Προς το περιεχόμενο

Αγορα μπασου- Aξιζει Squier Precision?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω μια εναλλακτική; Πουλάς το Ibanez, προσθέτεις και το ποσό του Squier και παίρνεις ένα αξιοπρεπές Precision. Έτσι και αλλιώς, αν χτυπήσεις ένα καλό Fender, το Ibanez θα πιάσει.. αράχνες  ;D

 

σωστός ο Μάνοςχ  ;)

 

σαν  αυτό πχ

F50SPB-HBL_body-front.jpg

http://www.thomann.de/gr/fender_50s_precision_bass_mn_hb.htm

 

πεντάχορδο presision

 

αμαρτία .. ..χρονιάρες μέρες ;D

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόνο αν βρεί πεντάχορδο presision με κάτω από 1000 ευρώ.Και αφού παίζει και πιάνο το οποίο έχει πολλές οκτάβες η 5η χορδή προσθέτει μεγάλο εύρος.

 

4 ολακερα ημιτονια δε νομιζω οτι θα κανουν και τρομερη διαφορα. Στο λεω εγω που παιζω κυριως με 5χορδο. Και αμα θες, με αρκετα κατω απο χιλιαρικο παιρνεις και μαμω τα Precision: http://www.thomann.de/gr/fender_50s_precision_bass_mn_hb.htm

 

Στο θεμα μας, το Classic Vibe το συνιστω ανεπιφυλακτα στα λεφτα που κανει.

 

EDIT: Ninja'd απο τον Ibglesios. Ακομα και στο χρωμα τα ιδια γουστα εχουμε. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic  πρόσφατα του έτσουξα  τον original P (όχι  ότι ο stock μαγνήτης  με χάλαγε)  μιλάμε  για ααααλλον ήχο   the real thing  

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας συγχαρητηρια για την αποφαση για τα φοβερα p και οχι για τα απαισια j ;D

Πενταχορδο precision...Αμαρτια...και κακασχημο...Γιατι να παρει καποιος αληθεια πενταχορδο precision?

καπου στις αγγελιες εχω δει ενα γιαπωνεζικο αν δεν λανθανομαι...φοβερο μοντελο...το χω παιξει και μαμαει...

Δεν εχω καποια σχεση με τον πωλητη εκτος απ τον σεβασμο μου που παιζει με τετοιο οργανο ;D

@lgbesios Οχι δεν εχω υποστει λοβοτομη απλα μ αρεσουν τα precision και συγχαινομαι τα j :D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ πολλά.

 

εξαιρετικό όργανο, και θα αργήσεις να το αντικαταστήσεις (αν, ποτέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@lgbesios Οχι δεν εχω υποστει λοβοτομη απλα μ αρεσουν τα precision και συγχαινομαι τα j :D

off topic again

να σου πω την αλήθεια   από τότε που έχω το συγκεκριμένο precision  που προανάφερα,  στο jazz όλο repos  δίνω  ;D

 

 

επ ουδενί  δεν τα σιχαίνομαι  τα jazz  αντιθέτως ,  αλλά κόλλησα  άσχημα  με την ξανθιά Μεξικάνα   ::)

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

@lgbesios Οχι δεν εχω υποστει λοβοτομη απλα μ αρεσουν τα precision και συγχαινομαι τα j :D

 

Απα πα πα πα... Φωτιά θα πέσει να κάψει  ;D ;D ;D Λατρεύουμε τα J αγαπάμε τα P  ;) Κάτι σαν από δω η... γυναίκα μου και από εδώ το αίσθημα μου  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απα πα πα πα... Φωτιά θα πέσει να κάψει  ;D ;D ;D Λατρεύουμε τα J αγαπάμε τα P  ;) Κάτι σαν από δω η... γυναίκα μου και από εδώ το αίσθημα μου  ;D

Λεπτο μανηκι...Δεν μου εκατσε πριν 8 χρονια οταν εψαχνα για πρωτο μπασο δεν μου καθεται ουτε τωρα...Καποια πραγματα δεν θα αλλαξουν ποτε ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λεπτο μανηκι...Δεν μου εκατσε πριν 8 χρονια οταν εψαχνα για πρωτο μπασο δεν μου καθεται ουτε τωρα...Καποια πραγματα δεν θα αλλαξουν ποτε ;D

 

Σε αυτό πάω πάσο... Έχω και εγώ τις λόξες μου με τα μπράτσα από κάποια μπάσα  ;) Τότε μην πιάσεις ποτέ μα ποτέ το Geddy Lee Jazz... έχει ακόμα πιο λεπτό μανίκι από ένα «συμβατικό J. Είναι το... αγαπημένο μου  ; ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου