Προς το περιεχόμενο

καλωδια klotz titanium


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεί.

Αν είναι για δύο 10μετρα με Neutrik silent και στα δύο άκρα, ναι.

Αν είναι για ένα μέτρο ατερμάτιστο, όχι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι 6μετρο με Neutrik silent και στα 2 ακρα...αραγε τι ειναι το Neutrik silent?

Βύσμα που με μια πατέντα "βραχυκυκλώνει" το άκρο για να βλέπει φορτίο και να μην κάνει το γνώριμο "γντουπ" όταν βγάζεις το βύσμα από τη κιθάρα.

Πολλά τα λεφτά Άρη...... Αλλά είναι δικά σου και όπως θες τα ξοδεύεις

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχητικά είναι πολύ καλά και μου αρέσουν ιδιαίτερα.

 

 

Από πλευράς αξιοπιστίας  Kate-Lost-Lilly_l.jpgme παίρνουν ένα μεγάλο μηδενικό: μου είχαν κάνει δώρο από ένα μαγαζί ένα τρίμετρο και μου χάλασε (σταμάτησε να δουλεύει για κάποιο μυστήριο λόγο, ευτυχώς όχι σε κάποια από τις συναυλίες που το είχα χρησιμοποιήσει). Το νέο που μου έδωσαν, ξύνοντας το κεφάλι τους επειδή δεν τους είχε επιστραφεί κάποιο άλλο, μου χάλασε και πάλι. Mάντεψε τι έγινε και με το τρίτο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα ειναι το καλυτερο καλωδιο που εχει περασει απο τα χερια μου εχω δυο 3μετρα και ενα 6m. οσον αφορα τον ηχο εχει απιστευτη διαυγεια με σχεδον μηδενικο tone loss δοκιμασα καρφι στην κιθαρα klotz, george l, evidence, και η διαφορα στα αυτακια μου ηταν πολυ μεγαλη. απο πλευρας αξιοπιστιας αν προσεξεις να μην τσακιζουνε και να μην τραβιουνται δεν νομιζω να σου παρουσιασουν καποιο προβλημα. εμενα κοπηκε το εσωτερικο καλωδιακη αφου το τραβηξα λιγο αποτομα  8) το οποιο αν εχεις ενα κολητηρι σε 2 λεπτα το εχεις ετοιμοπολεμο παλι. το θεμα του τσακισματος ειναι λιγο περιεργο καθως η εσωτερικη μονωση ειναι λιγο σκληρη και πιθανον αν τσακιζει να κοβει και το καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και καλυτερο....και στη μιση τιμη

 

http://www.thomann.de/gr/sommer_cable_grindycop_beast.htm

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Superfunk: αυτό αν δεν απατώμαι είναι χύμα καλώδιο και όχι έτοιμο (& με silent plug) όπως το Klotz.

 

@harris: και ένα μωρό θα ζήλευε την προσοχή με την οποία χειρίζομαι τα καλώδιά μου. Η επαφή ήταν οκ. Επίσης, όντως η μόνωση είναι σκληρή αλλά ακριβώς έτσι πρέπει για να είναι ανθεντικό. Πλάι-πλάι με το Sommer Spirit ήταν πολύ κοντινό ηχητικά, αλλά από πλευράς ανθεκτικότητας το Klotz ήταν αρκετά κατώτερο.

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό αν δεν απατώμαι είναι χύμα καλώδιο και όχι έτοιμο (& με silent plug) όπως το Klotz.

 

 

ε,ναι ρε αρχηγε μου..τι εισαι...μωρο εισαι να αγοραζεις ετοιμα καλωδια.... ;D ;D...παρε εκει μια καλουμπα καλωδιο της προκοπης,βυσματα Neutrick,Hicon ή Switchcraft & εγινες... ;),ενα κολητηρι και basic soldering skills χρειαζεσαι μονο και γλυτωνεις ενα καρο λεφτα....

 

αντε αν θες και ετοιμο παρε αυτο

 

http://www.thomann.de/gr/sommer_cable_the_spirit_xxl_instr_30.htm

 

ακομα και ΤΑΝΚΣ να το πατησει θα δουλευει.... ;D  

 

τι να το κανεις το....silent plug?

 

και ευαισθητο ειναι (2 ειχα και τα δυο χαλασαν) και αν εχεις ΚΟΥΡΔΙΣΤΗΡΙ απλα το πατας,κανεις mute & αλλαζεις κιθαρα....τωρα αν δεν εχεις κουρδιστηρι ετσι κι αλλοιως το καλωδιο ειναι το...μικροτερο προβλημα που εχεις... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά συν σε όλα όσα έγραψες... ειδικά το silent plug στο Klotz ήταν προβληματικό μιας και βίδωνε ψιλοχαλαρά με ένα μικρό εύθραυστο πλαστικό καπάκι (στο δεύτερο τεμάχιο παρέδωσε το πνεύμα). Tο σχόλιο ήταν μόνο για την αναντιστοιχία της τιμής...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου