Προς το περιεχόμενο

Επιλογη ενισχυτη!! Please help...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλά...

 

Δεν κατάλαβα! Εκτός από το απαξιωτικό υφάκι, έχεις και κανένα επιχείρημα μήπως να αντιπαραθέσεις σχετικά με αυτά που έγραψα παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και καθενας αλλαζει συχνα τον εξοπλισμο του' date='καθε φορα ομως αναλογα με τις αναγκες του.δεν υπαρχει για μεγαλους μουσικους συγκριση καλλιτερου-χειροτερου,αλλα τι μου ταιριαζει τι οχι.

δεν προκειται κανεις να κανει την συγκριση πχ.rockinger-suhr.(!!!)[/quote']

 

Δεν διαφωνούμε καθόλου. :wink:

 

¶ρα που καταλήγουμε; Σήμερα μας 'ταιριάζει' αυτό, αύριο το άλλο...

 

Επομένως το να πεις σε κάποιον 'πάρε αυτό για να ξεμπερδεύεις' είναι κατά βάθος ηλιθιότητα, δε νομίζεις; Και εσύ απ'όσο θυμάμαι είχες πολύ καλό gear και το έδωσες για να πάρεις... άλλο καλό gear! Και αν θυμάμαι πάλι καλά, έψαχνες να αλλάξεις την Pet πρόσφατα. ¶ρα; :wink:

 

Την τελευταία σου πρόταση ειλικρινά δεν την κατάλαβα... αν για τη δεδομένη στιγμή επαρκεί για κάποιον η Rockinger θα πρέπει να εξετάσει και το ενδεχόμενο να δώσει τα τετραπλάσια για να πάει σε Suhr? ¨Ετσι, 'για να ξενοιάσει';

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και καθενας αλλαζει συχνα τον εξοπλισμο του' date='καθε φορα ομως αναλογα με τις αναγκες του.δεν υπαρχει για μεγαλους μουσικους συγκριση καλλιτερου-χειροτερου,αλλα τι μου ταιριαζει τι οχι.

δεν προκειται κανεις να κανει την συγκριση πχ.rockinger-suhr.(!!!)[/quote']

 

Δεν διαφωνούμε καθόλου. :wink:

 

¶ρα που καταλήγουμε; Σήμερα μας 'ταιριάζει' αυτό, αύριο το άλλο...

 

Επομένως το να πεις σε κάποιον 'πάρε αυτό για να ξεμπερδεύεις' είναι κατά βάθος ηλιθιότητα, δε νομίζεις; Και εσύ απ'όσο θυμάμαι είχες πολύ καλό gear και το έδωσες για να πάρεις... άλλο καλό gear! Και αν θυμάμαι πάλι καλά, έψαχνες να αλλάξεις την Pet πρόσφατα. ¶ρα; :wink:

 

Την τελευταία σου πρόταση ειλικρινά δεν την κατάλαβα... αν για τη δεδομένη στιγμή επαρκεί για κάποιον η Rockinger θα πρέπει να εξετάσει και το ενδεχόμενο να δώσει τα τετραπλάσια για να πάει σε Suhr? ¨Ετσι, 'για να ξενοιάσει';

 

 

+1 :wink:

 

απλα εχω βαρεθει να κανουμε εδω μεσα πολυ πολυ χαζες συγκρισεις σε χαζα πραγματα.

 

οσο για τον ενισχυτη,σιγουρα δεν ξεμπερδευεις ετσι απλα,αλλα σιγουρα καλλιτερα και τον rivera απο τους αλλους δυο.

 

οσο για την ΜΜ ναι θελω να την αλλαξω αλλα με ΤΙ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία σου πρόταση ειλικρινά δεν την κατάλαβα... αν για τη δεδομένη στιγμή επαρκεί για κάποιον η Rockinger θα πρέπει να εξετάσει και το ενδεχόμενο να δώσει τα τετραπλάσια για να πάει σε Suhr? ¨Ετσι' date=' 'για να ξενοιάσει';[/quote']

 

Πες τα χρυσόστομε!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 :wink:

 

απλα εχω βαρεθει να κανουμε εδω μεσα πολυ πολυ χαζες συγκρισεις σε χαζα πραγματα.

 

οσο για τον ενισχυτη' date='σιγουρα δεν ξεμπερδευεις ετσι απλα,αλλα σιγουρα καλλιτερα και τον rivera απο τους αλλους δυο.

 

οσο για την ΜΜ ναι θελω να την αλλαξω αλλα με ΤΙ???[/quote']

 

Ας πάρει το παιδί τον ενισχυτή που του αρέσει τώρα και σίγουρα αύριο θα έχει κάτι άλλο στο μυαλό του...

 

Επίσης, βρε παιδιά, ας μην ξεχνάμε όταν δίνουμε μια γνώμη, να είναι σχετική κάπως... τώρα τι σχέση έχει ο ήχος του Rivera με του Laney γαμώτο? :roll:

 

Και γω τον Rivera θα έπαιρνα, αλλά... :?

 

Τώρα για τον Pet(*), να την αλλάξεις με μια... άλλη ΜΜ! Πάρε αγόρι μου μια ASS(*) να δεις το φως σου!! :wink:

 

 

 

(*) Για τους μη γνωρίζοντες, Pet είναι χαϊδευτικά η MusicMan John Petrucci Sig. και ASS η Axis Super Sport.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι απαξιωτικο υφακι ρε abraxas?οποιος εχει τη μυγα λεει ο λαος...δε θελετε να καταλαβετε τι λέω.τι να παραθεσω επιχειρηματα?αλλα λεω αλλα καταλαβαινετε.αντιδικιες κανουμε εδω περα?προσφερουμε διαφορετικες προτασεις.δε κρινουμε.πολυ λιγο χιουμορ επισης.χαλαρωστε ρεεεε. 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το ξεκαθαρίσουμε μια και καλή:

 

Έγραψες:

 

Έχω στην κατοχή μου έναν chubster 40 watt (κ λέω κατοχή γιατί είναι το μόνο όργανο το οποίο δεν εμπιστεύομαι σε κανέναν επ'ουδενί) τον οποίο εχω τα τελευταία 5 χρόνια κ δεν τον αλλάζω με κάποιον αλλο.Ή μουν ευτυχής στο ότι δε χρειάστηκε να αγοράζω εναν , να τον πουλάω, να αγοράζω άλλον, να τον ξαναπουλάω κτλ.Τα λεφτά που χάνονται ΄κατά τη διαρκεια αυτών των αγορπωλησιών είναι αρκετά για έναν κ μόνο έναν ενισχυτή που θα σε καλύπτει.Τώρα πρότεινα ivera γιατί έτυχε αυτοι να καλύπτουν εμένα.ατα

 

Όπου σου απάντησα:

 

Δεν πιστεύω στη λογική 'πάρε τον Χ για να ξεμπερδεύεις μια και καλή'.

 

Αν δείτε μεγάλους μουσικούς, θα διαπιστώσετε ότι αλλάζουν συχνά εξοπλισμό, κιθάρες, εφφέ, ενισχυτές. Εξαιρούνται τα vintage και 'κλασσικά' κομμάτια που τα κρατάς και για άλλους λόγους.

 

Θέλω να πω ότι, αν κάποιος εξελίσσεται σαν μουσικός, είναι λογικό να πουλάει και να αγοράζει, δεν υπάρχει 'εγγυημένη αγορά'.

 

Και τι μου απαντάς;

 

καλά...

 

Και τώρα κάθεσαι και γράφεις ότι :

 

δε θελετε να καταλαβετε τι λέω.τι να παραθεσω επιχειρηματα?αλλα λεω αλλα καταλαβαινετε

 

Λοιπόν, κοίταξε να δεις, για αντιδικίες δεν έχω καμμία όρεξη, αλλά ελπίζω να έχεις καταλάβει ότι δεν αφήνω και τίποτα να πέσει κάτω...

 

Βλέπωντας τα τώρα όλα μαζεμένα, εσύ θεωρείς ότι έχεις δίκιο; Ότι ο τρόπος που επικοινωνείς δεν προάγει την αντιδικία; Ότι προωθεί τον διάλογο και την ανταλλαγή απόψεων;

 

Αν το πιστεύεις ειλικρινά δεν έχουμε τίποτα άλλο να πούμε, είναι ολοφάνερο ότι λειτουργούμε σε άλλες συχνότητες.

 

Εγώ παραθέτω τα παραπάνω περισσότερο για να μας γίνει όλους μάθημα πως ξεφεύγει ένα θέμα... και πόσο δύσκολος είναι τελικά ο γραπτός λόγος...

 

Ζητώ ειλικρινά συγνώμη από το παληκάρι που του πηδήξαμε το θέμα... :oops: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.thomann.de/thoiw2_rivera_clubster_25_prodinfo.html

 

www.thomann.de/thoiw2_marshall_dsl401_prodinfo.html

 

 

δεν καταλαβαινω γιατι να μην παει για rivera λοιπον.

 

και πολυ πολυ καλιτερος ενισχυτης και περιπου ιδια λευτα

 

βεβαια υπαρχουν και αλλοι που αξιζει να δει κανεις.

 

οσο φαν τον RIVERA & να ειμαι μεταξυ των δυο θα διάλεγα τον Marshall ,αυτος ο RIVERA δεν ειναι στα ιδια "κυβικα" με τον Marshall κυριως λογω του 10" μεγαφωνου :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου