Προς το περιεχόμενο

Ερώτημα περί τηλεόρασης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει η εμπειρια μου ειναι απο τα λιγα λεπτα που βλεπω στο ξενοδοχειο οταν ειμαι εκει σε ταξιδι...οποιο καναλι και να ανοιξεις εχει cook show... ;D....οι ειδησεις παντως παραμενουν κορυφαιες.....

Και μόνο ο τίτλος της σειράς .........

Γέλασα πολύ. Η δε ελευθερία λόγου........ BBC παρακαλώ.

Αν έχετε τον χρόνο, και τα 3 μέρη.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ανακαλω!

 

Απλα δεν υπαρχει!..... ;D (ρε συ τι προφορα εχει η Ammy.....μεταφραστη θελεις για να την καταλαβεις..... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεοραση στην Αγγλια εχει καποια στοιχεια που ειναι ζηλευτα, imho, οπως η τεραστια ελευθερια και ανεση στην εκφραση και παρουσιαση. Το σουπερ χιουμορ και ο αυτοσαρκασμος που εχουν συλλογικα οι Αγγλοι και βγαινει στην τηλεοραση.

Εν κατακλειδι ομως οσα χρονια εχω ζησει στην Αγγλια, η ποικιλια και το συνολικο προγραμμα των ελληνικων καναλιων οπως ηταν τουλαχιστον τοτε, μου ελειπαν. Τωρα παλι μου λειπει η Αγγλικη τηλεοραση. The grass is always greener on the other side, βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακαλω!

 

Απλα δεν υπαρχει!..... ;D (ρε συ τι προφορα εχει η Ammy.....μεταφραστη θελεις για να την καταλαβεις..... ;D)

 

Αυτη παροτι ειναι απο το βορειο λονδινο απο οσο ξερω, η προφορα που πασαρει ειναι cockney (ανατολικου λονδινου). Μαλλον στυλακι, επιτηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..θεωρούν την τηλεόραση 99,9% σκατά.

 

προσωπικα ειμαι ενας απο αυτους..

 

επισης νομιζω οτι οποιος δεν βλεπει tv βλεπει pc  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει και πολύ σοφία για να καταλάβει κάποιος πως η τηλεόραση - και γενικά τα ΜΜΕ - είναι ένα εργαλείο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για καλό αλλά και για κακό σκοπό. Απλά ο κόπος του ξεσκαρταρίσματος ανάμεσα στα περιττώματα για να βρει κάποιος κάτι της προκοπής γίνεται όλο και μεγαλύτερος, και το χειρότερο είναι πως στη διαδικασία αυτή του ψαξίματος ήδη εκτίθεσαι στη διαβρωτική επίδραση και εθισμό της "τσιχλόφουσκας των ματιών", σε σημείο να είναι δύσκολο μετά να την αποβάλλεις... κι έτσι επιχειρείς μάταια - και ορισμένες φορές σε εκνευριστικό βαθμό - να τη δικαιολογήσεις στους γύρω σου που δεν είναι παρόμοια εθισμένοι.

 

Kαλούτσικο το Never Mind The Buzzcocks, αλλά δεν το έβλεπα (πριν μια δεκαετία που πρωτοέφυγα για εκεί) όσο το Have I Got News For You: έκανε άνετα σκόνη όλα τα υπόλοιπα. Ορισμένες φορές έβλεπα και το σόου του Graham Norton. Όσο για τις κορυφαίες προφορές (πχ. Amy, τα Γκαλαχεράκια από τους Oasis κλπ) μετά από λίγο καιρό τις συνηθίζεις...

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου