Προς το περιεχόμενο

Danelectro DD1 Fab Distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετίζω, για άλλη μια φορά, την κοινότητα του noiz.

 

  Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι, αν έχει, κάποιος από εσάς, άποψη για το εν λόγω πεταλάκι:

 

http://www.musica.gr/pegasus/products01/show00.php?code=13044&pcode=SHOW_PROD13044

 

το λινκ είναι ενδεικτικό...δεν το αγοράζω από εκεί

 

Μου κίνησε το ενδιαφέρον,γιατί το χρησιμοποιούσαν (ή και το χρησιμοποιούν ακόμα  ??? ) οι Mogwai και το βρήκα μεταχειρισμένο σε άκρως δελεαστική τιμή.

  Είναι ένα ακόμα metal zone ή έχει καλύτερη ποιότητα ήχου;

 

  Αυτήν την περίοδο κινούμαι μουσικά σε post-rock και stoner ήχους και η κιθάρα μου είναι μια Hagstrom Super Swede (τον ενισχυτή του σπιτιού δεν το κρίνω σκόπιμο να τον αναφέρω,γιατί με ενδιαφέρει ο ήχος που θα βγάζω στο εκάστοτε στούντιο,που νοικιάζουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Το πεταλάκι που παραθέτεις το χρησιμοποιούν ακόμα οι Mogwai (o Stuart Braithwaite), βέβαια σε συνδιασμό και με άλλα.

Μάλιστα ο συγκεκριμένος κύριος λέει πως είναι αυτό που πατάει περισσότερο από όλα (νομίζω το χρησιμοποιεί με αρκετά τσιταρισμένες ρυθμίσεις).

 

Επίσης το χρησιμοποιούν και οι Mono (φοβερή post rock μπάντα από Japan για όσους δεν τους γνωρίζουν).

 

Δυστυχώς δεν το έχω ακούσει από κοντά για να σου πω κάποια προσωπική άποψη, αλλά από την στιγμή που το χρησιμοποιούν αυτοί οι τύποι... τί να σου πω εγώ.

 

Παίζουμε με την μπάντα μας post rock και για την ώρα με καλύπτουν τα πετάλια μου (που δεν είναι και λίγα) όμως κάποια στιγμή μάλλον θα το χτυπήσω και αυτό έτσι από περιέργεια.

 

Παίζεις με μπάντα ή ασχολείσαι μόνος σου?

Αν έχεις μπάντα και έχετε ηχογραφημένο υλικό θα χαιρόμουν να με παραπέμψεις σε κάποιο site (αν έχετε) για να σας ακούσω.

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το χρησιμοποιούν και οι Mono (φοβερή post rock μπάντα από Japan για όσους δεν τους γνωρίζουν).

Δεν το ήξερα αυτό... :P .

Οι mono είναι το αγαπημένο μου post rock συγκρότημα.  8) ;D

 

από την στιγμή που το χρησιμοποιούν αυτοί οι τύποι...

Ακριβώς το σκεπτικό μου...

εντάξει,βέβαια,όλοι αυτοί έχουν και τον υπόλοιπο εξοπλισμό που φυσάει :P

 

Ελπίζω να το έχω στα χέρια μου μετά το Πάσχα,οπότε θα το δοκιμάσω και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

 

Παίζεις με μπάντα ή ασχολείσαι μόνος σου?

Αν έχεις μπάντα και έχετε ηχογραφημένο υλικό θα χαιρόμουν να με παραπέμψεις σε κάποιο site (αν έχετε) για να σας ακούσω.

Παίζω με δύο φίλους,αλλά είναι ακόμα νωρίς,για να λέμε πως έχουμε συγκρότημα.Ελπίζω να το καταφέρουμε,σε κάποια στιγμή,πάντως.    8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι mono είναι το αγαπημένο μου post rock συγκρότημα.  8) ;D

 

Ωραίος... και εμένα πλέον είναι οι αγαπημένοι μου, ειδικά η τελευταία τους δουλειά νομίζω πως είναι απίθανη!

 

Παίζω με δύο φίλους,αλλά είναι ακόμα νωρίς,για να λέμε πως έχουμε συγκρότημα.Ελπίζω να το καταφέρουμε,σε κάποια στιγμή,πάντως.    8)

 

Γιατί να μην το καταφέρετε ;)

 

Θα χαρώ πολύ κάποια στιγμή να ακούσω νέα σας και κομμάτια σας είτε ανεβάσεις κάτι εδώ στο noiz είτε αν γουστάρεις να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.

 

Εμείς το καλοκαίρι θα μπούμε για ηχογράφηση και πιστεύω τον Σεπτέμβρη να έχουμε έτοιμη τη δουλειά μας... θα ανεβάσουμε εδώ στο noiz ενημέρωση... και μάλλον θα κάνουμε και ένα site (εννοείται με free download για το cd).

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χαρώ πολύ κάποια στιγμή να ακούσω νέα σας και κομμάτια σας είτε ανεβάσεις κάτι εδώ στο noiz είτε αν γουστάρεις να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.

εγώ να δεις πως θα χαρώ,αν πάρουν σάρκα και οστά οι μουσικές μας... ;D

ο καιρός θα δείξει.. ???

Εμείς το καλοκαίρι θα μπούμε για ηχογράφηση και πιστεύω τον Σεπτέμβρη να έχουμε έτοιμη τη δουλειά μας... θα ανεβάσουμε εδώ στο noiz ενημέρωση... και μάλλον θα κάνουμε και ένα site (εννοείται με free download για το cd).

ραντεβού το Σεπτέμβρη,λοιπόν(σαν ανακοίνωση από παλιό σινεμά,ακούστηκε.. :P )

 

on topic:έχει κάποιο από τα υπόλοιπα μέλη άποψη για το συγκεκριμένο πετάλι;

Δεν ψάχνω κάποιο συγκεκριμένο ήχο distortion,απλά θα ήθελα να μάθω, αν το dd1 είναι εντελώς "πλαστικό" και τζιτζίκι,όπως τα distortions από το Vamp3 της Behringer,που έχω ή είναι κάπως καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου