιτερου-χειροτερου,αλλα τι μου ταιριαζει τι οχι.

δεν προκειται κανεις να κανει την συγκριση πχ.rockinger-suhr.(!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου